Monster sistem geç açılıyor

dexteryorgan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda SSD olmasına rağmen ve görev yöneticisi->başlangıç sekmesindeki son BIOS zamanı 4.9 saniye görünmesine rağmen açmaya çalıştığımda 45 saniyeye yakın bir şekilde açılıyor.

Başlangıçta açılan uygulamalar en temelleri, BIOS güncel mi değil mi bilmediğim için bir şey diyemem fakat Fast Boot denilen özelliği BIOS ayarlarında bulamadım.
10 saniye ve altı sürelerde şifre girilen ekrana gelmek için neler yapılabilir?

Bilgisayarımda SSD olmasına rağmen ve görev yöneticisi->başlangıç sekmesindeki son BIOS zamanı 4.9 saniye görünmesine rağmen açmaya çalıştığımda 45 saniyeye yakın bir şekilde açılıyor.

Başlangıçta açılan uygulamalar en temelleri, BIOS güncel mi değil mi bilmediğim için bir şey diyemem fakat Fast Boot denilen özelliği BIOS ayarlarında bulamadım.
10 saniye ve altı sürelerde şifre girilen ekrana gelmek için neler yapılabilir?

Bu seçenek kapalıysa aktif hale getirebilir misin?

Sistemin SSD'ye kurulu olduğundan emin misin? Monster laptoplar genelde FreeDOS oluyor. Eğer Windows'u kendin kurduysan HDD'ye kurmuş olabilirsin. HDD'lerde ortalama açılma süresi yanılmıyorsam 40-50sn civarıdır güzel bir tesadüf olabilir aksi halde. 🙂

Sistemin SSD'ye kurulu olduğundan emin misin? Monster laptoplar genelde FreeDOS oluyor. Eğer Windows'u kendin kurduysan HDD'ye kurmuş olabilirsin. HDD'lerde ortalama açılma süresi yanılmıyorsam 40-50sn civarıdır güzel bir tesadüf olabilir aksi halde. 🙂
Bilgisayarımda yalnızca SSD var, herhangi başka bir yere kurulu olma imkanı yok o yüzden.
Ara kısmına "msconfig" yazıp başlatma sekmesi altında gereksiz ne varsa devre dışı bırak.
Bunları zaten yaptım.
Bu seçenek kapalıysa aktif hale getirebilir misin?
Seçenek tikli şekilde idi, kapattım. Tekrar kapatıp açmayı deneyeceğim.
Tiki kaldırıp yeniden başlatıp tekrar seçmeme rağmen yine aynı problem devam ediyor. Açılış 30 sn gibi bir süre alıyor.

Son düzenleme:
Merhaba. Ben de monster kullanıyorum, 3-4 saniyede açılan bilgisayarım 5 dakikada açılmaya başladı. BIOS süresi hala 3 saniye. Sorununuzda çözüme ulaştınız mı?

Geri
Yukarı