Monster MS 1762 Harici Ekran Kartı Dahili İle Yer Değiştiriyor

dragneel55

Hectopat
Hayırlı akşamlar. Dün Path of Exile isimli oyunu oynarken bilgisayarım birden dondu ve oyun kapandı. Pek aldırış etmedim, bugün Gta V oynarken de aynısı oldu. Dxdiag ve Gpu-Z programından bu olay olduktan sonra baktığımda, entegre grafik birinci sırada oluyor. Bu olayın geçmesi için de bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Oyun oynarken birden entegre grafik kartına geçtiği için de haliyle oyuna giremiyorum.

Sistem Özelliklerim:
I7 3740QM
Gtx 680M 2 Fanlı
16 Gb DDR3 Ram
Monster Ms 1762 bilgisayarımın markası.

Yük altında test ettiğimde bazen 75 derecede, bazen 85 derecedeyken bu olay oluyor. 75 derece de max tempi değilmiş bu kartın.

Yardım edebilecek dostlarım, abilerim varda lütfen boş geçmesinler, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok teşekkürler yanıtınız için fakat benim sorunum bu değil. Sorunum oyunun ortasında entegre grafik kartına geçmesi. Furmark testi yaparken de yüke girince aynısı oluyor. En fazla 85 dereceyi gördüm, ondan mı acaba ?
Sorunun kaynağını buldum fakat yine yardıma ihtiyacım var. Ekran kartı sıcaklığı 88 olduğu an oluyor bu durum ve gpu-z programında max temp 87 görünüyor. Bunu nasıl arttırabilirim ?
Sorunum ısı kaynaklı değilmiş. Her türlü yabancı kaynaktan da bilgi almaya çalıştım, hala uğraşıyorum fakat bir çözüm bulabilmiş değilim. Sıcaklık değeri 70 iken bile oyun kapanıyor ve ben bilgisayarı resetleyene kadar dahili grafik biriminde kalıyor.
Bu sorunla üçüncü günüm. Yardımcı olabilecek yok mu ya ? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı