Monster Laptop Harici Ekran Kartı Takmak

Trknkardas

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese bende bir adet Monster Abra a5v13.4 laptop'um var. Ekran kartı GTX1050 Ti, işlemcisi i7 8750H. Tahminimce işlemci GTX 1060 falan besleyebilir güçte. Sorum şu; ekran kartlarına dışarıdan bir sistem ayarlayarak harici ekran kartı bağlanabiliyormuş. Yapabilme şansım var mı GTX GTX 1050 Ti yetersiz kaldığında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese bende bir adet Monster Abra a5v13.4 laptop'um var. Ekran kartı GTX1050 Ti, işlemcisi i7 8750H. Tahminimce işlemci GTX 1060 falan besleyebilir güçte. Sorum şu; ekran kartlarına dışarıdan bir sistem ayarlayarak harici ekran kartı bağlanabiliyormuş. Yapabilme şansım var mı GTX GTX 1050 Ti yetersiz kaldığında?

Aynı ürüne ben de sahibim ve anlattığın eGPU olayını da baya araştırdım. Monster ekran kartı tümleşik geldiği için yükseltme yapılamayacağını söylüyor. Bunun dışında Usb Type-C portunda Thunderbolt desteği yok Abra serilerinin bu yüzden Type-C üzerinden de bağlanmıyor. Fakat ekran kartı yetersiz kalmaya başladığında Wireless adaptörünün bağlı olduğu PCI-Express portunu veya Monster larda bulunan 1 adet boş M.2 portunu kullanarak eGPU kullanman mümkün. Tabi işlemci RX 5xx serisini ve GTX 1060 kartlarını rahat besleyecek güçte 1080p için ideal kartlar. Tek sıkıntı ayrı bir güç kaynağı alma mecburiyeti, PCI portundan bağlayacaksan ayrı bir USB Wireless adaptörü almak ve soğutma.

Cihazınınızda thunderbolt3 varsa yapılabilir. Yada wifi soketini söküp bazı aparatlarla takıyorlar. İşlemciniz çok güçlü rahat gtx 1080 i bile besler. Ama şuan değmez 1050 ti işinizi görür.

Beyler benim cihaz tulpar t7v7.1.2 i7 6700hq malesef ekran kartı çipi arızalandı.. gtx 1060 çöp oldu yani, harici ekran kartı takıp anakart ve işlemciyi kullanabiliyorum değil mi ? Thunderbolt portları, m2 2 adet port var..

Geri
Yukarı