Monster Sayesinde 2299TL'ye Alınabilecek En Güzel PC

UstaUser

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (Hedef)
2299TL'ye inmiş olan Monster Q47W350SKQ02 kaçırılmaz!

MONSTER® Q47W350SKQ02 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > 15.6" W350SKQ

KnZDEB.jpg

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Notebook SerisiW350SKQ
İşlemci Mimarisi4.Nesil Haswell
İşlemci SerisiIntel® Core™ i7
İşlemci Kod AdıIntel® Core™ i7-4700MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.40GHz > 3.40GHz; 47W; 22nm
ChipsetIntel® HM87 Express Chipset
VGA Belleği2GB
VGA Bellek Veri Yolu128-Bit
VGA2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX760M 128-Bit DX11
Çözünürlük1920 x 1080
Ekran Boyutu15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
Sabit Disk TürüSATA
Sabit Disk Kapasitesi750GB
Bellek8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz SODIMM
mSATA Slotu1x mSATA SSD Slotu
mSATA SSD (1.Slot)Takılı Değil
Birinci Sabit Disk750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM
İkinci Sabit DiskTakılı Değil
Optik Sürücü8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
İşletim SistemiÜcretsiz İşletim Sistemi Linux (Türkçe)
KlavyeNumerik Tuşlu (Türkçe Q) Klavye
Klavye Ek ÖzellikleriAyrık Numerik Tuşlu Klavye Yapısı
TouchpadKaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad
KameraHD Video Kamera
Kablosuz Ağ2-in-1; 802.11n Wi-Fi kablosuz ağ; IEEE 802.11a/b/g uyumlu Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknolojisi
HoperlörEntegre 2 Adet Hoparlör
Hoperlör SistemiONKYO Hoparlör
Ses SistemiSOUND BLASTER™ Cinema
Ses ÖzelliğiHigh Definition (HD) Ses
SubwooferYok
RAID DesteğiVar
3D DesteğiYok
Dokunmatik Tuş FonksiyonuYok
Numerik Tuş TakımıVar
Parmak İzi OkuyucuYok
Dahili Kart OkuyucuVar
Gigabit Ethernet RJ45 PortuVar
Killer Ethernet RJ45 PortuYok
Killer WirelessYok
USB 2.0 Portu2 Adet
USB 3.0 Portu2 Adet
Thunderbolt PortuYok
eSATA PortuVar
FireWire PortuYok
HDMI PortuVar
DVI PortuYok
VGA PortuVar
Display PortuYok
Mini Display PortuYok
Kulaklık / Speaker ÇıkışıVar
Mikrofon GirişiVar
S/PDIF Dijital ÇıkışıVar
Line In GirişiYok
Dahili BluetoothVar
Dahili MikrofonVar
Aydınlatmalı KlavyeYok
Uçuş ModuVar
VGA Geçiş ButonuVar
MXM 3.0b Slotu (Ekran Kartı Değiştirilebilir mi?)Hayır
Boyutlar374 (W) x 250 (D) x 16.3~42.7 (H) mm (W350SKQ)
Ağırlık2.7Kg (ODD ve 76,96WH Pil Dahil) (W350SKQ)
AdaptörFull Range AC Adapter 120W - 19.5V / 6.15A
BataryaÇıkarılabilir 8 Hücreli Akıllı Lithium-Ion Pil, 76.96WH
Pil ÖmrüPil Ömrü: 325 Dakika (UMA modunda)
Garanti Süresi2 YIL
Teslimat ŞekliSTOKTAN HEMEN TESLİM
HediyeTAŞIMA ÇANTASI
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleme:
Kasamı satıp bu laptopu almayı düşünüyorum. Kesinlikle fiyatını hak ediyor! Ancak hala anlamadığım bir şey var, nasıl bir laptop bir toplama PC'nin özelliklerinden bu kadar üstün olabilir? Aynı sistemde bir kasa toplamaya çalışsak, minimum 3200TL tutar. Belki de artık laptop devri başlıyordur...

Kasamı satıp bu laptopu almayı düşünüyorum. Kesinlikle fiyatını hak ediyor! Ancak hala anlamadığım bir şey var, nasıl bir laptop bir toplama PC'nin özelliklerinden bu kadar üstün olabilir? Aynı sistemde bir kasa toplamaya çalışsak, minimum 3200TL tutar. Belki de artık laptop devri başlıyordur...

Laptoplar kasalar kadar güçlü değil hocam. Mesela bende Msi ge60 var. Gtx 765m ve i7 4700mq . Ama gelelim oyunların performansına; Bf3 ü high da zor oynuyorum ( 25–60) fps. Gtx 680 ve i7 3.nesil ile ultrada oynadığım oldu kasada. Laptoplara o kadar güvenmemek lazım.

Kim diyor laptop toplama pcnin özelliklerinden üstün diye. Neye göre söylüyorsun bunu? Fiyatını hakettiğini nerden biliyorsun? Aynı performansta bir kasa 3200 falan da tutmaz ayrıca..

O monster pcyi sen peşin paranı verdikten kaç ay sonra alacağını biliyor musun?

Ürün ellerinde var mı yoksa ne zaman geliyor belli bile olmuyor. Sen verdiğin peşin paranın ardından bakakalabilirsin. Laptop gelsin diye. Biraz araştır. Bu forumda bile bundan çok şikayet eden vardı. Bir bak derim.

Kasa istediği kadar güçlü olsun devir mobil devri taşıyamadıktan sonra ne anlamı kalıyor. Sürekli tozlanan kasa, kafam kadar parçalar, fan gürültüsü ve eğer güç kaynağı yoksa elektrik kesildiğinde yandın. Parçalarını sürekli yenileyeceksin. Bir sorun olduğunda araban yoksa hapı yuttun. Kütle gibi ağır. Hem o kabloları, klavyesi, faresi beni boğuyor ya... Ultra ayarda oynayacağıma High ayarda oynarım ama yine de dizüstünden vazgeçmem. Aşırı derecede oyun oynarım hardcore oyuncuyum diyorsan da konsol alacaksın o zaman. Eğer render, programlama,kodlama filan yapılamayacaksa bir masaüstüne 2000 tl'den fazla verilmesine karşıyım. Hayır belki daha pahalıya gelecek ama laptop alırım hiç değilse taşınabilir olur. Param yoksa da masaüstü yerine konsola yönelirim. Bu kadar grafik manyağı olmayın Ultra ile High arasındaki fark çoğu oyunda belli bile olmuyor hatta bana Medium ayar bile güzel geliyor bazı oyunlarda. Dizüstü fiyatına göre çok iyi ekran kartı da yeterlidir hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı