Monster servisinin kullandığı dandik termal macun

Yer
Nvidia'nın yanında
Arkadaşlar termal macun değişiminden sonra ilk 4 hafta herhangi bir sorun yok tu ama 2 ay sonra eskisi gibi işlemci 85 derecelere çıkmaya başladı yine. Toz temizliği yapmayı düşündüm fakat içini açtığımda çok da toz birikmemiş. Termal macundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Arctic MX-4 2019 Edition 4G termal macun sipariş ettim. Geldiğinde değişim yapacağım deneyimlerimi aktaracağım size. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası Monster ürünleri kullanmadım ama hangi forumda görsem çoğunlukla kötü yorumla adı geçiyor firmanın. Temennim düzelir bilgisayarınız hocam.

İlla ki senin kullandığın termal macun daha iyi olacaktır. Ama ben ömür boyu (şimdi nasıl bilmiyorum) bakım garantisi veren bir firmayı kaliteli buluyorum. İki kere temizlik için yolladım. Macunu değiştirip fanları temizleyip heryerini silip birde jelatinle yapıştırmışlardı. Şarj giriş yeri yandığında batarya ve şarj soketini ücretsiz değiştirip tertemiz edip yollamışlardı. Ben sürdükleri termal macundan memnundum senin sisteme ne sürdüler bilemem. Ama her türlü laptop cayır cayır ısı saçıyor. Çift fanlımı bilgisayarın.

İlla ki senin kullandığın termal macun daha iyi olacaktır. Ama ben ömür boyu (şimdi nasıl bilmiyorum) bakım garantisi veren bir firmayı kaliteli buluyorum. İki kere temizlik için yolladım. Macunu değiştirip fanları temizleyip heryerini silip birde jelatinle yapıştırmışlardı. Şarj giriş yeri yandığında batarya ve şarj soketini ücretsiz değiştirip tertemiz edip yollamışlardı. Ben sürdükleri termal macundan memnundum senin sisteme ne sürdüler bilemem. Ama her türlü laptop cayır cayır ısı saçıyor. Çift fanlımı bilgisayarın.
Evet çift fan bulunuyor. Monster Abra A7 V12.2
Evet Steam Pubg ve Valorant gibi oyunlarda 85 dereceyi buluyor.
Açıkcası Monster ürünleri kullanmadım ama hangi forumda görsem çoğunlukla kötü yorumla adı geçiyor firmanın. Temennim düzelir bilgisayarınız hocam.
Ürün konusunda bir sıkıntı yok. Sonuçta bir Asus Rog değil ama fiyatıda buna göre değişiyor. Elimde olan imkanlar Monster almaya itti beni.

Evet çift fan bulunuyor. Monster Abra A7 V12.2

Evet Steam Pubg ve Valorant gibi oyunlarda 85 dereceyi buluyor.

Ürün konusunda bir sıkıntı yok. Sonuçta bir Asus Rog değil ama fiyatıda buna göre değişiyor. Elimde olan imkanlar Monster almaya itti beni.
Sonuçlar ne oldu efendim? Ben Monster Tulpar T5 v19.2.1 kullanıyorum, altında da Monster'ın kendi soğutucusu var ve yaklaşık 3 ay önce bakıma gitti geldi ama yine de cihazda 90C'nin üzerini görüyorum. Artık kendim değiştirmeye karar verdim ve Cooler Master Mastergel Maker söyledim bakalım İnşallah iyi sonuçlar verir çünkü teknik servisin kullandığı macunun kalitesi beni şüpheye düşüreye başladı.

2. el Monster aldım, 2-3 gün sonra servise götürüp bakım yaptırdım ve ilk gözüme batan fan sesinin boşayken bile artması oldu. O şekilde 1 sene oldu bakım yapmayalı. Artık iyice frekanslar düşmeye başladı, MasterGel Pro V2 aldım bakalım.

Sonuçlar ne oldu efendim? Ben Monster Tulpar T5 v19.2.1 kullanıyorum, altında da Monster'ın kendi soğutucusu var ve yaklaşık 3 ay önce bakıma gitti geldi ama yine de cihazda 90C'nin üzerini görüyorum. Artık kendim değiştirmeye karar verdim ve Cooler Master Mastergel Maker söyledim bakalım İnşallah iyi sonuçlar verir çünkü teknik servisin kullandığı macunun kalitesi beni şüpheye düşüreye başladı.
Aynı model bilgisayara sahibim. 3 ay önce bakıma vermiştim, oyunlarda 90-100 dereceleri buluyordu. Şimdi tekrar servise verdim, oyun oynarken yine 90 derecenin üstüne çıkıyor. Ben de servisin kullandığı termal macundan olduğunu düşünüyorum. Siz aldığınız termal macunu sürünce sonuçlar nasıl oldu? İyi sonuç aldıysanız ben de kendim değiştireceğim.

Geri
Yukarı