MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" İnceleme

KAYNAK: MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" İnceleme
GENÇLER BU LİNKTEN YORUM YAPARSANIZ SEVİNİRİM YARISMADAYIM :)

MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" Serisinin İncelemesini Yapıyoruz. Emeğe Saygı için bir teşekkür yeter !

Firma Hakkında Düşüncelerim: (MONSTER)
Firma Gerçekten Harika adamlar çok iyi iş başarıyor. Notebook'da Kendilerini kanıtladılar zaten Tam Bir Oyun Canavarı Ve Kasasının İnceliği Gözlerden Kaçmıyor. Gerçekten O İnce Kasaya Güçlü Ekran Kartını nasıl yerleş'tirmişlerse gerçekten muazzam bir tasarımı var Tasarımı Ve Güçlü Sistemi İçin 10/10 Veriyorum. Kendi Düşüncem. Şuan Bir Eksik Görmüyorum.
-------
Yeni 4 Nesil İntel Core i7 İşletim Sistemi Tarafından ise desteklenmektedir.
Nvidia Geforce GTX 870M Ekran Kartına Sahip

Klavye Hakkında Konuşmak İstiyorum: Klavyesinde Led Işık Bulunmaktadır. Geceleri Çok Rahat bir şekilde oynaya bilirsiniz.

Ses Ve Hoparlör Hakkında: Muazzam Bir Ses Deneyimi Var Denemeniz Lazım. Oyun falan oynarken Sanki ses gerçek hayattan geliyormuş gibisine bir hisse kapıla bilirsiniz. 10 numara ses sistemi mevcut :) En Ufak Bir Pürüz Bile Duymayacaksınız. Emin Olun !

Garanti Ve Türkiye'deki Servisler Hakkında Konuşmak İstiyorum:
2 Yıl Garantisi Var. Araştırmalarıma Göre Servislerde çok sıkıntı yok muş ! Çok Küçük Küçük Aksaklıklar Ola Bilir Tabi.
Ama Servis Gerektirecek Bir Bilgisayar'da değil zaten o donanmayla kolay kolay bozulmaz siz bişi dökmedikten sonra :)

Ağırlık Hakkındaki Düşüncelerim İse:
3.9Kg (ODD ve 87WH Pil Dahil) Bence Fena Değil Bunlara Göre ağırlık pek beni etkilemez ama ağırlığı yine biraz fazla olduğu için buradan puanımı kıra bilirim :)

Batarya Hakkında:
Çıkarılabilir 9 Hücreli Akıllı Lithium-Ion Pil, 87WH
En Az 7-8 Saat Normal Takılırsanız Ancak Biter. Oyun Oynarsanız Ortalama 5 Saate Şarjı Biter. Bence Çok İyi :)

ÜRÜN ÖZELLİKLERİNİ AÇIKLAYAYİM:
Notebook Serisi TULPAR T7
İşlemci Mimarisi 4.Nesil Haswell
İşlemci Serisi Intel® Core™ i7
İşlemci Kod Adı Intel® Core™ i7-4700MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.40GHz > 3.40GHz; 47W; 22nm
Chipset Intel® HM87 Express Chipset
VGA Belleği 3GB
VGA Bellek Veri Yolu 192-Bit
VGA 3GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX870M 192-Bit DX11
Çözünürlük 1920 x 1080
Ekran Boyutu 17.3" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
Sabit Disk Türü SATA
Sabit Disk Kapasitesi 750GB
Bellek 8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz SODIMM
mSATA Slotu 3x mSATA SSD Slotu (mSATA aparatı gerektirir)
mSATA SSD (1.Slot) Mevcut Değil
mSATA SSD (2.Slot) Mevcut Değil
mSATA SSD (3.Slot) Mevcut Değil
Birinci Sabit Disk 750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM
İkinci Sabit Disk Mevcut Değil
Optik Sürücü 8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
İşletim Sistemi Ücretsiz İşletim Sistemi Linux (Türkçe)
Klavye Mavi Renk Işıklı Özel Oyuncu Klavyesi (Türkçe Q)
Klavye Ek Özellikleri Ayrık Numerik Tuşlu Klavye Yapısı
Touchpad Kaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad
Kamera HD Kamera
Kablosuz Ağ 2-in-1; 802.11n Wi-Fi kablosuz ağ; IEEE 802.11a/b/g uyumlu Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknolojisi
Hoperlör Entegre 2+1 Adet Hoparlör
Hoperlör Sistemi High Definition (HD) Hoperlör ve Subwoofer
Ses Sistemi SOUND BLASTER™ Cinema
Ses Özelliği High Definition (HD) Ses, Realtek ALC888S
Subwoofer Var
RAID Desteği Var
3D Desteği Yok
Dokunmatik Tuş Fonksiyonu Var
Numerik Tuş Takımı Var
Parmak İzi Okuyucu Yok
Dahili Kart Okuyucu Var
Gigabit Ethernet RJ45 Portu Yok
Killer Ethernet RJ45 Portu Var
Killer Wireless Var
USB 2.0 Portu 2 Adet
USB 3.0 Portu 3 Adet
Thunderbolt Portu Yok
eSATA Portu Yok
FireWire Portu Yok
HDMI Portu Var
DVI Portu Yok
VGA Portu Var
Display Portu Yok
Mini Display Portu Var
Kulaklık / Speaker Çıkışı Var
Mikrofon Girişi Var
S/PDIF Dijital Çıkışı Var
Line In Girişi Var
Dahili Bluetooth Var
Dahili Mikrofon Var
Aydınlatmalı Klavye Var
Uçuş Modu Var
VGA Geçiş Butonu Yok
MXM 3.0b Slotu (Ekran Kartı Değiştirilebilir mi?) Evet
Boyutlar 16.85" x 11.85" x 2.17" inch
Ağırlık 3.9Kg (ODD ve 87WH Pil Dahil)
Adaptör Full Range AC Adapter 180W - 19.5V / 9.5A
Batarya Çıkarılabilir 9 Hücreli Akıllı Lithium-Ion Pil, 87WH
Garanti Süresi 2 YIL
Teslimat Şekli STOKTAN HEMEN TESLİM
Sadece İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" İncelememiz Sona Erdi.

Eksikleri Ve Artılarına Gelecek Olursak.

Artıları:
-Pil Süresi
-Klavye Led Işık
-HD Kamera
-Güçlü Ekran Kartı
-En İyi İşletim Sistemi
Kısaca Her Oyunu Ultrada Aça Bilecek Bir Bilgisayar :)
Eksileri:
-Pahalı Olması Biraz
-Ağır Olması
-Bellek Az Olması Arttırılmalı Mutlaka
Pek Fazla Eksikleri Yok Aslında ! Çoğu Kişiye Göre Tam İdeal Bir Bilgisayar :)

TOPLAM PUANIM: 10 ÜZERİNDEN 9 --- 10/9
s8.gif

1 Puanı İse Hem Pahalı Hem Ağır Olduğu İçin. Tabi Takmıyorum Ben Bunları Takanlar İçin Benim İçin 10/10'luk Aslında :)

Kullanıcı İncelemeleri bölümünde böyle incelemeler olması çok saçma, tanıttığınız ürünü kullanarak yorumlayacaksınız, özelliklerden bahsetmekle bitmiyor. Ürünün kutu açılımı, tanıtımı vs. konular olmadığı sürece, bu bir kullanıcı incelemesi sayılmaz.

bahsettiğin bilgisayarı bende kullanıyorum. Fakat abarttığın kadar iyi bir bilgisayar değil. Zaten oyun oynamak dediğin zaman her zaman masa üstü tercih edilmelidir. Bilgisayar bütün oyunları full ayarlarda çalıştıramaz. Çalıştırdıkları olur ama hepsi değil hatta günümüzde revaçta olan iyi oyunların çoğunu ultra ayarlarda kasar. Ama genel olarak iyi bir performansı var. Bilgisayarın eksilerinden biride turbo fanı. Arkadaş daha bilgisayarı kullanmadan yorum yazmış. Özellikle yüksek grafik desteği gerektiren oyunları oynarken bilgisayarın kendi fanı yetersiz geliyor ve turbo fanı açmanız gerekiyor ki bu turbo fanda gerçekten çok ses çıkarıyor. Kapattıktan sonra ohh bee!! falan kesinlikle diyeceksiniz. Ama turbo fanın performansına diyecek hiç bir şey yok. Onun dışında bilgisayar gayet atik ve sorunsuz çalıştı bende. Ama kesinlikle en fazla 6 ayda bir bilgisayarı servise götürün. Ben 1 sene geciktirdim ve bilgisayarım çok kötü durumda idi. Çoğu oyunda kasmaya başlamıştı ve hatta turbo fan ile birlikte bile oyun çalıştıramaz olmuştum. Buna dikkat ederseniz bilgisayarınıza çok iyi bakarsınız. Önerilen bakım süresi 4 ay maksimum 6 ay diyor yetkililer. Kısacası benim gibi durduğu yerde durmayan bir adamsanız ve bir gamer iseniz, kesinlikle notebook ve MONSTER derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı