Monster Laptopta Retail key etkinleştirdikten sonra sıcaklıklar arttı

Ya doğrudur ama şimdi bir de şöyle bir şey var bu kodu girdiğim zamanı baz alıyorum bunun öncesinde ne kendi kendine turbo moda geçiyordu ne de o kadar ısılara çıkıyordu maksimum 60 dereceyi görüyordu ama o kodu girdikten sonra kendi kendine turbo fanları açmaya başladı sesssiz sakin makina canavara döndü tabiri caizse 😅😂
Dediğim gibi donanımsal, kronik sorunlar hemen baş göstermeyebilir, bu çok normal. Aldığın gibi cihaz ısınmaya başlamaz, metal yorgunluğu, metalin ısıyı alması, bu gibi etkenler var. Ama şuna kesinlikle inanabilirsin, cihazının yaşadığı bu sorun kesinlikle Key'inden dolayı değil.

Dediğim gibi donanımsal, kronik sorunlar hemen baş göstermeyebilir, bu çok normal. Aldığın gibi cihaz ısınmaya başlamaz, metal yorgunluğu, metalin ısıyı alması, bu gibi etkenler var. Ama şuna kesinlikle inanabilirsin, cihazının yaşadığı bu sorun kesinlikle Key'inden dolayı değil.
Ya o kod silinmeden benim içim rahat etmicek 😂 bir o kodu sildireyim daha sonrasında bakalım aynen devam ediyorsa götürür iade ederim. Sonuçta 2 aylık cihaz. Sizin bana önerebilceğiniz bi yöntem var mı silebilmem için

Ya o kod silinmeden benim içim rahat etmeyecek 😂 bir o kodu sildireyim daha sonrasında bakalım aynen devam ediyorsa götürür iade ederim. Sonuçta 2 aylık cihaz. Sizin bana önerebileceğiniz bir yöntem var mı silebilmem için.

O keyler anakarta gömülüyor bir kez girilince. Yani kaldıramazsın, üstelik senin girdiğin key Retail key, OEM keyleri kaldırmanın bir yolu var.

Bu videoda anlatıyor OEM keyleri kaldırmanın yolunu.

Hiç bir yöntemi yokmu sonuçta her şey sistemsel değil mi yani vardır illaki bir yöntemii
Maalesef, o keyler direkt olarak senin anakart'ının en temel yerlerine kaydediliyor, attığım linke tıklayıp dene belki kaldırırsın.

Israrla dinlemek istemiyorsun ama yine söyleyeyim, sorunun o yüzden değil.

Maalesef, o keyler direkt olarak senin anakart'ının en temel yerlerine kaydediliyor, attığım linke tıklayıp dene belki kaldırırsın.

Israrla dinlemek istemiyorsun ama yine söyleyeyim, sorunun o yüzden değil.
Estağfurullah dinlememek değil de şimdi ordan sonra bilgisayarın düzeni değiştiği için psikolojikmen oraya gidiyor kafam
Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için sizi de biraz yordum ama kusuruma bakmayın iyi akşamlar .. :)

Estağfurullah dinlememek değil de şimdi oradan sonra bilgisayarın düzeni değiştiği için psikolojikmen oraya gidiyor kafam.
Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için sizi de biraz yordum ama kusuruma bakmayın iyi akşamlar. :)

Rica ederim dostum, umarım sorunun düzelir, bir kez daha servise gönder, düzelmezse cihaz daha fazla işlem görmeden ve eskimeden sat ve ASUS, HP, Dell gibi markalara yönel.

Rica ederim dostum, umarım sorunun düzelir, bir kez daha servise gönder, düzelmezse cihaz daha fazla işlem görmeden ve eskimeden sat ve ASUS, HP, Dell gibi markalara yönel.
2016 yılında oda arkadaşım Abra A5 almıştı bende casper excalibur almıştım zamanında, ikimizde uzun yıllar bu bilgisayarları kullandık o bilgisayar mühendisi oldu ben endüstri, yıllarca hiç bir sorunla ikimizde karşılaşmadık. Aramızdaki tek fark o her yıl ücretsiz bakım yaptırabilirken ben macun değişimi ve temizlik için para ödedim. Monster markasıyla nasıl bir deneyiminiz oldu bilmiyorum fakat benim en yakınımda gördüklerim problem yaşamadılar yıllarca, konuyu açan arkadaş için ise chrome açık gezinirken laptop için 55-60 dereceler normal. Daha önce de bu sıcaklıklarda olması gerekli, daha önce dikkat etmediğiniz için şu an gözünüze batıyor diye düşünüyorum.

2016 yılında oda arkadaşım Abra A5 almıştı bende casper excalibur almıştım zamanında, ikimizde uzun yıllar bu bilgisayarları kullandık o bilgisayar mühendisi oldu ben endüstri, yıllarca hiç bir sorunla ikimizde karşılaşmadık. Aramızdaki tek fark o her yıl ücretsiz bakım yaptırabilirken ben macun değişimi ve temizlik için para ödedim. Monster markasıyla nasıl bir deneyiminiz oldu bilmiyorum fakat benim en yakınımda gördüklerim problem yaşamadılar yıllarca, konuyu açan arkadaş için ise chrome açık gezinirken laptop için 55-60 dereceler normal. Daha önce de bu sıcaklıklarda olması gerekli, daha önce dikkat etmediğiniz için şu an gözünüze batıyor diye düşünüyorum.
Yıllarca Monster kullandım, daha o zamanlar 900 serisi ekran kartları varken ben Monster'ın üst segment cihazlarını kullanıyordum. Ancak Monster eskiden güzel bir markaydı, F/P'dı, ancak kronik sorunlar, teknik servisin kalitesizliği, logo basan bir markanın düzinelerce sorunu olmasına rağmen rakipleriyle aynı, hatta daha yüksek fiyata çıkması, bırakmak için bir çok sebep.

Ben yıllardır bilişim sektöründe çalıştım, hâlâ da çalışıyorum, dev şirketlere envanter sağlıyoruz, aracılık yapıyoruz, dolayısıyla günlük elimden 1000, 2000 adet cihaz geçtiği bile oluyor, hangi markanın en sıkıntılı, hangisinin en sıkıntısız olduğuna dair yorumlarıma inan.

Yeni konular

Geri
Yukarı