Monster notebook Abra A5 v15. 8 açılmıyor

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
M. 2 SSD
Ekran kartı
Gtx 1650ti
İşlemci
İ7 10750h
Merhaba. Size bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Sorun konusunda çözüm önerilerinizi bekliyorum. Monster notebook Abra A5 v15. 8 Intel i7 10750H GTX 1650 Ti ve Windows 10 yüklü bilgisayar sahibiyim. Bugün önceden indirdiğim ve hiç girmediğim bir dosyaya tıklamamın sonucunda bilgisayardaki uygulamalar hata vermeye başladı. Mesela Google Chrome'a giremedim. Ders çalışmam gerekiyordu. Ben de yeniden başlattım ve yüklediğim videodaki gibi kaldı. Asla açılmıyor ve başlangıçta böyle yazılar çıktı. Öylece siyah ekranda kalıyor. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 20220622_132423.jpg
    20220622_132423.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 44
Yükledim dediğiniz video gözükmüyor ancak anlattığınıza göre virüsten kaynaklı bir sorunla karşılaşmışsınız. Videoyu yüklerseniz net bir şey söyleyebiliriz.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Video yüklenmemiş şimdi fark ettim o yüzden buraya fotoğraf yükleyeceğim. Bakarsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20220622_132423.jpg
    20220622_132423.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 28
  • VideoCapture_20220622-235846.jpg
    VideoCapture_20220622-235846.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 89
  • VideoCapture_20220622-235854.jpg
    VideoCapture_20220622-235854.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 37
Hayır ulaşamıyorum. Zaten parola ekranına kadar bile gelmiyor. Açılırken monster logosu çıkıyor ve sonrasında siyah ekranda kalıyor. Bu arada yüklediğim fotoğrafları inceleme fırsatı buldunuz mu? Ve şimdi ne yapmam gerekiyor?

Hayır ulaşamıyorum. Zaten parola ekranına kadar bile gelmiyor. Açılırken Monster logosu çıkıyor ve sonrasında siyah ekranda kalıyor. Bu arada yüklediğim fotoğrafları inceleme fırsatı buldunuz mu? Ve şimdi ne yapmam gerekiyor?

Karşılaştığınız hata genelde disk arızasında karşımıza çıkıyor. Ama sizin M.2 SSD'nin bozulduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarı kapatıp açtıktan ve tarama bittikten sonra CTRL + ALT + DELETE yapmayı tekrar dener misiniz? Bu ekrana ulaşabilirsek Windows'u kurtarma ihtimalimiz var en azından yedekleri alabiliriz. Eğer ulaşamıyorsak temiz kurulum ile sistemi baştan kurmak zorundayız.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Deniyorum fakat işe yaramıyor. Sorunla ilk karşılaştıktan sonra açtığımda " fixing c stage 2" yazdı sonrasında başka bir şey yazmadı. Artık her açtığımda Windows parola ekranına bile gelmeden monster logosundan sonra siyah ekranda kalıyor. Bios menüsünde de bir şey bulamadım. Format atmak gerekiyor sanırım ama bilgisayarda çok önemli ders notlarım ve fotoğraflarım var. Onları kurtarmam gerek. Kötü bir durumdayım.

Deniyorum fakat işe yaramıyor. Sorunla ilk karşılaştıktan sonra açtığımda " fixing c stage 2" yazdı sonrasında başka bir şey yazmadı. Artık her açtığımda Windows parola ekranına bile gelmeden monster logosundan sonra siyah ekranda kalıyor. Bios menüsünde de bir şey bulamadım. Format atmak gerekiyor sanırım ama bilgisayarda çok önemli ders notlarım ve fotoğraflarım var. Onları kurtarmam gerek. Kötü bir durumdayım.
Hemen erişmek zorundaysanız sabah bir bilgisayarcıya götürün onlar bu linkteki ekipman sayesinde verilere erişebilirler. Eğer fazla fiyat çekecek olurlarsa ya da bekleyecek vaktiniz varsa ekipmanı siz satın alıp içinden almak istediğiniz dosyaları alır bilgisayara format atarsınız. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor umarım başkası daha basit bir yolla tavsiyede bulunur ve sorunu çözersiniz.

Son düzenleme:
Hocam ognitorenks diye bir modlu Windows 10 vardi kendi sitesi var bu ognitorenks denen modlu Windows 10'u oradan indirin. Rufus ile yazın bilgisayarı açınca altta dosya ikonu olacak ona basın. Ben o sayede 4096 bad sectorlu diskten kurtarma yapmıştım.

Dosyanın linki bu rufus ile yazdıktan sonra bilgisayara takın ondan sonra alt kısımda explorer +++ olacak.

Son düzenleme:
Hemen erişmek zorundaysanız sabah bir bilgisayarcıya götürün onlar bu linkteki ekipman sayesinde verilere erişebilirler. Eğer fazla fiyat çekecek olurlarsa ya da bekleyecek vaktiniz varsa ekipmanı siz satın alıp içinden almak istediğiniz dosyaları alır bilgisayara format atarsınız. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor umarım başkası daha basit bir yolla tavsiyede bulunur ve sorunu çözersiniz.
Tamamdır hocam teşekkür ederim cevaplarınız için

Hocam ognitorenks diye bir modlu Windows 10 vardi kendi sitesi var bu ognitorenks denen modlu Windows 10'u oradan indirin. Rufus ile yazın bilgisayarı açınca altta dosya ikonu olacak ona basın. Ben o sayede 4096 bad sectorlu diskten kurtarma yapmıştım.

Dosyanın linki bu rufus ile yazdıktan sonra bilgisayara takın ondan sonra alt kısımda explorer +++ olacak.
Deneyeceğim teşekkür ederim

Geri
Yukarı