Monster MS-16 f32 Ekran kartı değişimi

TabldotLife

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster MS 16 F32 model bir notebook'um var.(gtx 670m)
Geçenlerde ekran kartı yandı ve servis GTX 770m ve GTX 680m takılabileceğini söyledi, verdikleri fiyat fazla olduğundan internette araştırma yaptım ve ordaki fiyatlar uygun geldi.
Call centerlarını aradığımda, 30 usd+kdv karşılığında montajı yapabileceklerini söylediklerinde ekran kartını alıp firmaya gönderdim fakat teknik servis çamura yatıp kendilerinden alınmamış bir ekran kartının montajını yapamayacaklarını söyledi( montajdan elde edecekleri kar farkını vermeyi teklif etmeme rağmen).
Şuan notebook serviste ekran kartı onarımı yapılmayı bekliyor. Teknik servisteki beyfendi Bios mod, Vbios , Driver modifikasyonu tarzında şeylerden bahsetti, bu işlemler çok mu zordur? Dönüşte bu ekran kartını ben takabilirmiyim? Ekran kartını aldığım kişi yeni bir heatsink almam gerektiğini yada mevcut heatsinkimi modifiye etmem gerektiğini söyledi(basit bir kaç törpü darbesi ile) modifikasyon işlemini yapabileceğimi düşünüyorum.
Teşekkürler.

Videonun sonunda bahsettikleri durumu dile getirmiş teknik servisteki bey. Notebook'um servisten geldiğinde heatsink modifiyesini yaptıktan sonra bu konuyu tekrardan üst sıralara getirmem gerekecek galiba.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı