Monster Pusat notebook soğutucusu alınır mı?

Yusuf Serhan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Monster Tulpar T5 v19.2 model bir laptopa sahibim. Laptop aşırı fazla ısınıyor. En yüksek fan seviyesinde bile laptopun ekran kartı 91 dereceyi görüyor. O yüzden soğutucu almayı planlıyorum. Laptopu iade etme şansım yok. O yüzden sizce yine Monster şirketinin üretmiş olduğu şu soğutucu alınır mı? Kullananlar memnum mu?

Selamlar. Monster Tulpar T5 v19.2 model bir laptopa sahibim. Laptop aşırı fazla ısınıyor. En yüksek fan seviyesinde bile laptopun ekran kartı 91 dereceyi görüyor. O yüzden soğutucu almayı planlıyorum. Laptopu iade etme şansım yok. O yüzden sizce yine Monster şirketinin üretmiş olduğu şu soğutucu alınır mı? Kullananlar memnum mu?

Bundan daha iyi soğutan soğutucular var ancak onların malzeme kalitesi sert plastikten oluyor ve kullanım ömrü daha kısa olabiliyor. Bunun soğutması piyasada ki soğutuculara göre biraz düşük ancak malzeme kalitesi gerçekten güzel. Zaten laptopu havada durdurduğu için bile bir kaç derece düşürür. Fanların da etkisiyle 4-5 dereceye kadar ısı düşer. Bence bunu al.

Soğutucu kullanmayın hava alan bir odada, temiz bir masada kullanın yeterli olur, soğutucu hem tozlandırır hem de soğutmaz.

Odam hem hava alıyor, hem bütün camlar açık. Ama işte yük bindiği zaman 91 dereceleri görüyorum. Rezalet bir soğutma sistemine sahip bu Monster notebooklar. Hiç tavsiye edebileceğinz bir soğutucu yok mu? Masam temiz.

2 sene önce aldım hala kullanıyorum. 4 fanı var, soğutucunun arka tarafında 2 tane fan hızı kontrolü için ayar düğmesi var. İkişerli olarak RPM ayarı yapabiliyorsun veya tamamen kapatabiliyorsun. Ben memnunum. Eskiden LoL oynarken 1 saat sonra kapanıyordu şimdi kapanmıyor. CS:GO oynarken de fazla ısınmıyor.
Bu arada teknolojik bir aletin veya herhangi bir aletin kullanım ömrü tüketiciye aittir. Şu ana kadar aldığım hiçbir teknolojik aleti isteyerek bozmadım, kırmadım. Bilinçsiz tüketici her şeyden şikayet eder.

Odam hem hava alıyor, hem bütün camlar açık. Ama işte yük bindiği zaman 91 dereceleri görüyorum. Rezalet bir soğutma sistemine sahip bu Monster notebooklar. Hiç tavsiye edebileceğinz bir soğutucu yok mu? Masam temiz.
Siz bilirsiniz, almamanızdan yanayım, undervolt yapın, termal macun yenileyin, o soğutucu fanlarınızı tozlandıracak.

Geri
Yukarı