Monster Notebook nasıl?

O bütçede sadece Abra kasa var ve kesinlikle alınmamalı. Alınabilecek modeller;

Bende bir laptop var 6 sene önce almıştım. Hala çalışır ve sorunsuz durumda ilk 3 sene hard bir şekilde oyun oynamıştım. Şu an Monsterın kalitesini bilemem ama 2-3 kez servise yolladım. Hepsinde ücretsiz bazı şeyleri yapmaları hoşuma gitti. Örneğin kırık tuşumu ben söylemeden tamir etmeleri, kısa devreyle neyini yaktığımı bilmediğim bir arızadan açılmayan bilgisayarımı gönderdiğimde ücretsiz garantiden yapıp kullanıcı hatası deyip kaçmadan geri göndermeleri vs. bunlar hoş şeyler geçenlerde de bir sorundan göndermiştim. Ekran pahalı diye yaptırmadım değişim. Benim koyduğumdan daha iyi kutuya patpata sarıp PC'min içini üstünü sağını solunu temizleyip geri göndermişler. Bunlar hoş şeyler. Her markada kötü yorumlar oluyor bildiğim kadarıyla. Bütçeniz ne ise onu alacaksınız mecburen.

Ama burada iyi bir araştırma yapmakta fayda var ben bu cihazımı SSD taktım ve hala kullanıyorum. Monster bu kadar senede kendini kaybetmiş olabilir. Ucuz mal çıkarmak için yarışa girmişte olabilir. 1 sene önce masaüstü aldım onu kullanıyorum.

Size verebileceğim tavsiye:
1- Casper, HP firmalarından uçarak kaçın. Normal modelleri anormal ısı sıkıntısı yaşıyor.
2- ASUS, MSI tercih ederdim. 3cü bakacağım marka Acer olabilirdi belki oda ucuza daha iyi parçalar sağladığı için alacağınız laptopu kararlaştırdığınızda şikayetvarda laptopun modeliyle ya da googledan bir arama yapmayı unutmayın. Bu olası karşılaşacağınız durumları gösterir.

İşlemci tipi olarak Ryzen kullanmasında fayda olduğunu düşünüyorum.

Tavsiyeler için teşekkür ettim herkese. Monster alırsam dediğiniz gibi sadece ABRA serisinden alabilirim zaten. Fakat ASUS'ta, Lenovo'da indirim olmazsa ACER'e yöneleceğim. Ayrıca sormak istediğim 1650 ile 1650ti arasında çok fark olur mu?

Son düzenleme:
Tavsiyeler için teşekkür ettim herkese. Monster alırsam dediğiniz gibi sadece ABRA serisinden alabilirim zaten. Fakat ASUS'ta, Lenovo'da indirim olmazsa ACER'e yöneleceğim. Ayrıca sormak istediğim 1650 ile 1650ti arasında çok fark olur mu?

Ayrıca sormak istediğim 1650 ile 1650ti arasında çok fark olur mu
Youtube girin arama yerine 1650 vs 1650 ti yazıp aratın düşündüğünüz iki kart arasındaki farkı hep bu şekilde aratarak oyunlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Atıyorum şu şundan kaç fps fazla veriyor gibi düşünmeye gerek yok testleri var ztn.

Benim gördüğüm kadarıyla aralarında 10 fps kadar fark var. Ti versiyon %10-%20 daha performanslı diyebiliriz. Ama 1650 superle arasında çok fark var. Super daha iyi.

Uçurum bir fiyat farkı varsa aralarında 1650 de alabilirsiniz. Ama ben şahsi olarak gerekirse 1-2 ay bekleyip aradaki fark 500 olsa bile yinede üstünü almaya çalışmanızı tavsiye ederim.

İmkanınız varsa 1660 s veya 1660 lı bir cihaz daha iyi olabilir.

Ryzen mi tercih etmeliyim Intel mi neden?

Ben tercihimi ryzenden yana kullanırım çoklu işlemde daha güçlü olduğu ve beni masaüstünde hiç üzmediği için. Kaldı ki intelin kendisini her serisiyle ztn geride bırakıyor artık. Tekli konuda da öne geçtiğini düşünürsek.

Ayrıca bildiğim kadarıyla ryzen işlemcili laptoplar şu ara hem fiyatı daha uyguna geliyor hem de daha performanslı kartla satılıyor veya daha performanslı oluyor. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun

Youtube girin arama yerine 1650 vs 1650 ti yazıp aratın düşündüğünüz iki kart arasındaki farkı hep bu şekilde aratarak oyunlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Atıyorum şu şundan kaç fps fazla veriyor gibi düşünmeye gerek yok testleri var ztn.

Benim gördüğüm kadarıyla aralarında 10 fps kadar fark var. Ti versiyon %10-%20 daha performanslı diyebiliriz. Ama 1650 superle arasında çok fark var. Super daha iyi.

Uçurum bir fiyat farkı varsa aralarında 1650 de alabilirsiniz. Ama ben şahsi olarak gerekirse 1-2 ay bekleyip aradaki fark 500 olsa bile yinede üstünü almaya çalışmanızı tavsiye ederim.

İmkanınız varsa 1660 s veya 1660 lı bir cihaz daha iyi olabilir.

Ben tercihimi ryzenden yana kullanırım çoklu işlemde daha güçlü olduğu ve beni masaüstünde hiç üzmediği için. Kaldı ki intelin kendisini her serisiyle ztn geride bırakıyor artık. Tekli konuda da öne geçtiğini düşünürsek.

Ayrıca bildiğim kadarıyla ryzen işlemcili laptoplar şu ara hem fiyatı daha uyguna geliyor hem de daha performanslı kartla satılıyor veya daha performanslı oluyor. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun
Çok teşekkürler.

Konuyu ne uzatmışsınız ben PC mi 3 4 ay önce aldım Monster Abra hiç sıkıntı yoktu şu an bu görüntü var yarın garantiye götüreceğim.

Dosya Ekleri

• B9A473D8-102B-4B6D-B4BF-312A081EB5CB.jpeg
    B9A473D8-102B-4B6D-B4BF-312A081EB5CB.jpeg
    195,8 KB · Görüntüleme: 60
Monster alınmaz 5 yıl önce yakın bir dostum Monster aldı 2 ay sonra ekran kartı hatası vermeye başladı o zaman içinde GTX 950M vardı. Bilgisayarı özel bir servise götürdük ve içini açtık 750M çıktı içinden o yüzden Monster alınmaz güven olmaz

Geri
Yukarı