Monster laptopta sıvı teması sonucunda sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Laptoptan elektriği kesin geri kalanı anlatırlar. Bir sorun olmaz bence. Eski laptopuma süt dökmüştüm hiçbir şey olmadı

Tavsiyem sistemi kapatmanız çünkü şu an bir sıkıntı olmaz ama zamanla oksitlenme veya daha sıkıntılı durumlar olabileceğinden kapatmanız. Monster'a veya bilgisayarcıya gösterseniz iyi olur.

Sıvı anakarta kadar ilerlediyse yüksek ihtimalle kendisini kötü yoldan belli edecek bir korozyon oluşabilir. Servise götürüp temizletmekte fayda var.

O su anakarta kadar ulaşıp çalışır halde iken oksitlenme yaptıysa garanti dışı kalır haberin olsun. Monster'ın ücretsiz bakımından faydalanabiliyorsan laptobu temizlettir.

Sıvı temasını kapsamıyor işte o. Sıvı değdiği anda sıvı temasından garanti dışı kalıyor onun temizlenmesi.
Birşey demese de farketmez zaten o laptobu başka bir sıkıntısı için garantiye götürdüğü anda garanti dışı kalacak. En azından ücretsiz bakım servisinden faydalansın ki bilgisayarda başka sıkıntı oluşmasın.

Birşey desin demesin zaten o laptobu başka bir sıkıntısı için garantiye götürdüğü anda garanti dışı kalacak. En azından ücretsiz bakım servisinden faydalansın ki bilgisayarda başka sıkıntı oluşmasın.
Ben laptobuma sıvı döktükten sonra bakım ücretsiz bakım için götürdüm, müşteri memnuniyeti adına bu seferlik biz temizleyelim daha sonra olursa garanti dışı kalır dediler. Sıvı teması olursa ücretsiz bakımdan da faydalanmıyorsun temizlemiyorlar sıvıyı.

Aynı durumu MSI'da da yaşadım. Onda kola dökmüştüm bu seferlik bizden olsun dediler yoksa 350 dolar vermek zorunda kalacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı