Monster sistemde fan ayarı ne olmalı?

Monster'ın kendi programlarını bilmiyorum ama ben cihazım 75'i geçince 6100RPM'e takıyorum fanları. 75'in altında iken oyun oynuyorsam 4400-4800 RPM kullanıyorum. Günlük kullanımda otomatiğe salıyorum. Belki sana bir örnek teşkil eder. :D

6000 RPM çok sesli olmuyor mu? Masaüstü sistemimde 2000 RPM'li işlemci fanımın sesinden şikayetçiyim. 6000 Olsa kasayı balkona koyarım uzatma kabloyla falan odaya bağlantıları getiririm heralde :D

6000 RPM çok sesli olmuyor mu? Masaüstü sistemimde 2000 RPM'li işlemci fanımın sesinden şikayetçiyim. 6000 Olsa kasayı balkona koyarım uzatma kabloyla falan odaya bağlantıları getiririm heralde :D
Çoğunlukla cihazın pasif soğutması yetiyor ama uzun süre oyunda kulaklığı takıp 6000 RPM açmak zorunda kalıyorum. Gene de taşınabilir cihazda bu performansı görmek için 6000 RPM sesine katlanmak zor gelmiyor bana.

Monster Kontrol Panelinde oyun modu açık kalsın yeter. Fazlaca sistem isteyen bir oyun oynuyorsan da oyun modundayken max. fanı açarsın. Turbo mod hakkında net bilgim yok ondan dolayı önerim bu yönde.

Geri
Yukarı