Monster Notebook'ta TPM 2.0 nasıl aktif edilir?

Senayeerr

Zeptopat
Daha fazla  
kullanıyorum TPM'yi acmak ıcın Secure Boot aktıf etmem gerekıyor fakat Security menusune geldıgımde gri bir sekılde kapalı gozukuyor ve tıklayamıyorum, nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (54).png
    Ekran Görüntüsü (54).png
    1 MB · Görüntüleme: 263
  • 2211.png
    2211.png
    724,8 KB · Görüntüleme: 311
Başka bir kullanıcının bu konu ile ilgili şu yorumunu gördüm.

'' Abra modellerinde genel olarak aynıdır diye düşünüyorum. Açılırken arka arkaya ya F7 tuşuna basın BIOS'a girmek için ya da Windows açıkken Windows Update kısmından gelişmiş ayarları çalıştırıp oradan UEFI bellenim ayarlarını açın. Sonra BIOS'un gelmesini bekleyin daha sonra da Secure Boot ayarını açın. (TPM açıkmış daha sonra da normal Update üzerinden denetleyin ya da programdan bakın)

Forumda bunun ile ilgili bir kılavuz buldum.

1. Windows 11 mi kullaniyosun ? .
2. Kullandığın laptop daki anakart hangi firmaya ait ise ve Windows 11 için tpm 2.0 için bios yazdı ise , bios u güncelledik den sonra otomatik açılır, tabi ki laptop un destekliyor sa ! .

İyi de kullandığın laptop da tpm 2.0 modülü var mı? ,
1. Büyük ihtimalle yok
2. Windows 10 da tpm 2.0 yok
1.2 ve 1.4 tpm modülünü destekler
2.0 modülü Windows 11 destekler .
( Tpm anlaşılır dilde ne işe yarar , pc nin çalınma durumun da bios guncelleme sırasında devreye girer pc yi ve bios u kilitler , açmak için lisansli Windows 11 Microsoft hesabı ve bu hesaba tanımlanmış Windows 11 ve gene bu hesaba tanımlanmış cep telefonu ) .

bios guncelleme olayını musterı hızmetlerını arayıp sordum saoslun yardımcı oldular bios guncel falan dedıler ama tekrar wındows 10 kursam veya flastan wındows 11 kursam sorun cıkarırmı acaba

Geri
Yukarı