Monster MSI kasası kullanmaya geri mi döndü?

Belliydi bir şeyler çıkacağı. Monster her zaman Monster'dır isterse MSI ismini komple değiştirip Monster yapsın.

Çıkan şey ışık sızması, bugün gidin aynı GP76'yı alın onda da çıkar. ASUS alın Acer alın HP alın hepsinde çıkar. Burada yaptığınız marka haterlığından başka bir şey değil. Monster'cı sanmayın beni, MSI kullanıcısıyım.

Belliydi bir şeyler çıkacağı. Monster her zaman Monster'dır isterse MSI ismini komple değiştirip Monster yapsın.

Bu sadece Monster'a mı özel sanıyorsun bu sorun bu bildiğiniz kısaca firima kötüleme
Lenovo Gaming 3
Lenovo Ideapad 320
Gibi birçok laptop kullandım aynı sorun var bu ışık sızması nı gidin araştırın neden oluyor diye bir tanesini ben deyim IPS panellerde yaygın diyeri ise ince çerceve olunca oluyor birkaç açıklaması da var.

Çıkan şey ışık sızması, bugün gidin aynı GP76'yı alın onda da çıkar. ASUS alın Acer alın HP alın hepsinde çıkar. Burada yaptığınız marka haterlığından başka bir şey değil. Monster'cı sanmayın beni, MSI kullanıcısıyım.

ROG kullanıyorum yok denecek kadar az var. Bilmem bir şeycilik ile bilmem bir şeyin haterı olmanın konu ile alakası yok. Monster her zaman Monster'dır demem ''tamamiyle MSI'' denerek şişirilmesi oldu. Ayrıca göz var nizam var üç kuruşluk monitörlerde oluyor bu kadar ışık sızması, adam ne dese haklı.
Bu sadece Monster'a mı özel sanıyorsun bu sorun bu bildiğiniz kısaca firima kötüleme
Lenovo Gaming 3
Lenovo Ideapad 320
Gibi birçok laptop kullandım aynı sorun var bu ışık sızması nı gidin araştırın neden oluyor diye bir tanesini ben deyim IPS panellerde yaygın diyeri ise ince çerceve olunca oluyor birkaç açıklaması da var.
Ne biçim bir tarikatsınız, 26 sayfalık konunun entrylerinin yarısında siz varsınız gene her sayfada da sizin entryleriniz var. Tamam sizin dediğiniz olsun diyeyim de karşındakini kara cahil yerine de koyma be güzelim, biz hiç olmaz demedik adamda hayvan gibi ışık sızması var gene de EN İYİSİNİ SİZ BİLİRSİNİZ her şeyi bilen sayın bilmem ne hazretleri. Lütfen bildirim yollamayın 👍👍

ROG kullanıyorum yok denecek kadar az var. Bilmem bir şeycilik ile bilmem bir şeyin haterı olmanın konu ile alakası yok. Monster her zaman Monster'dır demem "tamamiyle MSI" denerek şişirilmesi oldu. Ayrıca göz var nizam var üç kuruşluk monitörlerde oluyor bu kadar ışık sızması, adam ne dese haklı.

Kalın çerçeveli bir model olduğunu düşünüyorum, yeni ve ince çerçeveli tüm laptoplarda durum aynı. Kullanıcı sızmadan rahatsız olmuştur iade etmiştir bu en tabii hakkı, burada dikkat çekmek istediğim yer bu durumun monstera mahsus olmadığı.

Kalın çerçeveli bir model olduğunu düşünüyorum, yeni ve ince çerçeveli tüm laptoplarda durum aynı. Kullanıcı sızmadan rahatsız olmuştur iade etmiştir bu en tabii hakkı, burada dikkat çekmek istediğim yer bu durumun monstera mahsus olmadığı.
Asus Rog
Linkteki ürünün bizzat kendisi.

ROG kullanıyorum yok denecek kadar az var. Bilmem bir şeycilik ile bilmem bir şeyin haterı olmanın konu ile alakası yok. Monster her zaman Monster'dır demem ''tamamiyle MSI'' denerek şişirilmesi oldu. Ayrıca göz var nizam var üç kuruşluk monitörlerde oluyor bu kadar ışık sızması, adam ne dese haklı.

