Monster laptop RAM'i 16x2 GB yapılırsa artış gözlemlenir mi?

HarryBanner

Picopat
Daha fazla  
Monster laptop kullanıcısıyım. Sistemim RTX 2060 i7 10750H ve tek kanal 16 GB RAM. Bazı oyunlarda GPU kullanımı normale göre az oluyor ve bu da performans kaybettiriyor. RAM'imi 16x2 çift kanal yaparsam gözle görülür bir performans artışı yaşar mıyım?

Monster laptop kullanıcısıyım. Sistemim RTX 2060 i7 10750H ve tek kanal 16 GB RAM. Bazı oyunlarda GPU kullanımı normale göre az oluyor ve bu da performans kaybettiriyor. RAM'imi 16x2 çift kanal yaparsam gözle görülür bir performans artışı yaşar mıyım?
O bilgisayar ile PUBG gibi oyunlarda RAM ihtiyacı 8 GB üstünde oluyor. Tavsiyem 8x2 almanız. Zira ileride çıkacak oyunlar için 8 GB yetersiz kalacaktır ve darboğaz oluşacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
16×2 yaparsanız ciddi miktarda FPS artışı olacaktır.

Artışı yaşarsınız 16*2 yapmanıza da gerek yok bir adet 8 alabilirsiniz.

Dual channel olması performans kazandırır ama GPU kullanımının düşüklüğüyle alakası var mıdır onu bilmiyorum. Ayarların her oyunda ultrada mı?
Hocam etki ediyor ona. Büyük ihtimalle MUX Switch olmadığı için yaşanıyor bu durum.

Artışı yaşarsınız 16*2 yapmanıza da gerek yok bir adet 8 alabilirsiniz.
Verimli olmaz. 16 GB olanın içindeki 8 GB ile diğer 8 GB dual channel çalışacakken 16 GB RAM'in içinde geriye kalan 8 GB öylesine duracak dual channel çalışmayacak. 16 GB bir RAM daha eklemesi daha mantıklı.

Verimli olmaz. 16 GB olanın içindeki 8 GB ile diğer 8 GB Dual Channel çalışacakken 16 GB RAM'in içinde geriye kalan 8 GB öylesine duracak Dual Channel çalışmayacak. 16 GB bir RAM daha eklemesi daha mantıklı.

İşin maddi boyutundan bakıyorum. Birisi 300 TL diğeri 700.

O dediğiniz olay Dual Channel olmuyor.

16 GB Dual çalışırken geri kalan 8 GB Single çalışacaktır. Ha bu 16*2 etkisi yaratır mı sanmam ama etki etti ve güzel bir artış yaşanıyor bizzat Reddit'te tanık oldum.

Geri
Yukarı