Monster Notebook şarja takılı değilken FPS düşüşü

SametK00

Decapat
Daha fazla  
Monster Notebook satın aldım. Pil için şarjı taktığımda FPS'ler 500-600 de hiçbir sıkıntı yok. Ancak şarj kablosunu çıkardığımda 10-15 FPS oluyor. Yüksek performans modu, ekran kartında her şeyi yüksek performans almak dahil her şeyi denedim yardımcı olur musunuz?

Monster Notebook satın aldım. Pil için şarjı taktığımda FPS'ler 500-600 de hiçbir sıkıntı yok. Ancak şarj kablosunu çıkardığımda 10-15 FPS oluyor. Yüksek performans modu, ekran kartında her şeyi yüksek performans almak dahil her şeyi denedim yardımcı olur musunuz?

Şarjda değilken laptop daha az güç aldığından doğal olarak işlemci ve GPU saat hızlarını düşürecekler. Bunu isteseniz de engelleyemezsiniz. Laptoplar pildeyken daha az güç verirler. Ama 10-15FPS bayağı abartı olmuş. Hangi oyunlarda bu kadar ciddi farklar yaşıyorsun?

Olması gereken budur. Şarja takılı değilken ekran kartı tam güçte çalışmaz. Doğal olarak oyunlarda fps kaybı yaşanır. Ne kadar fps kaybı olacağı oyunun ağırlığına göredir. Performans modlarını kurcalayıp bilgisayarınızı şarjda değilken tam güçte çalıştırmaya çalışmayın aksi takdirde bataryaya büyük zarar verirsiniz.

Şarjda değilken laptop pil gücünü idareli kullanmak için güç düşürür.

Geri
Yukarı