Ne biçim bir tarikatsınız, 26 sayfalık konunun entrylerinin yarısında siz varsınız gene her sayfada da sizin entryleriniz var. Tamam sizin dediğiniz olsun diyeyim de karşındakini kara cahil yerine de koyma be güzelim, biz hiç olmaz demedik adamda hayvan gibi ışık sızması var gene de EN İYİSİNİ SİZ BİLİRSİNİZ her şeyi bilen sayın bilmem ne hazretleri. Lütfen bildirim yollamayın 👍👍
fotoğraflarda olan ışık sızmasının çok daha fazlası ortaya çıkar. isterseniz kendi cihazınızda deneyin ve resmini paylaşın. karanlık bir oda siyah arka plan kullanarak fotoğrafını çekin. o zaman monster her zaman monster demek yerine ips panel her yerde ips dir diyerek hatanızı anlayacaksınız.

fotoğraflarda olan ışık sızmasının çok daha fazlası ortaya çıkar. isterseniz kendi cihazınızda deneyin ve resmini paylaşın. karanlık bir oda siyah arka plan kullanarak fotoğrafını çekin. o zaman monster her zaman monster demek yerine ips panel her yerde ips dir diyerek hatanızı anlayacaksınız.
Hocam ben de önce T7 v21.5 ince kasalı olan modeli almıştım. Işık sızması rezalet durumdaydı. Şimdi T7 v25.1 MSI kasalı modeli aldım. Işık sızması sıfır diyebilirim. Kapkaranlık odada bile fark edemiyorum. Ama haklısınız. Fotoğrafta çok daha aşırı görünüyor. Arkadaşın kamera pro modundan ISO ayarlarını düşürüp gerçeğe yakın görüntü elde edip öyle paylaşması daha sağlıklı olur.

Burada akşam bayağı bir muhabbet dönmüş. Yazma gereği hissettim.

Daha önce başka laptoplar da kullandım. Hatta arkadaşlarım bilgisayar konusunda yardım isterler, onların laptoplarına da bakarım. Çok ekran gördüm ama böyle ışık sızmasını ilk kez gördüm. Hatta kardeşim de Monster kullanıyor, gayet memnun. Onun bilgisayarında 1 tane ölü piksel çıkmıştı ve servis ilgelenip hemen panel değişimi yapmıştı. Işık sızması dediğimiz olay onun bilgisayarında yok. Onun kullanım memnuniyeti sayesinde ben de ilk kez Monster aldım ancak ekran konusu canımı sıktı.

Kasa gerçekten güzel, beğendim. Ekran ise bayağı ince ve sızma konusu gerçekten sıkıntılı. Fotoğraf dışında videolar da var. Oda lambam da güçlü beyaz ışık ve onunla da ekrana baktım yine köşelerden belli oluyor. Hatta eski laptopum da IPS ve ikisini de yan yana koyup dün tekrar test ettim, maalesef bariz fark var.

Her şeye rağmen firma "IPS paneller böyle ancak sizde durum fazla, biz bir bakalım; olmazsa iade edersiniz" deselerdi muhtemelen "IPS paneller böyle, olmazsa da iade etmiyorum" şeklinde düşünecektim ama direkt "olur böyle şeyler, yapacak bir şey yok" dedikleri için açıkçası iade isteği oluştu.

Herhangi markada bu şekilde IPS panellerde ışık sızması sorunu yaşama ihtimali olanlar için bana gelen cevabı da ekliyorum.

"Değerli kullanıcımız,

Belirtmiş olduğunuz konu; bulutlanma ve ışık sızması (backlight bleeding) olarak isimlendirilmektedir. Panel üreticilerinin aktardığı bilgiye göre (Samsung-LG)
Işık sızması panelin yapısı gereği normal kabul edilmektedir. Bu durum panelin üretim teknolojisi gereğidir. Bu doğrultuda ürün ya da panel değişimi yapıldığı taktirde de ışık sızmasının ve bulutlanmanın olmayacağı yönünde garanti verilememektedir.
Bulutlanma ve ışık sızması (backlight bleeding) şikayetleri için belirli değerlendirme kriterleri vardır ve şikayetler bu kriterler çerçevesinde değerlendirilir.
Bu kriterler şu şekildedir:
1. ürünün izleneceği ortamın aydınlatma ışık yoğunluğu en az 150 Lux (örnek: En az 20w´lık bir ampulle aydınlatılan 20M2´lik bir oda) olmalıdır. (karanlık bir ortamda,
Ekranındaki ışık yoğunluğunun dağılımı ile ilgili bir karar vermek teknik olarak imkansızdır ve LCD üreticileri tarafından bu kabul edilmemektedir.)
2. ürün üzerinde bir takım görüntü ve kontrast ayarları yapmak gerekmektedir, ekran parlaklığı ve ışık çıkış gücü standardın üzerinde ayarlandığı zaman kenardan LED aydınlatmalı.
LCD teknolojiden ileri gelen, ekran kenarlarında-köşelerinde daha fazla hissedilen bir aydınlatma panelde görülebilmektedir.

Saygılarımızla."

Fizik görmüş bir kişi olarak not eklemek istiyorum: Işık yoğunluğunun dağılımını en iyi karanlık ortamda görürsünüz. Aksini iddia etmek fiziğe aykırıdır. Hatta ışığın dalga ve tanecik modellerini incelemek için karanlık alan elzemdir.

Dipnot: Ürün üzerindeki bir takım görüntü ve kontrast ayarlamalarını da keşke müşteri eline almadan önce yapılsaydı. Zira herkes bilemiyor nasıl yapılacağını.

Yeni konular

Geri
Yukarı