Monster T7 v20.5 vs A7 v13.2.3

Merthas92

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Daha önce de konu açmıştım ancak bu defa bu iki model arasında kararsız kaldığım için sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum.

İşim sebebiyle 17.3” laptop ihtiyacım bulunmakta. Masaüstü bilgisayarım olduğu için genellikle oyun ihtiyacımı oradan karşılıyorum. Online Excel'ler arası geçiş, aynı anda 20-30 Chrome sekmesi ve bazı eski oyunları rahat kullanabileceğim bir laptop ihtiyacım var. Ancak en önemlisi aldığım laptop verilen ücrete değsin istiyorum.

Bu iki ürün arasında kaldım. Tulpar serisi Abra'dan bariz daha iyi olsa da aradalarındaki 8000 TL farka değer mi?

Monster Tulpar T7 V20.5 Intel Core i7-12700H 16GB RAM 500GB SSD 6GB RTX3060 FreeDOS 17,3" FHD 144Hz Oyun Bilgisayarı

Son düzenleme:
15.6 da çok seçenek var ama 17.3 hangisini alacağımı bilemiyorum. Chrome ve ofis programları kullanımında beni rahat ettirecek, Knight Online, CS:GO veya Valorant gibi oyunlarda kasma donma vs yapmayacak bir laptop öneriniz var mıdır?

Önerebileceğim var fakat o da 16.1 Victus büyük istediğiniz için o ayarlarda maalesef pek bilgim yok.

Peki Victus kullandınız mı 16.1” ile 17.3” arasında çok fark olur mu sizce? Günde 14-15 saat o ekrana bakacağım.

Victus kullanmadım fakat şu an 3060'lı bir modeli var indirimde fiyatı uygun. Ekran bakımından da ne kadar fark var bilmiyorum ben 27" ile 15.6 kullanıyorum gün içinde başlarda biraz sıkıntı olmuştu ama benim kullandığım arasında çok fark var. O kadar az bir fark ne kadar belirgin olur onu bilemiyorum maalesef.

Victus kullanmadım fakat şu an 3060'lı bir modeli var indirimde fiyatı uygun. Ekran bakımından da ne kadar fark var bilmiyorum ben 27" ile 15.6 kullanıyorum gün içinde başlarda biraz sıkıntı olmuştu ama benim kullandığım arasında çok fark var. O kadar az bir fark ne kadar belirgin olur onu bilemiyorum maalesef.

Victus'u alayım bakayım ben en iyisi. Baktım alışamıyorum iade ederim. Amazon sağ olsun böyle bir şansımız oluyor.

Victus'un o modelinde 2x4 RAM var baktınız görüntü rahatsız etmiyor RAM'leri 2x8 olarak değiştirmeyi unutmayın şimdiden hayırlı olsun.

Son olarak Victus ile Abra A7 arasında kalite farkı çok mu var? Victus 3060 ve 5600 ikilisi kullanmış, Monster 3050 Ti 11400H. Monster 17.3” ve 16 GB iken Victus 16.1 ve 8 GB. Fiyatlar aynı çünkü.

Son olarak Victus ile Abra A7 arasında kalite farkı çok mu var? Victus 3060 ve 5600 ikilisi kullanmış, Monster 3050 Ti 11400H. Monster 17.3” ve 16 GB iken Victus 16.1 ve 8 GB. Fiyatlar aynı çünkü.

Şu an Monster kullanıyorum fakat aldığım dönemde Victus bu fiyatta olsaydı onu alırdım.
Kullandığım model bu şimdilik bir sorununu görmedim memnunum ama dediğim gibi aynı fiyata 3060 seçeneği varsa o seçilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı