Monster laptoplarda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?

İsmailcavlac

Hectopat
Daha fazla  
image.jpg
Öncelikle selamlar :D Monster kullacıları ve diğer arkadaşlar; monster da ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim ?

Abra A5 V1 serisi için olabilecek sorunlar; Bilek dayadığın yerdeki plastiğin renginin değişmesi muhtemel. Ekranı tutan menteşeler sorun çıkarabilir, Monster logoları yerinden çıkabilir, toz filtreleri (aslında filtre değil ızgara demek daha doğru) pek iyi olmadığı için zamanla aşırı ısınma sorunu yaşatabilir.

Bu muhtemel sıkıntılar gördüğün gibi çoğunlukla kullanıma bağlı olan sorunlar. Ellerin yağlı olmazsa ya da çok fazla sürtme oluşturmadığın sürece renk atması olmayabilir. Ekranı çok sert şekilde açıp kapatmazsan menteşelerinde sorun oluşmayabilir. Laptop'ı düzenli olarak temizlersen ya da çok tozlu ortamlarda kullanmazsan tozlanmadan dolayı ısınma gibi sorunlar da bir yere kadar yaşanmayabilir. Monster logosu için ise yapılacak bir şey yok, iyi yapıştırmamışlarsa ne yaparsan yap çıkacak.

Monster'ın asıl sorunu garanti süresinin bitiminden sonra ortaya çıkıyor. Piyasa fiyatının 3 katına parça değişimi bunların en başında geliyor. Fakat bunlara rağmen eskisine göre çok daha iyi durumdalar diyebilirim. Ben V1 serisini önermem, daha çok V2 serisini tavsiye ederim çünkü o seride kullanılan parçalar hem daha kaliteli hem de MSI GE serisinin avantajlarının çoğuna da sahip. V2 serisini çok kısa bir süre satmalarının da asıl nedeni büyük ihtimalle maliyet arttığı ve satabilmek için 2500 TL civarından satmaları gerektiği için daha düşük bir kâr elde etmeleri olabilir.

Not: Ben çok kısa bir süre V2 serisini kullandım ancak yakın 2 arkadaşımın birinde V1 diğerinde ise V2 versiyonları bulunuyor.

Monster Abra A5 V2.1 ve V2.1.1 versiyonları MSI GE60 2PC kasası kullanıyor fakat şu anda satılmıyor. Araştırırsan belki başka sitelerden 2700-2800 TL gibi fiyatlara bulabilme ihtimalin var. Açıkçası 300 TL kadar fazla verip V2 serisinden bir modelini almak daha iyi olur. İstersen Fokus Bilgisayar'ı arayıp yakın bir zamanda tekrar V2 versiyonlarını satıp satmayacaklarını sorabilirsin.

Gönlüm tabiki msi almaktan yana fakat maksimum 3 bine çıkabilirim. Alacağım laptobu incelemek isterim gözle görülür şekilde. Fakat msi sadece Vatan'da var ve 4 binden aşağısı yok. Pc depo vb yerler ne kadar güvenilir? Ankarada Nova bilgisayar varmış. Burayla ilgili bilgisi olan var mı ? @Yararsız Üye ayrıca teşekkürler

Nova Bilgisayar hakkında bir bilgim yok, Ankara'da okurken de hiç alışveriş yapmışlığım yok, sadece internet sitelerini biliyorum. Fakat sanalmarketim.com güvenilirdir, şu ana kadar yüzlerce parça aldım ve hiç birinde sorun yaşamadım. Oyun performansından %15 kadar ödün verebileceksen MSI GE60 2PC-401XTR modelini alabilirsin, Abra A5 V1 almaktansa %15 daha düşük oyun performansına karşılık daha kaliteli parçalar, daha iyi bir ses, SteelSeries oyuncu klavyesi ve Killer Ethernet gibi özellikleri ile MSI almak çok daha iyi bir seçim olur. Üstelik yanında sırt çantası ve oyuncu faresi de hediye olarak geliyor.

www.pcdepo.com: MSI NB GE60 2PC-401XTR Apache İ7-4710HQ 8GB 1TB 7200rpm 15.6 DOS GTX850M 2GVGA DDR5 FHD MultiColor - Laptop, laptop fiyatları,...

MSI GE60 2PC-401XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (hediyeli) | sanalmarketim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı