Monster Laptopun Açılmaması

Bir anda böyle olması gerçekten farklı bir durum ama benim anlamadığım hala neden bataryayı çıkarıp kullanma anlayışı var bilgisayarı çözemiyorum. Alakası olabilir belki bu durumla veya adaptörün kalitesizliğinden de kaynaklanabilir. Geçmiş olsun arkadaşınıza biraz uğraşacak gibi. :/
Ah ah.. Biri demiş "pili öldürme, çıkarıp kullan" diye.

benim anlamadığım hala neden bataryayı çıkarıp kullanma anlayışı var bilgisayarı çözemiyorum.
İşte şehir efsanesi oldu bu olay. Batarya ile kullanınca bataryanın öleceğini zannediyor bazıları. Ya da fazla güç gelip patlayacağını. Oysaki o batarya elektrik kesintilerinde cihazı koruyor. Ayrıca %100 şarj olunca batarya yerine adaptörden güç alıyor laptop.

Alakası yok. O pili çıkardığında da ömrü bitecek zaten. Bilgisayarda takılı kalsa daha sağlıklı. Eski efsaneler işte.
İşte şehir efsanesi oldu bu olay. Batarya ile kullanınca bataryanın öleceğini zannediyor bazıları. Ya da fazla güç gelip patlayacağını. Oysaki o batarya elektrik kesintilerinde cihazı koruyor. Ayrıca %100 şarj olunca batarya yerine adaptörden güç alıyor laptop.
Evet kesinlikle öyle.

Monster'dan daha azı beklenmezdi. Geçmiş olsun muhtemelen anakart, ekran kartı veya işlemci yandı.
sırf Türk firması diye böyle diye diye millet çöp zannediyor. Arkadaşım bunu niye direk Monster'ın üzerine atıyorsunuz anlamıyorum ? Durup dururken hangi bilgisayar yanar Allah aşkına ? Laptopun zaten korumalı kablosu var, elektrik ile alakası 0. Yazan arkadaş bir şeyleri söylememiş olabilir. Direk Monster'dan bu beklenirdi zaten falan filan diye döşemeyi amma seviyorsunuz. Bende de şuan 2 tane monster cihaz var bir tanesini 6 yıl önce aldım takır takır çalışıyor 1 kere servis yüzü görmedi ? O zaman buda Monster'dan beklenecek bir şey ? Hangi cihazı alırsan al en önemli şey kullanan kişidir.

Monster'lık bir durum olduğunu düşünmüyorum sadece marka merak edilir diye yazdım yanlış anlaşılmasın.
Büyük ihtimal şöyle olmuş, Arkadaşınız Bataryayı çıkarıp kullandığı için bir süre sonra şarj dolmuş ve Adaptöre gitmiş bu elektrik, ardından PC'ye ulaşmış ve Puff.
Ama ilk defa değil böyle kullanması. Anlaşılan uzun süredir böyle kullanıyor.

Turşusunu mu kuracakmış pilin? Hani çıkardın öldürmedin, ne zaman kullanacaksın e cihazın ihtiyacı var pile? Çünkü şarja taktığında cihaz batarya ile iletişim kuruyor sen çıkartırsan anakarta direkt voltaj veriyor. Bu tarz durumların çıkması da muhtemel oluyor. Bu saçma fikirleri kim veriyor insanlara aklım almıyor.

Turşusunu mu kuracakmış pilin? Hani çıkardın öldürmedin, ne zaman kullanacaksın e cihazın ihtiyacı var pile? Çünkü şarja taktığında cihaz batarya ile iletişim kuruyor sen çıkartırsan anakarta direkt voltaj veriyor. Bu tarz durumların çıkması da muhtemel oluyor. Bu saçma fikirleri kim veriyor insanlara aklım almıyor.

Pil çıkarıp kullanan varmış bence değmez elektrik gitmesi gibi olaylar yaşanabiliyor. Buğdaya giderken eldeki arpadan olmak diye buna derim ben.

Alakası yok. O pili çıkardığında da ömrü bitecek zaten. Bilgisayarda takılı kalsa daha sağlıklı. Eski efsaneler işte.

Evet kesinlikle öyle.

Bence de.

Lanet olsun almayın şu Monster'ı bu ne ya bir günde anasayfada tam 3 tane Monster konusu var yav arkadaş alınmaz şu laptoplar.

Monster olduğu için sanmıyorum. Herhangi bir laptopta da pili çıkarılıp kullanılırsa aynısı olur diye düşünüyorum ben 9sene Casper kullandım 1 aydır Monster kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı