Monster/MSI aradaki farka değer mi?

QuarZZZ

Centipat
Daha fazla  
Değerli forum üyeleri merhabalar, uzun zamandır bir laptop arıyorum istediğim özellikler minimum RTX 2060'lı olması. Aklımda MSI var ancak o paralara Monstler'da 2070 serili bir PC alınabiliyor. Sizce MSI aradaki para farkını hak ediyor mu? Monster sorunlu dendiği için çok arada kaldım maalesef. Yardımcı olursanız sevinirim.
Edit: Daha spesifik olmak için direkt model koymaya karar verdim.

Son düzenleme:
Değerli forum üyeleri merhabalar, uzun zamandır bir laptop arıyorum istediğim özellikler minimum RTX 2060'lı olması. Aklımda MSI var ancak o paralara Monstler'da 2070 serili bir PC alınabiliyor. Sizce MSI aradaki para farkını hak ediyor mu? Monster sorunlu dendiği için çok arada kaldım maalesef. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tabii ki de kalite olarak MSI çok ağır basıyor ama Monster notebook burada donanım olarak 1 tık önde. Ben olsam Monster notebook alırdım. Seçim sana kalmış.

Monster üzmez kesinlikle ama MSI malzeme kalitesi olarak bayağı bir öne çıkar Monster’e göre. Ayrıca gerek yazılımları olsun gerek soğutma performansı olarak MSI her türlü öndedir ama vereceğiniz bu fark sizi düşündürüyorsa Monster alabilirsiniz. Çevremde bu iki markayı da kullanan arkadaşlarım var, hepsi de memnun.

MSI daha iyidir ama 2060 vs 2070 az bir fark değil. Bilgisayarı sağa sola çok götürmüyorsanız, fanları biraz daha açmaktan rahatsız olmayacaksanız Monster alınabilir bence.

1650 yerine 1650 Ti olduğu için belki Monster alınabilir ama sizin bütçelerinizde ben kesinlikle MSI derdim. Monster servisi de iyidir hoştur, bakımınızı tamirinizi yapar her türlü.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Şu anki koşullar gereği laptopu daha çok evde kullanacağım ancak Monster hakkındaki bazı yorumlar beni biraz korkuttu açıkçası. Şahsım adına bir diğer opsiyon da 3070'li laptopları beklemek ama onların da ne zaman geleceğini ne yazık ki bilemiyoruz. Tekrardan herkese çok teşekkür ederim.

Isınan bir 2070'in 2060'dan güçsüz olabileceğini varsayarsak 2060 alıp, kaliteli bir marka tercih etmen daha iyi olacak.

Edit: Linç yemeden söyleyeyim, arada büyük bir soğutma farkı ve malzeme kalitesi farkı var.
Neden linç yiyesin ki hocam, rezalet bir marka Monster, sırf reklam son zamanlarda. Gönderdikleri 10 üründen en az 3-4 tanesi ya arızalı ya da ölü pikselli.

Yeni konular

Geri
Yukarı