Monster Notebook'a sonradan RTX 3050 ekran kartı takılır mı?

anakronick

Zeptopat
Daha fazla  
Selam dostlarım. 5-6 gündür orta düzey oyuncu Notebook'u almak için internetteki ilanları inceliyorum. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı bu yüzden 2. el ve olabildiğince ucuz olmasına özen gösterdim. Ve 3 adet ürün buldum, kasanın RAM'i ve ekran kartı güçsüz olduğu için ekstradan takviye yapmak istedim. Donanım bilgisiyle aram pek iyi değildir bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Altta yazdığım donanımları birleştirebilir/birleştirtebilir miyim?

Monster Laptop > 4100 TL:
-8 GB RAM.
-Intel Core i5 (7. nesil)
-256 GB SSD.
-1TB HDD.
-NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB RAM.

Takmak istediğim RTX 3050 ekran kartı > 4750 TL:
-NVIDIA Palit RTX 3050 8 GB RAM.

8 GB ekstra RAM > 300 TL:
-Monster A5 6. nesil Adata 8 GB DDR3 RAM.

Son düzenleme:
Laptoplarda grafik kartları gömülü olarak biliyorum sonradan GPU değişimi yapamazsınız maalesef. Ama eGPU yöntemi ile uğraşırım derseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptoplarda grafik kartları gömülü olarak biliyorum sonradan GPU değişimi yapamazsınız maalesef.

Hocam M.2 yuvasından dönüştürücü ile takılıyor ama bunun için dönüştürücü kasayı kırıp M.2 yuvasından çekiceğiniz kablo + güç kaynağı bayağı masraflı oluyor dönüştürücü 1500 2500 TL arası bir şeydi. Bir de güç kaynağı en iyi ihtimalle 1000 TL Toplam Ekran kartsız masraf 2500-3500 TL ve kırık kasa ile devam edersiniz ve bence değmez açıkçası laptopunuzu satıp masaüstüe geçmek daha mantıklı olacaktır.

Hocam M.2 yuvasından dönüştürücü ile takılıyor ama bunun için dönüştürücü kasayı kırıp M.2 yuvasından çekiceğiniz kablo + güç kaynağı bayağı masraflı oluyor dönüştürücü 1500 2500 TL arası bir şeydi. Bir de güç kaynağı en iyi ihtimalle 1000 TL 3500 TL ve kırık kasa ile devam edersiniz ve bence değmez açıkçası laptopunuzu satıp masaüstüe geçmek daha mantıklı olacaktır.

Bir de o boyutu var tabii kişiye neredeyse 7-8 bin TL bütçe harcatıyor. Gereksiz bir işlem olur.

Yapanlar var kartondan kasa fan takıyorlar her şey harici ama laptop hocam bu bir parçası bozuldumu ekran kartı gömülü mesela çöp oldu masaüstü çok çok daha mantıklı laptop toplamak nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı