Monster T7 v22.1. 1 aldım ama iade edilen laptopu yollamışlar

Merhaba arkadaşlar. Buradaki T7 v22.1 hakkında yazılan konuların neredeyse hepsini okudum ve güzel yorumlar sebebiyle, tabii diğer sitelerden ve videolardan da yararlanarak 2 Haziran'da trednyol üzerinde %5 ekstra indirim olduğu için sipariş ettim, kargo dün geldi. Kargoyu hemen açtım ve PC kutusunu da açtığım an bir kağıtla karşılaştım. 19 Mayıs tarihli bu kağıtta isim ve telefon numarası da yazıyordu ve kağıtta: "2K ekranı olmasından dolayı PC'nin kasacağını düşünüyorum, yüksek sistem isteyen oyunları açtığımda PC ve adaptörü ısınıyor, bazı tuşlar çalışmıyor ve ben 15 günlük iade hakkımı kullanıarak iade edip, daha üst 1920x1080p 240Hz ekranlı bir PC'ye geçeceğim, PC'yi formatladım" tarzı şeyler yazıyor. Tabii yazan şeyleri görünce biraz gülesim geldi açıkçası ama iade edilen PC'yi göndermeleri de çok sinirlendi sonuçta dünyanın parasını veriyorum ve elime geçen 2.el kullanılmış bir bilgisayar. Kargoda olası bir sorunda video istiyorlar diye video çekerek açmıştım kargoyu elimde hem o kağıt hem de video kanıtı var. Monster'ı aradığımda geri döneceğiz dediler ama hala aramadılar. Danışmak istediğim nokta şu: Elimde kanıtlar da mevcut ve yaşanan olayı anlattım, sizce nasıl bir yol izlemem ve ne yapmam lazım? Monster'ın iade edilen bilgisayarları kontrol etmeden farklı kişilere yolladığını hatta Trendyol'da bu iade edilen pcleri %5 indirimle sattıklarını falan düşünmeye başladım çünkü bu çok büyük bir güvensizliğe sebep oldu. Ayrıca senelerdir Monster almayı hayal ederek aldığım ilk bilgisayarımda böyle bir olayı yaşayınca çok büyük hayal kırıklığına uğradım maalesef. Umarım yapılması gereken her şeyi yaparlar. Olası bir gelişmede isterseniz güncellemeler yapabilirim. Şimdiden sağ olun.

:D tercih etmemek için bir sebep daha :D. Tekrar aynı bilgisayarımı alacaksınız?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210606-132957_Instagram.jpg
    Screenshot_20210606-132957_Instagram.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 39
:D tercih etmemek için bir sebep daha :D. Tekrar aynı bilgisayarımı alacaksınız?
İnsanlar iade etti diye kutusu açılıp sistem kurulup geri verilen bilgisayarları çöpe atmalarını mı bekliyorsunuz? Bütün ürünlerde her marka eğer ürün sorunlu değilse tekrar satılabilir denen durumdaysa iadeyi alır paketler ve geri satar. Siz 14gün içinde geri verilen ürünlerin kendiliğinden yok olup yerine yenilerinin geldiğini mi düşünüyordunuz yoksa?

İnsanlar iade etti diye kutusu açılıp sistem kurulup geri verilen bilgisayarları çöpe atmalarını mı bekliyorsunuz? Bütün ürünlerde her marka eğer ürün sorunlu değilse tekrar satılabilir denen durumdaysa iadeyi alır paketler ve geri satar. Siz 14gün içinde geri verilen ürünlerin kendiliğinden yok olup yerine yenilerinin geldiğini mi düşünüyordunuz yoksa?

Kutuda yazdığı gibi. Sorun var. Neden tekrar satıyorlar?

Hocam neden Monster'in kendi sitesinden almadınız Trendyol'da olan satıcılar Monsterin kendisi olmayabiliyor hemen Trendyol üzerinden iade talebi oluşturup gönderin zaten koşulsuz şartsız 14 gün iade hakkınız var diye biliyorum zaten elinizde kanıtlar da var onları da Trendyol desteğe yollarsınız iadeniz yapılır.
Sitesine göre daha ucuz bulduğum ve satıcısı Monster olduğu için Trendyolu tercih ettim. İade edeceğim fakat edip, yeni bir bilgisayar aldım derken bilgisayara ihtiyacım olan bu zamanda bu süreç uzun sürecek gibi duruyor. O yüzden 0 bilgisayarla değişim yaparlar umarım.

Kutuda yazdığı gibi. Sorun var. Neden tekrar satıyorlar?
O konuda zaten haklısınız. Buradaki asıl sorun cihazı incelememeleri. Veya inceleyip sorun bulamadılarsa kağıdı vs. içeride bırakmaları. Bu durumda iade almama şansları yok. O cihazı çok rahat değişim veya iadeye gönderebilirsiniz.

Sitesine göre daha ucuz bulduğum ve satıcısı Monster olduğu için Trendyolu tercih ettim. İade edeceğim fakat edip, yeni bir bilgisayar aldım derken bilgisayara ihtiyacım olan bu zamanda bu süreç uzun sürecek gibi duruyor. O yüzden 0 bilgisayarla değişim yaparlar umarım.
Ucuz etin yahnisi yenmez yüksek ihtimalle değişim veya teşhir ürünü olduğu için ucuza satıyorlar klasik taktik iade edin değişim kabul etmeyin üzerine biraz daha ekleyip Monster'in kendi güvenilir sitesinden alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı