Monster notebook açılmıyor

bozkaya136

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisayarın fanı ses çıkardığı için laptopu açıp bakmak istedim ve sorunu çözdüm. Bu arada fanları test ederken bilgisayarda açıktı. Sonra klavyeyi de taktım ve bilgisayarı kapattım. Sonra tekrar açtığımda güç tuşuna elektrik gittiği halde bilgisayar kendini açmıyor. Daha önce arkadaşımın aynı model bilgisayarına çay döküldüğünde de bu şekilde açılmama yapmıştı hemen kapatıp içini temizleyince düzelmişti. Ancak benimkinde hiçbir problem yok sadece fanı çıkardım biraz kurcalayıp taktım sorunsuz çalıştı zaten o anda bilgisayarda çalışıyordu. Şimdi güç tuşuna bastığımda inleme gibi bir ses geliyor ancak hiçbir tepki yok. Tuşu bırakınca da ses kesiliyor. Anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Kısa devre de yaptırmış olabilirsiniz. Daha mantıklı bir sebep göremiyorum. Laptop fanının ses çıkarması da gayet normal, sonuçta bu cihazlar kompakt yapıdalar ve soğutmaları daha çok ses çıkaracaktır.

Fn+b+güç tuşuna 30 saniye boyunca basın. Bu işlemi hem şarjda iken hem de şarjda değil iken deneyin. Ardından 5 dakika bekleyip bilgisayarı açmaya çalışın.

Arkadaşlar öncelik sunu söyleyeyim normal fan sesi değildi bir şey takılıyor gibiydi zaten çıkarıp kurcalayınca çözüldü. Kısa devre de olduğunu düşünmüyorum çünkü hiçbir zarar verecek bir şey yapmadım yani anlıyorum açıp toplamaktan ve gayet hassas davrandım. Yani kısa devreye de benzemiyorda değil ama neden olduğu mantıklı gelmiyor. Fn+b+güç u de yaptım oda sonuç vermedi.

Arkadaşlar öncelik sunu söyleyeyim normal fan sesi değildi bir şey takılıyor gibiydi zaten çıkarıp kurcalayınca çözüldü. Kısa devre de olduğunu düşünmüyorum çünkü hiçbir zarar verecek bir şey yapmadım yani anlıyorum açıp toplamaktan ve gayet hassas davrandım. Yani kısa devreye de benzemiyorda değil ama neden olduğu mantıklı gelmiyor. Fn+b+güç u de yaptım oda sonuç vermedi.
Pide iken laptop ile bu şekilde uğraşmak çok yanlış Başka nasıl bir çözüm olur bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı