Monster Notebook Tulpar T7 20.4 oyunlarda kasıyor

• Konuyu başlatan kxcz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B

kxcz

Decapat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Laptopumun özellikleri çok iyi olmasına rağmen çok büyük bir kasma sorunuyla karşılaştım ne yapmam gerekiyor söyler misiniz?
Özellikleri:

1666470978642.png

Sıvı metal macun fışkırması yaşanmış olabilir mi? Ben de servisten çekiyorum şuan THH tebligatını bekliyorum. Benim sorun da termal bloğun değişmesine rağmen boşta sıcaklık zıplaması 80° üzerine. Kronik olduğunu düşünüp farklı modelin sıfırıyla değişim talep ettim enflasyondan iade mümkün değil bilgisayar alamam.

Çağrı merkezi performans modundan oyun moduna falan çekin demişti şaka gibi :D Daha öncede hep aynı modda kullandığımı söyleyince termal bloğu değişimine karar verdiler ama çözülmedi.

Laptopumun özellikleri çok iyi olmasına rağmen çok büyük bir kasma sorunuyla karşılaştım ne yapmam gerekiyor söyler misiniz?
Özellikleri:

Eki Görüntüle 1551143

Ben şu an Monster T5 20.3 kullanıyorum aslında aynı donanımsal özelliklere sahibiz hangi oyunlarda düşük performans driver konusunda zaten her şeyi kurmuşsunuzdur.

1. Önerim MUX Switch özelliğini kullanmak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu özellikle ile işlemcinizin ekran kartını kapatıp performans artışı yaşarsınız ve ayrıca ekstra performans isterseniz Monster Yazılımından performans a girip oradan overclock yapabilirsiniz
Bir sorun çıkmayacaktır zaten Monster belli bir sayıdan sonra sizi uyarıyor şu zamana kadar tek karşılaştığım şey 5 saniyeliğine drop giriyor ve oyun kapanıyor overclock u düşürdüğünüzde her şey düzeliyor.

2. Klasik olduğunu biliyorum ama ekran kartı ayarlarınızı yapmanızı tercih ederim unuttuysanız.

3. Windows Arama yerine "System Configuration" Yazıp Boot - Advanced Options number of processors ü 16 yapıp ve maximum Memory'deki tike tıklayın ve 16000 küsur sayı yazacaktır ardından uygula deyin oyun içerisinde RAM kullanımını kendim test ederek 2'den 7 GB'a kadar artış yaptığını fark ettim.

4. Performans ile pek ilgisi yok ama görüntü açısından oyuna girdiğiniz de alt F3'e basıp oradan kesinleştir.

Dosya Ekleri

• 1666471532052.png
    1666471532052.png
    265,3 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı frekansların çok düşük pc yi prizde ve kontrol merkezinden oyun modunda kullanın düzelmiyorsa profilleri sıfırlayın bu frekanslar normal değil çünkü

Geri
Yukarı