Monster laptop şarjda kullanılırsa problem yaratır mı?

Vago Mundo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Konu şu: Ben geçenlerde bir oyun yükledim ve donanım olarak benim laptop bayağı bir kaldırıyor her şeyi tam. Neyse ben bu oyunu indirdim oynadım tabii sarjdayken %100'dü şarj. Sarjdan cıkardıktan sonra şarj bir anda %32'ye indi (%32'ye inmesi herhalde 10-20 dk falandı)

Tabii ben bu olaydan sonra oyunu sildim ve şu an Monster'da hiç oyun yok. Fakat bazı yerlerde gördügüme göre bir sorun olmayacagını söylüyorlar ama bazı kisilerde şarjda oynanırsa sorun yaratacagını söylüyorlar tabii bende emin olamadım.

Sizce şarjda oynamak pile zarar verir veya pilin ömrünü azaltır mı?

Merhaba,

Konu şu: Ben geçenlerde bir oyun yükledim ve donanım olarak benim laptop bayağı bir kaldırıyor her şeyi tam. Neyse ben bu oyunu indirdim oynadım tabii sarjdayken %100'dü şarj. Sarjdan cıkardıktan sonra şarj bir anda %32'ye indi (%32'ye inmesi herhalde 10-20 dk falandı)

Tabii ben bu olaydan sonra oyunu sildim ve şu an Monster'da hiç oyun yok. Fakat bazı yerlerde gördügüme göre bir sorun olmayacagını söylüyorlar ama bazı kisilerde şarjda oynanırsa sorun yaratacagını söylüyorlar tabii bende emin olamadım.

Bu laptoplar zaten şarjda kullanmak için tasarlanıyor zarar vermez hatta bilgisayarı rahatlatır.
Bu arada oyun laptopu alıp şarj hızlı bitiyor diye oyun yüklememekte ayrı bir olay.

Laptop bu zaten şarjda oynıycan yoksa PC'nin gücü nasıl dayansın hatta ben hep şarjda kullanıyorum maç falan izleyeceğim zaman salona götürüyorum bu ama endişe etme normal bir durum.

Yani pek bu olay biraz mantıksız o cihazlar tam performansı prizdeyken veriyor zaten. Bence bir sorun olmaz. Pardon yanlış okumuşum. Şarjda oynayınca tabiki çabuk biter. O pil hafif işlemler için.

Merhaba,

Bataryanın ömrü azalmıştır. Ama yapacak bir şey yok batarya er ya da geç bozuluyor. Gaming laptopları fişe takılı oynamanızı tavsiye ederim aksi takdirde tam performans alamazsınız.

Hep şarjda kullan haftada bir pilde bilgisayara yüklenmeyecek şekilde internette dolaşma , film izleme vs. işlerini yapabilirsin. Pil %10 altına düşmeden kapatıp şarjını doldurup kullanmaya devam edin bu yolla pil sağlığı daha yavaş düşecek.

Bu laptoplar zaten şarjda kullanmak için tasarlanıyor zarar vermez hatta bilgisayarı rahatlatır.
Bu arada oyun laptopu alıp şarj hızlı bitiyor diye oyun yüklememekte ayrı bir olay.
Hocam hayatimdaki ilk bilgisayarım bu o yüzden böyle şeylere aşina degilim 8 senedir PS4 'de oyun oynuyorum.

Bataryanın ömrü azalmıştır. Ama yapacak bir şey yok batarya er ya da geç bozuluyor. Gaming laptopları fişe takılı oynamanızı tavsiye ederim aksi takdirde tam performans alamazsınız.
Bataryada bi sorun yok hic oyun oynamassam 2-3 saat götürüyor beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı