Monster MSI kasası kullanmaya geri mi döndü?

ROG kullanıyorum yok denecek kadar az var. Bilmem bir şeycilik ile bilmem bir şeyin haterı olmanın konu ile alakası yok. Monster her zaman Monster'dır demem "tamamiyle MSI" denerek şişirilmesi oldu. Ayrıca göz var nizam var üç kuruşluk monitörlerde oluyor bu kadar ışık sızması, adam ne dese haklı.

Ne biçim bir tarikatsınız, 26 sayfalık konunun entrylerinin yarısında siz varsınız gene her sayfada da sizin entryleriniz var. Tamam sizin dediğiniz olsun diyeyim de karşındakini kara cahil yerine de koyma be güzelim, biz hiç olmaz demedik adamda hayvan gibi ışık sızması var gene de en iyisini siz bilirsiniz her şeyi bilen sayın bilmem ne hazretleri. Lütfen bildirim yollamayın 👍👍

Kardeşim MSI alan her müşteri menmunmu oluyor olmuyor ASUS dada oluyor Lenovo Acer Monster Casper hiç fark etmez her firimada illa birkaç ürününde sorun olur ve bu GP76 kasa MSI sorunu bu Monster'ın sucu yoki müşteri iade eder veya panel değişimi ister.
Fotoğraflarda olan ışık sızmasının çok daha fazlası ortaya çıkar. İsterseniz kendi cihazınızda deneyin ve resmini paylaşın. Karanlık bir oda siyah arka plan kullanarak fotoğrafını çekin. O zaman Monster her zaman Monster demek yerine IPS panel her yerde IPS'dir diyerek hatanızı anlayacaksınız.

Bende Lenovo Gaming 3 kullandım ve birçok marka model kullandım fakat bunda daha cok yaygın gordum firianın dediği cevap şu Monster dediği cevap a benzerdi yani kısacası sırf Monster bu modelinde ışık sızması cıktı diye başka kullanıcıda cıkcak diye bir şey yok cıkmıyorda herkeste Monster Tulpar T7 v22.1 kullandım onda cok hafif vardı demek istediğim her markanın her modelin IPS panelerde mevcut ve ekranın ince olması MSI sucu o zaman GP76 modelde önermeyin.
Kalın çerçeveli bir model olduğunu düşünüyorum, yeni ve ince çerçeveli tüm laptoplarda durum aynı. Kullanıcı sızmadan rahatsız olmuştur iade etmiştir bu en tabii hakkı, burada dikkat çekmek istediğim yer bu durumun monstera mahsus olmadığı.

Kalın arkadaşıma var onda ışık sızması mesela yok benim Lenovo Gaming 3'den kalın ve ışık sızması yoktu fakat benim ince diye vardı bir de IPS olunca.

Son düzenleme:
Kardeşim MSI alan her müşteri menmunmu oluyor olmuyor ASUS dada oluyor Lenovo Acer Monster Casper hiç fark etmez her firimada illa birkaç ürününde sorun olur ve bu GP76 kasa MSI sorunu bu Monster'ın sucu yoki müşteri iade eder veya panel değişimi ister.

Bende Lenovo Gaming 3 kullandım ve birçok marka model kullandım fakat bunda daha cok yaygın gordum firianın dediği cevap şu Monster dediği cevap a benzerdi yani kısacası sırf Monster bu modelinde ışık sızması cıktı diye başka kullanıcıda cıkcak diye bir şey yok cıkmıyorda herkeste Monster Tulpar T7 v22.1 kullandım onda cok hafif vardı demek istediğim her markanın her modelin IPS panelerde mevcut ve ekranın ince olması MSI sucu o zaman GP76 modelde önermeyin.

Kalın arkadaşıma var onda ışık sızması mesela yok benim Lenovo Gaming 3'den kalın ve ışık sızması yoktu fakat benim ince diye vardı bir de IPS olunca.
Karanlıkta çek dediğin için telefonum ancak bu kadar çekti. Azıcık bir şey sol altta var o da çok az zaten.
Bu da açtığım siyah ekran.

Dosya Ekleri

• IMG_3878.JPG
    IMG_3878.JPG
    161,4 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_3879.JPG
    IMG_3879.JPG
    155,9 KB · Görüntüleme: 88
  • siyah-arka-plan-2-buyuk.jpg
    siyah-arka-plan-2-buyuk.jpg
    15,2 KB · Görüntüleme: 99
Karanlıkta çek dediğin için telefonum ancak bu kadar çekti. Azıcık bir şey sol altta var o da çok az zaten.

Monster Tulpar T7 v22.1 ile aynı aynı yerde ve cok az oda belli olmuyordu zaten.

Kör müsün arkadaşım noktalanmalar kötü kameradan dolayı var sadece sol altta ucundan biraz sızma var ki o da kamera ile çekince fazla bile gözüküyor.
Git bir gözünü yıka istersen.

Dosya Ekleri

• 20211007_210144.jpg
    20211007_210144.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 100
Bu dediğiniz sızma her IPS panelde olabilir.
Monster'ın kullandığı 240Hz (MSI'ın kullandığı) bu paneli Gigabyte, Asus, Legion'da kullanıyor.

Sizin cihazdaki paneli de çoğu marka kullanıyor, emin olun hatta Monster bile kullanıyor olabilir.
Bu ışık sızması öyle bir meseledir ki 10 tane aynı cihazı koysak hepsi birbirinden farklı olur.
Birinde yoktur birinde üstte vardır diğerinde sağda diğerinde her yerde.
Övdüğünüz bu Asus'un kullandığı panelin ölü piksel çıkma oranında diğer panellere göre çok fazla olduğunu biliyorsunuzdur umarım.
Yukarıda anlattığım gibi size ölü piksel/ ışık sızması gelmemiştir bu şans işi.

Bu dediğiniz sızma her IPS panelde olabilir.
Monster'ın kullandığı 240Hz (MSI'ın kullandığı) bu paneli Gigabyte, Asus, Legion'da kullanıyor.

Sizin cihazdaki paneli de çoğu marka kullanıyor, emin olun hatta Monster bile kullanıyor olabilir.
Bu ışık sızması öyle bir meseledir ki 10 tane aynı cihazı koysak hepsi birbirinden farklı olur.
Birinde yoktur birinde üstte vardır diğerinde sağda diğerinde her yerde.
Övdüğünüz bu Asus'un kullandığı panelin ölü piksel çıkma ormanında diğer panellere göre çok fazla olduğunu biliyorsunuzdur umarım.
Yukarıda anlattığım gibi size ölü piksel/ ışık sızması gelmemiştir bu şans işi.
Şans işi olduğunu ben de biliyorum, HAKLISIN ama bak ben orasında değilim. Adamdaki ışık sızması çok fazla, bunu hiçbir olgu değiştirmiyor. Adamın kendisi bu durumu normal göremiyor şikayetçi oluyor maalesef. Bu ekran size denk gelse siz de şikayetçi olurdunuz.

Şans işi olduğunu ben de biliyorum, haklısın ama bak ben orasında değilim. Adamdaki ışık sızması çok fazla, bunu hiçbir olgu değiştirmiyor. Adamın kendisi bu durumu normal göremiyor şikayetçi oluyor maalesef. Bu ekran size denk gelse siz de şikayetçi olurdunuz.

Ben sizin cihazınıza bir şey demedim zaten. Senin anlamadığın olay şu Monster sevmiyorsunuz bellii sevmeyin umurumda değil alakadar etme. Z fakat bu Monster sucu gibi davranıyorsunuz Monster MSI ASUS laptoplarında paneleri kendileri üretmiyor, LG Samsung gibi firimalardan en iyi şekilde temin ediyor. Cihaza yerleştiriyor ve GP76 kasadaki panel ile aynı sırf Monster diye Monster suclamayın her markanın her cihazında var bu sorun ve her gelen sizin hakkınızda benim dediğim diyor. Bence bir oğrenip gelin derim yani benim cihazım ile aynı yerde dedim yani bunda ne var zoruna mı gitti onu anlamadım. Her şeyi ters anlıyorsun üstünlük ve ego kasıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şans işi olduğunu ben de biliyorum, HAKLISIN ama bak ben orasında değilim. Adamdaki ışık sızması çok fazla, bunu hiçbir olgu değiştirmiyor. Adamın kendisi bu durumu normal göremiyor şikayetçi oluyor maalesef. Bu ekran size denk gelse siz de şikayetçi olurdunuz.
Evet o cihazdaki sızma fazla.
Bende basardım iadeyi.
Ama bu sızmanın Rog'larda da olduğunu bilmeniz gerekli. Sizinkinde yoktur başka Rog'da vardır.
Başka Tulpar'da da hiç yok ışık sızması.
Evet bazı panellerde daha çok olur bu sızma ama bu iki ürününde öyle bir sorunu yok.

Evet o cihazdaki sızma fazla.
Bende basardım iadeyi.
Ama bu sızmanın Rog'larda da olduğunu bilmeniz gerekli. Sizinkinde yoktur başka Rog'da vardır.
Başka Tulpar'da da hiç yok ışık sızması.
Evet bazı panellerde daha çok olur bu sızma ama bu iki ürününde öyle bir sorunu yok.
Doğru sözden sonra susmak gerekir sonuna kadar haklısın kardeşim. Gereksiz uzadı bu konu, 27 sayfa entrynin her sayfasında istisnasız bulunan ve bu modelle kafayı bozmuş iki üç sapık olmasa çoktan unutmuştum bu meseleyi.

Romalılar, yine hararetli bir tartışmanın içinde görüyorum sizleri.

Benim iade nedenim IPS ekranlarda ışık sızmasından ziyade tamamen "olur öyle" denilmesi. Beni laptopla başbaşa bırakması. Servisleriyle ünlü firmanın bana böyle demesi beni soğuttu. Laptopu kargoladım, umarım en kısa zamanda para iadesi yaparlar ve bir an önce yeni laptop bakabilirim.

Bu arada 15bin civarı laptop önerisi olanlar varsa güzel olur.

Geri
Yukarı