Monster Pusat v1 Mouse USB Aygıt Sarı Ünlem

Tyrnora

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
Mouse 2 gündür düzgün şekilde çalışıyordu. Kendi driverınıda CD yoluyla zaten yüklemiştim. Bilgisayarı bugün açtım mouse hareket etmiyor lakin mousenin ışığı yanıyor. Aygıt yöneticisinden baktığımda, insan Arabirim Aygıtları'nda USB giriş aygıtı'nın yanında sarı ünlem işareti var. 3 tane USB giriş aygıtı var. Mousenin USB'sini hangisine takarsam onda sarı ünlem çıkıyor. Güncellemeyi denedim güncel idi. Kaldırdım yeniden başlattım düzeldi sarı ünlem gitti. USB yerini değiştirdim yine aynısı oldu çalışana taktım yüne sarı ünlem geldi. Lütfen acil yardımlarını bekliyorum. Sistemim güncel. Sistemim imzamda mevcuttur. Abilerim bir yardımcı olursanız sevinirim @Recep Baltaş @Ali Güngör
Not: USB bellek denedim ayriyetten hiç bir sorun olmadı bilgisayar tanıdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim internetten güncel yazılımını indirmeyi denedin mi? Ondan olabilir. Sanırım senin dediğin sorun PC, USB Aygıtını vs. tanımadı diyor değil mi?

Kardeşim internetten güncel yazılımını indirmeyi denedin mi? Ondan olabilir. Sanırım senin dediğin sorun PC, USB Aygıtını vs. tanımadı diyor değil mi?
Winsows aygıtı tanımadı diye bir bildirim gelmiyor ancak sarı ünlem tanımadığı anlamına geliyor sanırsam. Yazılımı kurmadan öncede çalışıyordu. Mouseda sıkıntı var desem, mouse'u taktığına otomatikman Pusatyazılımı açılıyor. Bilgisayarda sorun var desem USB belleği algılıyor ve dosyalara ulaşabiliyorum.

Winsows aygıtı tanımadı diye bir bildirim gelmiyor ancak sarı ünlem tanımadığı anlamına geliyor sanırsam. Yazılımı kurmadan öncede çalışıyordu. Mouseda sıkıntı var desem, mouse'u taktığına otomatikman Pusatyazılımı açılıyor. Bilgisayarda sorun var desem USB belleği algılıyor ve dosyalara ulaşabiliyorum.

GÜNCELLEME: Sorun Giderme'den sorunları çözüyor ve mouse çalışmaya başlıyor lakin USB'i başka bir porta takınca tekrar sarı ünlem çıkıyor mouse çalışmıyor. Düzelttiğim porta geri takıyorum ve yine sarı ünlem oluyor. Tüm USB portlarına takım sorun giderme yaptım. Şuanlık çözüm ise her bilgisayarı açtığımda/yeniden başlattığımda ve USB portunu değiştirdiğimde sorun giderme yapmam gerekiyor. Ayrıca başka bir mouse taktım sarı ünlem çıkmadan sorunsuz bir şekilde çalıştı. Sorun gidermeyi tamamen nasıl yapabilirim. @Recep Baltaş @Ali Güngör @MF @Murat5038

Öncellikle önem verip cevapladığınız için teşekkür ederim. @Ali Güngör @Murat5038 Ali abi aygıtı güncellemeye çalıştım aygıt yöneticisi üzerinden lakin güncel olduğunu bildirdi ayrıyetten aygıtın donanım kimliğine bakarak internette arama yaptım 1-2 site çıktı, onlarda sürücü güncelleme programı kurmayı zorunlu kılan siteler idi. Murat bey benim laptobum Abra 6.5 Monster'in sitesine girip sürücüler kısmına baktığımda kendi laptop modelimi göremedim. En yakın Abra 6.4 sürücüleri vardı. Mouse'un kutusundan çıkan sürücü CD'inde ki programın versiyonu ile sitedeki versiyon aynı yani daha günceli yok. Ayrıca dediğiniz gibi BIOS güncellemesi de aklıma geldi lakin oda sitede yok. Sanırsam laptopda ki BIOS güncel sürüm. BIOS'a girip dediğiniz ayarı yaptıktan sonra sonuçları bildireceğim buraya. Bilgisayarım hakkında bilgi;
MONSTER Abra A7 6.5
Windows 10 Home Single Language x64
4 GB NVIDIA GeForce GTX 960M
Intel HD Graphics 530
Intel Core i7 6700HQ 2.60GHz
16 GB Ram
BIOS Sürüm 1.05.02
DirectX 12
256 GB INTELPEKKW256G7 SSD
1 TB Hard Disk
Ekran kartım vs günceldir. Başka bilmenizi bilgi var ise yazarım. İsterseniz Minidump dosyamı da gönderebilirim.

Sürücü bulucu kullanıyorsunuz, kullananlara yardımım yoktur.
Onu sürücüleri indirmek için indirmedim aygıt yöneticisinde güncellemenin olduğunu göremiyorum bazen oraya bakıp ona göre güncellenmesi gereken sürücünün sitesinden ya da uyumlu kimliği sayesinde güncelliyorum. Yoksa program üzerinden bir güncelleme yapmıyorum ayrıca sürücü programını kurmadan önce böyle bir sorun zaten vardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı