Monster T7 V25.1 Cyberpunk'ta 90 dereceye ulaşıyor

Xectuonel

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar öncelikle. Format öncesi T7 v25.1 laptopumda 75 dereceleri bile görmezken oyun sırasında, sıfır Windows 10 kurulumu sonrası 85-90 derecelere çıkıyor laptop oyun sırasında bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Ya da yardımcı olabilecek birileri.

Herkese iyi akşamlar öncelikle. Format öncesi T7 v25.1 laptopumda 75 dereceleri bile görmezken oyun sırasında, sıfır Windows 10 kurulumu sonrası 85-90 derecelere çıkıyor laptop oyun sırasında bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Ya da yardımcı olabilecek birileri.

Hangi oyun acaba? Cyberpunk 2077 falan ise normal ancak CS:GO veya Valorant ise ve Max fan da değil ise anormal.

Hangi oyun acaba? Cyberpunk 2077 falan ise normal ancak CS:GO veya Valorant ise ve Max fan da değil ise anormal.
Cyberpunkta da normal değil 2-3 saat oynamam sonucu CPU sıcaklık max 70 GPU sıcaklık max 65i görüyordu(undervolt her ikisindede var), undervoltsuzken ise max 80i gördü işlemci.

Yeni feature Manager Update'i sonrası bazen tam geçmiyor. Örnek olarak silentdan high performance a alıp oyuna girdim cihaz silent da gibi çok düşük fanla çalıştı dolayısıyla çok ısındı. 2 kere oldu sadece mshybrid de iken oldu belki öyle bir durumdur. Discrete modda sorun hiç yaşamadım.

Bence cok normal hatta benim 11800h dan beklemediğim bir sonuç 95 dereceye yakın bir değer görseydi problem olurdu.
Cyberpunk'ta da normal değil 2-3 saat oynamam sonucu CPU sıcaklık Max 70 GPU sıcaklık Max 65i görüyordu(undervolt her ikisinde de var), undervoltsuzken ise Max 80i gördü işlemci.

Undervolt fazla kaçırmış gibisin ne kadar performans düşüşü oldu.

Undervolt fazla kaçırmış gibisin ne kadar performans düşüşü oldu.
Performans hiç düşmedi eskiden aldığım performansı alıyorum. Cyber'da yüksek ayarlarda 60-70'in altına hiç düşmedim.

Timespy testleri ise şöyle ;
GPU - 8800
CPU - 11200

Cinebench ise çoklu çekirdekte 13000'i gördüm

Performans hiç düşmedi eskiden aldığım performansı alıyorum. Cyber'da yüksek ayarlarda 60-70'in altına hiç düşmedim.

Timespy testleri ise şöyle;
GPU - 8800.
CPU - 11200.

Cinebench ise çoklu çekirdekte 13000'i gördüm.

Bunu insanlar normal haliyle zor görüyor. Keşke Monster insanlara undervoltlu haliyle satsaymış hem bu şekilde daha yüksek performans alınıyormuş.

Bunu insanlar normal haliyle zor görüyor. Keşke Monster insanlara undervoltlu haliyle satsaymış hem bu şekilde daha yüksek performans alınıyormuş.

Undervoltlu satamaz çünkü kimisinde -70 kimisinde -50 hatasız kimisinde undervoltsuz çalışıyor mesela ilk -50 denemiştim mavi ekran veriyordu ama undervoltu kolay şekilde yapabilmemiz için bir çözüm bulsalar güzel olabilirdi ulaşmak biraz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı