Monster "Refresh" GTX 1650 ve GTX 1650 Ti

fededeoglu

Centipat
Daha fazla  
Az önce monsterın internet sitesinde yeni nesil Abra model laptop modellerini gördüm. GTX 1650 Refresh (2020) ve GTX 1650ti ekran kartları dikkatimi çekti nasıl olduğu hakkında bilgisi olan var mı? Herhangi bir Türkçe kaynak bulamadım.

Bak ABD'de urun 2 bin dolar RAM hafıza ve HZ yonunden daha iyi 13.500 TL ve sen 13'e rahat alabiliyorsun. Türkiye'de dusuk modelleri TR ıcın uretılen fiyatı 3 bin dolar 20 bin TL 😁 ABD'de vergi yok mu sanıyorsun ki boyle bir kıyas ıcıne giriyorsun. Ornegın ASUS scar 3 G531GW ABD 2 bin dolar civarı Türkiye'de de 15 bin tabı yıne SSD ve HZ dusuk olsa da fiyat yakın. Ama yeni çıkan ürünlerde bu fiyat aldatmaca, akıl dışı ve dolar dışı bir süreç. Adamlar 300 Hz 64 3200 MHz 2 TB Pro 970 SSD 2080'lı cihaza 3 bin dolar veriyorlar. Bana dolar vergi KDV sistemi tarafını hiç anlatma derim. Yurtdışıdan bu ürünleri getiren firmaların fırsatcılığı sadece ve şu an ıcın kime gıydırırlerse eteği kardır mantıgıyla hareket ediyorlar.

Kardeşim KDV bir kenara bırak, adam zaten Türkiye'ye getirmek için yüklü miktarda para harcıyor zaten. Türkiye'deki satıcı hem ürünü ülkeye getirme maliyetini kapatmak için hem de satıştan kazanmak için fiyatı arttırıyor. Yani Bu malların üretimi yapıldığı yerdeki fiyatla buradaki fiyat kıyaslamasını yapman saçma oluyor.
Bir de almayın ki talep azalsın fiyat düşsün diyorsunuz. En basitinden 2 sene önce almak istediğim masaüstünün fiyatı şu an 2000TL artmış durumda belki de daha da artmıştır. Ne oldu? Almadım diye talep mi azaldı? Fiyat mı düştü? Tabii ki hayır çünkü sen, ben almazsak bile başkası alıyor talepte aynı kalıyor.
Almak isteyen şimdi alsın. Sonrasına bırakıp fazlasıyla pişman olmasın.

Ne alakası var türkiyeye getirmek için para harcıyorda abd ye getirmek için firma para harcamıyor mu? Fiyatlar tamamiyle talep doğrultusunda yukselıyor. Arena da çalışan arkadaşımız var, dediği şey devletin kazandığından fazlasını firma kazanıyor. %42 ye yakın devlet vergi aldığını düşünürsek, ürünün gerçek fiyatına ulaşabilirsiniz. Abd de 3 bin dolar olan ürün türkiye de 35 bin TL oluyorsa insana kendini mal hissettiriyor. Bizim Apple da çaılışan arkadaşımızda var ve sürec tamamiyle devlet ve şirketin daha çok kazanma hırsı sonuç tüketiciye yansıyor. Bunu örneğin 2 Bin dolar olan asus g531gw modeli Türkiye'de 15 bin yurtdışı 14 bin misal bu üründe böyle iken yeni gelen msi ge75 10sfs modellerinde 20 21 bin yurtdışı 14 bin ve bizdeki ürünler daha düşük bazı özellikleri de barındırıyor. Bana fiyatları vergi durumunu bahane gösterme. Yok firma ne kazanıyor ki de birde 😁😁 buyursun alan alsin 3 ay sonra 17 bin 6 ay sonra 15 bin ve o dönem gelen kara cuma ile 13 alabilecek olduğumuz ürünün dşğer markalarda alternatifi yok diye bu fşyat çekmek nedir. Yıllardır elektronik sektörde çalışıyorum. Bu ayıp herzaman olur sonra alan satacağı zaman bu ne abi olur 😜

Ne alakası var Türkiye'ye getirmek için para harcıyorda ABD'ye getirmek için firma para harcamıyor mu? Fiyatlar tamamiyle talep doğrultusunda yukselıyor. Arena da çalışan arkadaşımız var, dediği şey devletin kazandığından fazlasını firma kazanıyor. %42'ye yakın devlet vergi aldığını düşünürsek, ürünün gerçek fiyatına ulaşabilirsiniz. ABD'de 3 bin dolar olan ürün Türkiye'de 35 bin TL oluyorsa insana kendini mal hissettiriyor. Bizim Apple'da çaılışan arkadaşımızda var ve sürec tamamiyle devlet ve şirketin daha çok kazanma hırsı sonuç tüketiciye yansıyor. Bunu örneğin 2 Bin dolar olan ASUS G531GW modeli Türkiye'de 15 bin yurtdışı 14 bin misal bu üründe böyle iken yeni gelen MSI GE75 10sfs modellerinde 20 21 bin yurtdışı 14 bin ve bizdeki ürünler daha düşük bazı özellikleri de barındırıyor. Bana fiyatları vergi durumunu bahane gösterme. Yok firma ne kazanıyor ki de bir de 😁😁 buyursun alan alsin 3 ay sonra 17 bin 6 ay sonra 15 bin ve o dönem gelen kara cuma ile 13 alabilecek olduğumuz ürünün dşğer markalarda alternatifi yok diye bu fşyat çekmek nedir? Yıllardır elektronik sektörde çalışıyorum. Bu ayıp her zaman olur sonra alan satacağı zaman bu ne abi olur 😜

Tamam da burada buna yakınıp konunun sahibine alma biraz bekle demen yanlış olur. O almaz bekler fiyat artar. Olan sana veya firmaya değil seni dinleyen adama olur. Ben firmalara sütten çıkmış ak kaşık demiyorum ama oturmuş bir sisteme forumda alma demenin bir marifet olduğunu da düşünmüyorum.

Fiyat artışları dolar artışından bağımsız artıyor 2-2,5 hafta önce baktığımda 5400 tl olan bir laptop dolar artışıyla 5800 tl ye hadi olsun 6000tl ye gelmesi gerekirken en ucuzu 7.319 tl. Bu 1.300tl lik farkı tamamıyla fırsatçılık payı. Ayıptır.

Fiyat artışları dolar artışından bağımsız artıyor 2-2,5 hafta önce baktığımda 5400 tl olan bir laptop dolar artışıyla 5800 tl ye hadi olsun 6000tl ye gelmesi gerekirken en ucuzu 7.319 tl. Bu 1.300tl lik farkı tamamıyla fırsatçılık payı. Ayıptır.

Hem kur, hem korona sebepli cihaz ihtiyacı artması da etkenler arasında.

Maalesef vakit kaybetmeden alacaklarımızı almamız gerekiyor. Ülkemizde 2 ileri 1 geri gidiyor fiyatlar. Bekledikçe artıyor özetle. Kredi bile çekip cihaz almak avantajlı durumda. Farkındaysanız aldığımız her şeyin zamanla değeri artıyor ki ikinci elde değer kaybetmesi gerekir normalde. Enteresan ne diyeyim. Allah hepimize kolaylık versin.

+ Konsollara gelecek olan zam da laptopların fiyatını etkileyebilir diye düşünüyorum.

IMG_20200419_191228.jpg

Diz üstü alırken ödediğim vergi. ABD ile karşılaştıranlar olmuş doğru değil bu, orası liberal bi ülke ama bu vergiler ABD den aşşağı kalır değil merak etmeyin. Siz yalnızca şirketleri suçlamaya devam edin ha şunu da unutmayın eğer haksız fiyat artışları yapılıyo olsaydı bile bunu denetlemek yine hükümetin görevi olurdu.

Eki Görüntüle 540365
Diz üstü alırken ödediğim vergi. ABD ile karşılaştıranlar olmuş doğru değil bu, orası liberal bi ülke ama bu vergiler ABD den aşşağı kalır değil merak etmeyin. Siz yalnızca şirketleri suçlamaya devam edin ha şunu da unutmayın eğer haksız fiyat artışları yapılıyo olsaydı bile bunu denetlemek yine hükümetin görevi olurdu.
Hukumet ısveren ile el ele daha fazlasını nasıl kitlerizi hesaplıyor ları ki oyun konsollarına da %50 vergş geldi haydi bismillah 😁😁😁

Hem kur, hem korona sebepli cihaz ihtiyacı artması da etkenler arasında.

Maalesef vakit kaybetmeden alacaklarımızı almamız gerekiyor. Ülkemizde 2 ileri 1 geri gidiyor fiyatlar. Bekledikçe artıyor özetle. Kredi bile çekip cihaz almak avantajlı durumda. Farkındaysanız aldığımız her şeyin zamanla değeri artıyor ki ikinci elde değer kaybetmesi gerekir normalde. Enteresan ne diyeyim. Allah hepimize kolaylık versin.

+ Konsollara gelecek olan zam da laptopların fiyatını etkileyebilir diye düşünüyorum.
Evet konsol meselesi beni de korkutuyor büyük ihtimalle yarın Monster'ın i5 10.nesilli 1650 ekran kartı versiyonunu alacağım ne kadar o kadar para vermeye gönlüm el vermesede, ilerde 2 3 hafta önceki fiyatları kaçırdığım gibi bir duruma düşmek istemiyorum tekrardan

Geri
Yukarı