Monster laptopun yeni BIOS'unda optimus nasıl kapatılır?

coniberk

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar Monster markalı Laptop'um bugün elime ulaştı. Her şeyini güzelce kurdum ama bir de optimus özelliğini kapatabilirsem daha mutlu olacağım. Bazı oyunlarda daha fazla FPS alabilmek için. Monster'ın YouTube kanalında eski BIOS'la anlatıyorlar ama yeni BIOS ekranında bu özelliği anlatmıyorlar ayrıca ben bu kapatma ayarını bulamadım. Insyde BIOS olarak geçiyor yeni BIOS. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ek not: Optimus'un ne işe yaradığını biliyorum, lütfen yardımcı olmak dışında optimus şöyle böyle falan diye kendinizi yormayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
T7 V24.1

T7 V24.1
Sanırım oyunları nvdia denetim masasından seçip elle ekran kartına geçireceğim gibi.
Hocam Abra kasa Clevo üretimi Tulpar bu. Bu modellerde MUX olduğunu sanmıyorum. Radeon hocam bu konuda bilgisi varsa yardımcı olabilir size. Ben MUX switch'e sahip olduğuyla alakalı bir bilgi bulamadım. Eğer MUX yok ise BIOS ekranında bu şekilde bir ayar olmuyor. @Radeon RX 5500M

Hocam Abra kasa Clevo üretimi Tulpar bu. Bu modellerde MUX olduğunu sanmıyorum. Radeon hocam bu konuda bilgisi varsa yardımcı olabilir size. Ben MUX Switch'e sahip olduğuyla alakalı bir bilgi bulamadım. Eğer MUX yok ise BIOS ekranında bu şekilde bir ayar olmuyor. @Radeon RX 5500M

Dediğiniz gibi Clevo üretimi, Watt düşük, MUX yok. Potansiyel bir sorun makinesi aynı zamanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı