Monster laptop oyun esnasında CPU ve GPU sıcaklığı 90 dereceyi geçiyor

MrAlbino

Decapat
Monster Abra A5 v13. 4 modeli laptop kullanıyorum. Oyun oynarken işlemcim 94-95 dereceleri ekran kartım ise 93 dereceleri görüyor. Bu konuyu Monster teknik servis ile paylaştığımda bu sıcaklıkların beklenen değerler olduğunu, herhangi bir anormallik olmadığını söylüyorlar. Sizce bu değerler normal mi arkadaşlar?
İşlemci: Intel i7-8750H.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.

Monster teknik servisi:
107a97ca5bd4a571edcebec54a66fc32.jpg

Normal değil hocam. İçini açın, fanları ve ızgaraları temizleyin. İşlemci ve ekran kartı termal macunlarını yenileyin.

95 derece hiç iyi bir değer değil bildiğim kadarıyla Turbo fan özelliği var onu kullanabilirsiniz.
Laptoplarda zaten ısındıkça fan devri otomatik olarak artıyor, turbo mod falan fark etmiyor her türlü ısınıyor.
Monster teknik servisi:Eki Görüntüle 604856

Normal değil hocam. İçini açın, fanları ve ızgaraları temizleyin. İşlemci ve ekran kartı termal macunlarını yenileyin.
Garantisi bitmediği için kendim açmak istemiyorum. Yarın servise götüreceğim onlar temizlesinler bakalım, sürdükleri termal macunun da en kalitesizinden olduğunu duydum. En iyisini ummaktan başka bir şey gelmiyor elden

Servise verin termal macunları falan tazeleyip fanları temizlerler. Kaliteli bir laptop soğutucu almanız şart. 5-10 derece kadar fark ettiriyor. Bende abra a5 v11.1.1 var. Juo G1 soğutucu ile beraber kullanıyorum iyi soğutuyor.

Monster Abra A5 v13. 4 modeli laptop kullanıyorum. Oyun oynarken işlemcim 94-95 dereceleri ekran kartım ise 93 dereceleri görüyor. Bu konuyu Monster teknik servis ile paylaştığımda bu sıcaklıkların beklenen değerler olduğunu, herhangi bir anormallik olmadığını söylüyorlar. Sizce bu değerler normal mi arkadaşlar?
İşlemci: Intel i7-8750H.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Termal bakıma yollayınız. Özellikle ekran kartı pek normal değil. Bilgisayarınıza uygun soğutuculu stand ile kullanırsanız sıcaklıklar değişecektir. Soğutucu fanlarının özellikle kasanın altındaki hava deliklerine denk gelmesine dikkat ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı