Monster Notebook vs Toplama PC

ramoolife

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Kocaeli,Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba, İki seçim arasında takılmış bulunmaktayım Monster Notebook'mu almalıyım ? yoksa PC'mi toplamalıyım ? Notebook olarak bunu beğendim gerçekten sağlam sisteme benziyor ;
www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® ABRA A5 V5.1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA
Bu Notebook ile GTA V ve Far Cry 4 oyunlarını 1080p - HIGH ayarlarda 30 FPS üzeri almam mümkün olur mu ? Bide bu Notebook ile kaç yıl sorunsuz kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sistem gayet güzel görünüyor, fakat genellikle seyahat halinde olacağım için taşıması kolay olsun ve yolculukta canım sıkıldığı zaman açıp oyun oynamak istiyorum. Aslında benimde gönlümde Bilgisayar toplamak var :)

Arkadaşlar Merhaba, İki seçim arasında takılmış bulunmaktayım Monster Notebook'mu almalıyım ? yoksa PC'mi toplamalıyım ? Notebook olarak bunu beğendim gerçekten sağlam sisteme benziyor ;
www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® ABRA A5 V5.1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA
Bu Notebook ile GTA V ve Far Cry 4 oyunlarını 1080p - HIGH ayarlarda 30 FPS üzeri almam mümkün olur mu ? Bide bu Notebook ile kaç yıl sorunsuz kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Grafik kartı 2gb ve 128bit, dolayısı ile bence istediğin performansı alamazsın. Crysis 3'te 20.6 fps verdiğini söylemekte bir sitede.
@Emre Uncu arkadaşımızında bahsettiği gibi bir sistem toplaman çok daha avantajlı olur notebook zorunluluğun yoksa. Hatta bütçene göre biraz daha üst düzeye çıkabilirsin toplamada.

Sistem gayet güzel görünüyor, fakat genellikle seyahat halinde olacağım için taşıması kolay olsun ve yolculukta canım sıkıldığı zaman açıp oyun oynamak istiyorum. Aslında benimde gönlümde Bilgisayar toplamak var :)
Gideceğin yerlerde VINN yada internet varsa mini kasa toplamakta fayda var. İstersen toplayabilirim. :)

Bu bütçeyi (resimdeki) biraz daha aşabilirsen ana kartı MSI gaming 3 alabilirsin.

Dosya Ekleri

• zazazazaza.JPG
    zazazazaza.JPG
    67,9 KB · Görüntüleme: 420
Seçtiğin laptop 1 hafta önce arkadaşa tavsiye ettiğim bi laptop (16 gb ram ve 120 lik ssd ekli hali) ama masaüstü her zaman daha performanslıdır.

Üstteki sistem güzel hazırlanmış ama bi kaç eksik var bence. Recep abi ssd nin önemine her videoda dikkat çekiyor. Bi ssd iyi olurdu.
2. olarak son 2 bilgisayarında amd kullanan biri olarak amd pişmanlıktır diyorum (optimize konusunda). Üstelik aynı fiyata daha performanslı bi nvidia alabilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus...t-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?srt=UP
gpuboss.com: MSI Radeon R9 290X vs ASUS GeForce GTX 970

Üstelik mini pc toplamak istersen 970 in mini versiyonu da var aynı fiyata.
Son olarak anakart ileriye dönük bi anakart değil. Bi sistemde anakartı ileriye dönük almalısın ki üzerindeki parçaları rahatca değiştirebilesin. (bu benim düşüncem)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı