Monster Laptop Sıcaklık Sorunu

Burak Turkan

Hectopat
Daha fazla  
Yeni monster laptopım boştayken 30-40 C arası çalışmakta. Bazen sistem boştayken durduk yere sıcaklık 50 C'ye kadar çıkıp 1-2 dk sonra kendiliğinden düzelmekte. Durduk yere böyle iniş çıkışlar normal midir? Ayrıca mesela League of Legends oynuyorum ve FPS bir anda düşerek 1 saniye sonra düzeliyor. Bunun hakkında ne yapmalıyım? Ürünü daha 2 gün önce teknik servise götürüp değişim yaptırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de öyle oluyordu şarj adaptöründe sıkıntı var sandım ancak servis bir şey yok dedi cihaz performanslı olmasına rağmen sürekli devreye giren turbo fan beni deli etti bende geri verdim :)

Abra a5 v6.1 vardı sessiz moda alıp güç tasarrufu tarzı şeyler yapıyodum bu halde boşta 40 - 50 derece oluyodu yarım saat gta v oynuyodum sonra turbo fanlar çıldırıyordu. Artık kafam rahat.

merhaba
bende abra a7 6.3.3 var aynı sorun bendede vardı. Sorunun çözümü şu şekilde, win10 güncellemesinden kaynaklanan bir sıkıntı var. Teknik servislede paylaştım. Pc ye sıfır kurulum UEFİ ile yaptırdıktan sonra win10 güncellemelerini kapat. Windowsun yeni güncellemesi fps drop ve fps düşüklüğüne yol açtı. Bu işlemi ben yaptım ve sorunum ortadan kalktı. Teşekkürler..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı