Monster sipariş deneyimleri

ADumbledore

Kilopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Ekte de gördüğünüz gibi Monster notebook firmasından son 3 ayda 3 sipariş verdim. Forumda birçok insanın "kutudan hasarlı çıkıyor" "Monster yerine MSI alın" gibi yorumları üzerine de bu yazıyı yazmak istedim. Tecrübelerim ne, 3 ay önce aldığım bilgisayar nasıl, geçen hafta aldığım nasıl, sizlere anlatmak istedim.

Öncelikle 3 bilgisayarı da İstanbul dışında bir şehre kargolattım ve e-ticaret işinde olduğum için 3'ünün de en az 2 aktarmadan geçtiğine eminim. Aldığım modellerin ikisi Tulpar T7 v20.2 (bir tanesi indirim zamanı denk geldi) diğeri ise giriş modeli olarak sayılan Abra A5 v16.6.5. Şunu belirteyim; Monster üzerindeki bu imajı atmak için çok mesai harcıyor bence. Çünkü bana gelen 3 bilgisayarda da ne kutusunu açtığımda ne de 3 aydır kullandığım bilgisayarda bir sıkıntı yok. Aksine memnun olduğum çok şeyi var. Turbo fan özelliği açınca sanki yapamayacağınız şey yokmuşcasına hızlanıyor bilgisayar. Ömür boyu bakım ve termal macun yenileme hizmeti de keza öyle. Birkaç ayı kaldı, göndereceğim bakımına da. Size önerim şu şekilde; eğer fiyatı yüzünden Monster bilgisayar almayı düşünüyorsanız ve içinize sindiyse gözünüz kapalı alın derim.

1617172616982.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar ( belli modeller) iyi olabilir ama Abra kasaları iyi falan değil. Kısa vadede problem çıkarmayabilir ama uzun vadede mutlaka çıkarır.

Tulpar ( belli modeller) iyi olabilir ama Abra kasaları iyi falan değil. Kısa vadede problem çıkarmayabilir ama uzun vadede mutlaka çıkarır.

Aynen, Wi-Fi sorunu çok fazla yaşayan var onun düzeltebilirlerse, MSI'ın GL65 Leopard (işlemci 90-95 derecelerde.) gibi kasasını alacağıma Monster alırım daha iyi.

O paraya masaüstü toplanır.(!)
Monster kaliteli diye biliyordum. Hiç hasarlı teslimat yaptıklarını duymamıştım aslında.
Haklısınız ama ofis ortamına alındı zaten bu 3 laptop da ve herkesin işi gereği yanında taşıması lazım.
Size sorunsuz bir laptop geldiyse bu demek değil ki Monster iyidir. Kabul belli modelleri iyi ama çoğunluğu kötü. Şansınıza cihaz sorunsuz çıkmış. Ama gerçek şu ki Monster'dan memnun olmayan insan sayısı memnun olanlardan daha fazla.
Tabii ki haklısınız ama bu gördüğüm sorunlar güncel değil ben 2021 yılından itibaren kendilerini geliştirmek için bir şeyler yaptıklarını düşünüyorum. Üzerlerine yapışan imajı değiştirmek için çaba harcadıklarını görüyorum bana gelen kolilerdeki korumaları internetten sipariş ettiğim hiçbir üründe görmemiştim.

Monster ne zaman 10 nm AMD işlemci veya 11.Nesil intel işlemci koyar laptopa o zaman düşünürüm.Alev alan 10.nesil işlemci ile asla o paralara alınmaz düşüncesindeyim.

Aynen, Wi-Fi sorunu çok fazla yaşayan var onun düzeltebilirlerse, MSI'ın GL65 Leopard (işlemci 90-95 derecelerde.) gibi kasasını alacağıma Monster alırım daha iyi.
Sıkıntı laptopta değil işlemcide haberin olsun. 5 GHz turbolayan laptop işlemcisini zaten bir tek üstün zekalı Intel mühendisleri yapıyor.

Geri
Yukarı