Monster laptop klavye RGB'si çalışmıyor

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
Monster laptop kullanıyorum cihazımı bakım için servise göndermiştim bugün elime ulaştı ancak RGB aydınlatma çalışmıyor. Göndermeden önce sorun yoktu cihaz geldikten sonra oldu. Müşteri hizmetlerini aradım ve cihazın ön kasasını değiştirdiklerini söyledi, sorun yazılımsal değil donanımsal olabilirmiş. Soketi takmayı unutmuş olabilirler falan dedi. Tekrar servise gönderme süreciyle uğraşmak istemiyorum benim yapabileceğim bir şey var mı şu an?

Son düzenleyen: Moderatör:
servise gönderin riske gerek yok laptopun içini açmanız gerekebilir
Hocam daha yeni geldi tekrar pc siz kalamam. En azından bayram sonrasına kadar bu şekilde kullansam ekstra bir soruna yol açmaz demi ?
Ayrıca çözüm soket takmaksa yapabilirim kapağı açmamda sorun olmaz yani.

Hocam ekran kartının güç kullanımıyla ilgili sorun var gibi. Buradan mı yazayım yeni konu mu açayım yardımcı olabilir misin ?
Yeni konu açın hocam.

Nereden anladınz.
PUBG Steam oynuyorum. Oyun içinde ekran kartı kullanımı sürekli olmasa bile bazen %50-60 seviyelerine düşüyor. Bide şöyle bir durum var ; çözünürlüğü 1080p grafikleri de düşüğe aldığım zaman normal de FPS'in artması gerekiyor, ancak tam tersine GPU kullanımı düştüğü için FPS'de düşüyor. 2K Ultra ayarlara alıp grafikleri yükseğe çekiyorum bu sefer de GPU 84-85 derecelere çıkıyor. Bu normal mi ?

PUBG Steam oynuyorum. Oyun içinde ekran kartı kullanımı sürekli olmasa bile bazen %50-60 seviyelerine düşüyor. Bide şöyle bir durum var ; çözünürlüğü 1080p grafikleri de düşüğe aldığım zaman normal de FPS'in artması gerekiyor, ancak tam tersine GPU kullanımı düştüğü için FPS'de düşüyor. 2K Ultra ayarlara alıp grafikleri yükseğe çekiyorum bu sefer de GPU 84-85 derecelere çıkıyor. Bu normal mi ?
Lobideyken GPU kullanımı %100 ve 130w çekiyor. Oyun içinde ise watt ve kullanım değeri düşüyor. Bu normal değilmiş gibi geldi bilmiyorum. dGPU, Nvidia performans ayarları falan herşey performans modunda.

Son düzenleme:
PUBG Steam oynuyorum. Oyun içinde ekran kartı kullanımı sürekli olmasa bile bazen %50-60 seviyelerine düşüyor. Bir de şöyle bir durum var; çözünürlüğü 1080p grafikleri de düşüğe aldığım zaman normal de FPS'in artması gerekiyor, ancak tam tersine GPU kullanımı düştüğü için FPS'de düşüyor. 2K Ultra ayarlara alıp grafikleri yükseğe çekiyorum bu sefer de GPU 84-85 derecelere çıkıyor. Bu normal mi?

Lobideyken GPU kullanımı %100 ve 130W çekiyor. Oyun içinde ise watt ve kullanım değeri düşüyor. Bu normal değilmiş gibi geldi bilmiyorum. dGPU, NVIDIA performans ayarları falan her şey performans modunda.

Bence de normal değil tekrar servise gönderin ve bu son sorunlarınızıda bahsedin bence alakası var mıdır bilmiyorum ama önemli dosyalarınız yoksa format atmayı da deneyebilirsiniz ayrıca driverlardada bir problem olabilir.

Geri
Yukarı