Monster T5 v20.3 macOS kurulur mu?

Cendla

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yıllar önce masaüstü bilgisayarıma kurmuştum. Bundan önceki laptopum Ryzen işlemcili olduğunda kuramadım fakat şu an birkaç aydır Monster T5 v20.3 kullanıyorum acaba bu bilgisayara macOS kurabilir miyim? i7-11800H ve RTX 3060 sistemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmıyorum çünkü Apple zaten halihazırda kendi silikon işlemcilerine geçti ve performansı çoğu işlemciden iyi olduğu için muhtemelen bir daha Intel kullanmayacaktır.
Ama RYZEN da kullanmıyor diye biliyorum, RYZEN'lara şu an macOS kuranlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
O Ryzen masaüstü işlemciler için, masaüstü Ryzen işlemciler için bir yama yaptılar. Bunun sayesinde kurulabiliyor, mobil tarafta bunun gibi bir yama yok. Nedeni masaüstü ve mobil platformun farklılıklarından olabilir ya da başka bir etken. Mesela masaüstünde Intel tarafında 11. nesile kurmanın yolu var.

Ama RYZEN da kullanmıyor diye biliyorum, RYZEN'lara şu an macOS kuranlar var.
RYZEN'ın mobil ve masaüstü versiyonları farklı. Masaüstü için yama yaparak kurulum yapılabiliyor. Mobil işlemcilerde de uğraşarak elbette kurulabilir ancak mobil işlemcilerde tanıtacak bir ekran kartı olmadığı için cihaz kullanılamayacak düzeyde az bir performansa sahip oluyor. Ayrıca masaüstü bir RYZEN APU da desteklenmiyor. Harici ekran kartı ile kurulsa bile ses konusunda sıkıntılar olabiliyor.

Geri
Yukarı