Monster laptoplar tekrardan zamlandı

Yapacak bir şey yok her şey zamlanıyor. Tek amacım şu ekonomi düzelene kadar haberleri okumamak çünkü her gün bir şey zamlanıyor, insanın yaşama isteği gidiyor. Günden güne alım gücümüz azalıyor. Onca zam gelmesine rağmen hala memurlara yüzde 3,4 zam geliyor :D. Bir an önce hükümet kendi ülkesine yönelmeli nedense yönetim kendi ülkesi dışında her şeyden haberdar.

Satıcı bir sonraki stoğu kaç paradan çekeceğine bakar kaçtan aldığına değil. Ben 5 TL'ye aldığım ürünü sana 6 TL'ye satarsam yenisini 10 TL'den nasıl çekeceğim?
Hocam bence yanlış düşünüyorsunuz. 5₺ ye aldığı ürünü satıcı 6₺ ye satarak karını alıyor zaten. Ürün 10₺ olursa bu sefer daha az ürün çeker ama 11₺ ye satar gene kazanır.

Benim anlamadığım bu adamların elinde hiç mi stok yok dolar artıyor arkasına direk zam yapıştırıyolar bu nasıl iş.
Mesela satıcı olarak 1000TL sermayen var ve laptopun tanesi 10TL, yani senin 100 adet laptop alıp satabilecek bir kapasiten var. Kur arttı ve laptopun tanesi artık 15TLye geliyor. İki seçeneğin var;
1) Eski kurdan aldım yeni kur beni ilgilendirmez demek ve 67 laptopluk bir kapasiteye düşmek.
2) Yeni kura göre fiyat yükseltmek işe başladığın haldeki 100 laptopluk kapasiteyi korumak.

Monster bakıyordum. ( @Uzumaki nın aldığı ile aynı). Fiyatlar bir anda +3000 oldu. Benim baktığım özellikleri +3000 TL oldu. Ve benim almama daha 6 ay var. Ben alana kadar fiyat sadece bir Abra için 25.000 olur tüm korkum bu. Şu anki laptop da gitti gidecek. 11 senelik dile kolay. Sanırım başka markalara bakacağım. Yalan yok Monster gelişti ama fiyat uçtu. Ama bence biraz düşer. Çok değil ama biraz düşer. 😭 istiyorum.

Monster'da birkaç sene evvel en güçlü GTX laptoplar 10.000TL civarındaydı, artık 10.000TL ile en zayıf ve dandik GTX'ler bile zar zor alınıyor.

Geri
Yukarı