Monster laptop her uygulamada kasıyor

Tolga Kara

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Samsung Pm9b1
Herkese merhaba. Geçen bilgisayarıma format attım ancak bilgisayar hala düzgün çalışmıyor. Bilgisayarım Roblox oynarken anlık kilitleniyor ve birkaç saniye sonra düzeliyor. Ancak Poppy playtimeda ise aynısı var.
Yardım edin çok sinir bozuyor. Hatta kapanırken bile donuyor. Alalı 1 sene oldu.

Herkese merhaba. Geçen bilgisayarıma format attım ancak bilgisayar hala düzgün çalışmıyor. Bilgisayarım Roblox oynarken anlık kilitleniyor ve birkaç saniye sonra düzeliyor. Ancak Poppy playtimeda ise aynısı var.
Yardım edin çok sinir bozuyor. Hatta kapanırken bile donuyor. Alalı 1 sene oldu.

Belki alakasız olabilir ama termal macun veya fanları temizledinizmi.
Belki Windows düzgün kurulamamıştır.

Belki alakasız olabilir ama termal macun veya fanları temizledinizmi.
Belki Windows düzgün kurulamamıştır.

Hocam format atmadan önce de öyleydi. Bir de hocam bakım daha yeni.

Hiç kimse bakmıyorda.

Hocalarım bir de bu sorun günden güne daha çok olmaya başladı. Mesela başlat menüsü bile donup kalıyor. Veya kapatırken siyah ekranda kalıyor. Roblox'tayken bir anda takılıp birkaç saniye sonra düzeliyor ancak kanser ediyor. Aslında NVIDIA ayarlarını da yaptım ancak çok azıcık düzeldi. Cihaz modeli: Abra A5 v17.2.3
Sistem özelliklerim:
  • Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • Nvidia RTX3050 TI Max-Performance 4GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz AHVA Mat LED Ekran
  • 16GB (8+8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM9B1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • Windows 11 Home (Orjinal Lisanslı)
Windows 10'a mı geçeyim?

Son düzenleme:
Isı değerlerinizi kontrol edin. Takılma olduğu sıralarda görev yöneticisini açıp değerlere bakın. Benzer şeyleri yaşadığımda işlemci kullanımı 100 e vuruyordu örneğin benim.

Isı değerlerinizi kontrol edin. Takılma olduğu sıralarda Görev Yöneticisi'ni açıp değerlere bakın. Benzer şeyleri yaşadığımda işlemci kullanımı 100'e vuruyordu örneğin benim.

Hocam böyle.

Ekran görüntüsü 2024-03-21 155531.png

Isı değerlerinizi kontrol edin. Takılma olduğu sıralarda Görev Yöneticisi'ni açıp değerlere bakın. Benzer şeyleri yaşadığımda işlemci kullanımı 100'e vuruyordu örneğin benim.

Sıcaklık değerlerini atıyorum.

Ekran görüntüsü 2024-03-21 160303.png

Videosunu Atıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı