Monster T5 v20.2 vs Predator triton 300

• Konuyu başlatan Ryota
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 541

Ryota

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Halihazırda elimde T5 v20.2 var. Düşük sistem gereksinimli oyunlarda GPU'yu %60'a kadar kullanıp FPS değerlerimi düşükte tutması haricinde bir sorunum yok ama ben bu laptopu oraya buraya götüreceğim, taşıyacağım. Tongfang bu kasalarda nasıl bir iş yaptı bilemiyorum çok alan da yok. Özellikleri i7 10870h ve 3060 Max-p. Sırf kasa ve şu performans olayları yüzünden kafamdaki daha sağlam Acer Predator triton 300'e (2070 Max-Q, i7 10750h) mi yönelsem diyorum şu 15 günlük iade sürecine sahipken. İnternetteki benchmarklara bakınca RDR2 gibi oyunlarda 1080P'de performans farkı neredeyse yok, CS:GO gibi oyunlarda ise 2070 Max-Q daha önde. Aklımı kurcalayan bir şey ise sanırım bu triton modelinde (16 GB) tek slot RAM mevcut. Siz ne önerirsiniz? Artıları eksileri ne olur?
@RX 5600M

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten laptoplar sıkıştırılmış sistemlerdir, hiç açıp baktıysan normal kasanın yerini tutmaz kasa olayında pek kafana takma, benchmark testlerine bakabilirsin neredeyse gerçeğe yakın karşılaştırma yapılıyor, 2 bilgisayarı vs attırabilirsin.

İyi günler. Halihazırda elimde T5 v20.2 var. Düşük sistem gereksinimli oyunlarda GPU'yu %60'a kadar kullanıp FPS değerlerimi düşükte tutması haricinde bir sorunum yok ama ben bu laptopu oraya buraya götüreceğim, taşıyacağım. Tongfang bu kasalarda nasıl bir iş yaptı bilemiyorum çok alan da yok. Özellikleri i7 10870h ve 3060 Max-p. Sırf kasa ve şu performans olayları yüzünden kafamdaki daha sağlam Acer Predator triton 300'e (2070 Max-Q, i7 10750h) mi yönelsem diyorum şu 15 günlük iade sürecine sahipken. İnternetteki benchmarklara bakınca RDR2 gibi oyunlarda 1080P'de performans farkı neredeyse yok, CS:GO gibi oyunlarda ise 2070 Max-Q daha önde. Aklımı kurcalayan bir şey ise sanırım bu triton modelinde (16 GB) tek slot RAM mevcut. Siz ne önerirsiniz? Artıları eksileri ne olur?
@RX 5600M

Onun yerine T5 v21.4 modeline geçin. MUX Switch etkisiyle performans düşüklüğü yaşamazsınız. 3060TAN sonra 2070 MAX-Q üzecektir.

Onun yerine T5 v21.4 modeline geçin. MUX Switch etkisiyle performans düşüklüğü yaşamazsınız. 3060TAN sonra 2070 MAX-Q üzecektir.
T5 V21.4 kasayı alacaksam cebimden 15.500₺ gibi bir rakam çıkması gerekiyor ama bende o yok malesef. Kasa çok mu farklı? Bendeki sorun yaratır mı? İnternette benimkini kullanıp şikayet eden kişi göremedim neredeyse. Bilmediğimden öğrenmek de istiyorum uzun ömürlü olsun bu kadar para veriyoruz sonuçta.

Kasa kalitesi, soğutma ve tasarım ve kalite bakımından bir cihaz istiyorsan Predator Triton derdim ben ayrıca @Radeon RX 5500M sanırsam Triton modellerde Mux Switch değiştirebilir diye biliyorum. Fakat RTX 3060, 2070 Max Q'den daha performanslı orası da ayrı.

RAM konusuna gelirsek Predator Helios marka modellerde RAM tek kanal geliyor ama Triton hakkında tam bilgim yok sanırım onda çift kanal geliyordu.

Kasa kalitesi, soğutma ve tasarım ve kalite bakımından bir cihaz istiyorsan Predator triton derdim ben ayrıca @Radeon RX 5500M sanırsam triton modellerde MUX Switch değiştirebilir diye biliyorum. Fakat RTX 3060, 2070 Max Q'den daha performanslı orası da ayrı.

RAM konusuna gelirsek Predator Helios marka modellerde RAM tek kanal geliyor ama triton hakkında tam bilgim yok sanırım onda çift kanal geliyordu.

Evet hocam dediğiniz gibi MUX varmış. Tritonda alınabilir.

T5 v21.4 kasayı alacaksam cebimden 15.500₺ gibi bir rakam çıkması gerekiyor ama bende o yok maalesef. Kasa çok mu farklı? Bendeki sorun yaratır mı? İnternette benimkini kullanıp şikayet eden kişi göremedim neredeyse. Bilmediğimden öğrenmek de istiyorum uzun ömürlü olsun bu kadar para veriyoruz sonuçta.

Tamamdır hocam triton alın geçin o zaman. Kendinizi masrafa sokacak kadar büyük bir fark yok.

Evet hocam dediğiniz gibi MUX varmış. Tritonda alınabilir.

Tamamdır hocam triton alın geçin o zaman. Kendinizi masrafa sokacak kadar büyük bir fark yok.
Mux switch oyun içi performansı o denli etkiliyor mu? Şu an elimde bulunan modelde yok. Sanırım dediğiniz gibi yapıp Triton 300 alacağım bunu iade edip. Performansı iyi olsa da uzun ömürlü hissettirmiyor. İnternetten detaylı bir benchmark araştırması yaptığımda da yüksek sistem gerektiren oyunlarda FPS değerleri bakımından neredeyse fark yok. Cidden çok para veriyoruz böyle aletlere ve performansın yanında sağlamlığı da üst seviye olmalı diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim. Eğer başka öneriniz varsa onlara da açığım maks. 14500₺ ve 1TB SSD şartıyla.

Mux switch oyun içi performansı o denli etkiliyor mu? Şu an elimde bulunan modelde yok. Sanırım dediğiniz gibi yapıp Triton 300 alacağım bunu iade edip. Performansı iyi olsa da uzun ömürlü hissettirmiyor. İnternetten detaylı bir benchmark araştırması yaptığımda da yüksek sistem gerektiren oyunlarda FPS değerleri bakımından neredeyse fark yok. Cidden çok para veriyoruz böyle aletlere ve performansın yanında sağlamlığı da üst seviye olmalı diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim. Eğer başka öneriniz varsa onlara da açığım maks. 14500₺ ve 1TB SSD şartıyla.
Mux özellikle LOL, CSGO gibi oyunlarda hayati önem taşıyor. Bende Predator RTX 2060 var ama LOL'de 90-120 FPS alıyorum ki 5v5 savaşlarda 55'e kadar düşüyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı