Monster T5 v23.3.2 vadettiğinden düşük performans veriyor

Egemen 07

Decapat
Yer
Konya/Meram
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
Grafiker
Bu laptop (Monster Tulpar T5 v23.3.2) performans bakımından vadettiğini verse hiçbir sorunum olmayacak fakat sorunu bitmiyor. Netten rastgele bulduğum 3D mark sonucu ile benim sonucumu karşılaştırdım.

Sürücülerim güncel, PC yeni formatlı, macunu yeni değişmiş, laptop soğutucusu ile kullanıyorum, orijinal Windows 11 ile kullanıyorum fakat gel gör ki aldığım performans normale oranla yerlerde.

Almayın. Önermiyorum.

Sentetik testleri boş ver. Ne bekliyordun ne veriyor paylaşır mısın?
1711712425110.png

İnternetten aynı özelliklere sahip ne kadar laptop var ise inceledim hepsi benim aldığım FPS'leri tabiri caizse "tokatlıyor".

Web sitesindeki sonuçları umardım. Fakat 10.000 kadar gösterilen sonuca yakın bile alamıyorum. 7.100 puan.

Isı olarak 3D sonucundan da görebilirsin 98 derece kadar bir ort. Sahibim. Mavi ekran veriyordu onları çözdüm kronik problem imiş bunun kendi yazılımının. Onun dışında oyunda iken düşük FPS problemleri söyleyebilirim. Artık daha daha da istiyorsan telefonla açar fotoğrafta çekerim.

Eki Görüntüle 2153460

İnternetten aynı özelliklere sahip ne kadar laptop var ise inceledim hepsi benim aldığım FPS'leri tabiri caizse "tokatlıyor".

Web sitesindeki sonuçları umardım. Fakat 10.000 kadar gösterilen sonuca yakın bile alamıyorum. 7.100 Puan.

Isı olarak 3D sonucundan da görebilirsin 98 derece kadar bir ort. Sahibim. Mavi ekran veriyordu onları çözdüm kronik problem imiş bunun kendi yazılımının. Onun oyunda iken düşük FPS problemleri söyleyebilirim.

Windows güç ayarları ve NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yaptın mı? Ve MUX varsa açıkmı cihazında?

Son düzenleme:
Msi Afterburner uygulamasında ekran kartının çıktığı Watt değerine bir bakıp buraya yazar mısın? 100 Watt'a kadar çıkıyor olması lazım.

Hocam sizin Acer'iniz varmış durumu nedir bu tarz sorunlar çektiniz mi?

Yaşamıyorum herhangi bir performans kaybı. 12450H 4060'ı besleyemiyor olabilir. FurMark ve HWiNFO indir. HWiNFO açıp FurMark testi yapıp HWiNFO da 4060'ın bulundugu değerleri paylaşır mısın? FurMark sonunda sonuç pencereside açılır onu da paylaşırsan iyi olur.

Oyun esnasında kaç Watt'a kadar ekran kartı çıkıyor demek istemiştim* :) Msi Afterburner üzerinden Rivatuner uygulamasıyla görülebiliyor. Nasıl göreceğinle ilgili forumda rehber var.
Anladım yaparım

Yaşamıyorum herhangi bir performans kaybı. 12450H 4060'ı besleyemiyor olabilir. FurMark ve HWiNFO indir. HWiNFO açıp FurMark testi yapıp HWiNFO da 4060'ın bulundugu değerleri paylaşır mısın? FurMark sonunda sonuç pencereside açılır onu da paylaşırsan iyi olur.
Dediğinizi yapıp atarım 2 saat içinde tahminimce

Yeni konular

Geri
Yukarı