Monster T5 v19.1 CS:GO'da düşük FPS

DrMozzy

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Öncelikle sistemi belirteyim:
-Monster T5 v19.1: i7 9750H + 1660 Ti + 16 GB bellek

Oyunu 3 ay önce harici hard diske kurup o şekilde oynuyordum çünkü SSD hacmi azalmasın istedim. Ancak en sık oynadığım oyun olduğu için SSD'ye aktardım 3 hafta önce. Ardından 2-3 gün önce oyuna ne oldu bilmiyorum ama oyunda normalde 300-400 FPS aldığım haritalarda ortalama 100 FPS almaya başladım. Aklıma gelen her şeyi denedim oyunu 2 kez silip tekrar yükledim ama sorun çözülmedi. Gözüme çarpan bir durum vardı; Oyunun dosya bütünlüğünü ne zaman kontrol etmeyi denesem sürekli 1 dosya eksik tekrar yüklenecek diyordu ardından hatırladığım kadarıyla "DirectX for Microsoft" isminde bir dosya sanırım, zırt pırt tekrar yüklüyordu ve bir kurulum setup süreci başlatıyordu ama sanıyorum bu kurulum başarısız olacak ki ne zaman dosyaları kontrol et desem yine aynı DirectX ile alakalı setupı indirip kurmaya çalışıyordu. Bugüne kadar çok fazla sorunla karşılaştım bunu çözemedim. Yardımınızı bekliyorum, aklınıza gelen tüm yardımınızı...

Başka oyunda performans sorunu var mı ?
yok hocam ilginç olan da o zaten. sıkıntı CS:GO özelinde.
Yanlışıkla Vsync'yi açmış olabilirmisiniz? Bi kontrol edin derim.
valla ekran 60hz standardı. Eğer vsync açık olsa 60fps olmaz mıydı? Bugüne kadar hiç kullanmadım vsync fazla bilgim yok. Ben csgoda hiçbir zaman kullanmadım ayarlarda da gözükmüyor

yok hocam ilginç olan da o zaten. sıkıntı CS:GO özelinde.

valla ekran 60hz standardı. Eğer vsync açık olsa 60fps olmaz mıydı? Bugüne kadar hiç kullanmadım vsync fazla bilgim yok. Ben csgoda hiçbir zaman kullanmadım ayarlarda da gözükmüyor
Yeni ekran kartı güncellemesi ile alakalı olabilir o zaman bilmiyorum.

Hocam konsola "fps_max 400" yazın büyük ihtimalle düzelir.
Hocam eğer sorunuzu çözdüyseniz lütfen konuyu çözüldü olarak işaretleyin.

Son düzenleme:
Hocam konsola "fps_max 400" yazın büyük ihtimalle düzelir.
Hocam eğer sorunuzu çözdüyseniz lütfen konuyu çözüldü olarak işaretleyin.
hocam fps_max 400 de yaptım ama değişen bir durum olmadı ne yazık ki. Bütün driverlar tekrar kurdum ama tık yok. oyunu sildim 2 kez kurdum. Laptop güç ayarları Adan Zye kontrol ettim ama olmuyor. Acaba oyunu tekrar Harddiske alıp o şekilde denersem değişen bir durum olur mu?

Hocam fps_max 400 de yaptım ama değişen bir durum olmadı ne yazık ki. Bütün driverlar tekrar kurdum ama tık yok. Oyunu sildim 2 kez kurdum. Laptop güç ayarları adan zye kontrol ettim ama olmuyor. Acaba oyunu tekrar hard diske alıp o şekilde denersem değişen bir durum olur mu?

Hocam başka çözüm gelmiyor aklıma mecburen öyle yapmanız gerekiyor ama bildiğim kadarıyla monitörünüz zaten 60Hz yani 400 FPS alsanızda size pek bir faydası olmaz en iyisi olduğu gibi bırakmak. Hocam bu arada oyunu harici ekran kartınız ile çalıştırdığınıza emin misiniz?

Son düzenleme:
Hocam başka çözüm gelmiyor aklıma mecburen öyle yapmanız gerekiyor ama bildiğim kadarıyla monitörünüz zaten 60Hz yani 400 FPS alsanızda size pek bir faydası olmaz en iyisi olduğu gibi bırakmak. Hocam bu arada oyunu harici ekran kartınız ile çalıştırdığınıza emin misiniz?
hocam sıkıntı şu ki fps dalgalanması olduğu zaman drop yaşıyoruz örneğin mirage mide çıkıyorum fps 70lere düşüyor o zaman drop yediğimi hissediyorum. Böyle bir sistemin bu tarz çerez bir oyunda böyle sorun yapması üzdü şu sıralar. Format atıp kurtulmayi düşünüyorum şu an :) Ayrıca evet eminim ekran kartıyla açıyorum.

Hocam sıkıntı şu ki FPS dalgalanması olduğu zaman drop yaşıyoruz örneğin mirage mide çıkıyorum FPS 70'lere düşüyor o zaman drop yediğimi hissediyorum. Böyle bir sistemin bu tarz çerez bir oyunda böyle sorun yapması üzdü şu sıralar. Format atıp kurtulmayi düşünüyorum şu an :) ayrıca evet eminim ekran kartıyla açıyorum.

Evet hocam haklısınız FPS dropu olduğu zaman hissedilebiliyor. Hocam bir de şu NVIDIA GeForce Experience'de oyunları optimize etme olayı vardı bir onu deneyin olmazsa oyunu tekrar HDD'ye kurun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı