Monster teknik serviste ücret ödenir mi?

Kardeşim yaşın küçük herhalde. Kısaca teknik servise derdin neyse anlat onlar haleder senden kaynaklı bir hatada demezler. Şifreni de isterlerse ver yoksa PC'ye erişemezler ayrıca Windows 10 kurulu almadıysan sana format atıp vermezler senin kendin atman gerekli onlar sadece donanımsal olarak yardım ederler. Şifreni vermene gerek yok diyenlere bakma sen.

Kardeşim yaşın küçük herhalde. Kısaca teknik servise derdin neyse anlat onlar haleder senden kaynaklı bir hatada demezler. Şifreni de isterlerse ver yoksa PC'ye erişemezler ayrıca Windows 10 kurulu almadıysan sana format atıp vermezler senin kendin atman gerekli onlar sadece donanımsal olarak yardım ederler. Şifreni vermene gerek yok diyenlere bakma sen.

Yaşımdan daha çok tecrübem yok. Hayatımda birçok teknolojik ürün aldım ama garantiye ilk defa vereceğim hiç bilgim olmadığı için karamsarlığa düştüm. En son Windows 11 resmi ISO yüklüyü. Şifeyi sorunun daha erken çözülmesi için dert ettim yoksa özel dosyaları drive da tutuğumdan isterlerse direkt veririm şifreyi. Dediğiniz gibi yapacağım aklımdaki tüm sorular cevaplandı herkese tekrardan teşekkür ederim.

Yanlış yapmışsınız. Süpürge, kurutma makinesine gerek yok. Laptop zaten aşırı kompak bir şey. O hava/vakum gücü ile soketten bir şeyler çıkmış olabilir. Toz vb. şeyler zaten alt ızgara ve menteşe arkasındaki çıkışta birikiyor. Diş fırçası kullanarak onları çıkarıp üflemek yeterli kalırdı. Abra 10750H kullanırken 1 yıl boyunca servise vermeyip bu dediklerimi yaptım.

Yanlış yapmışsınız. Süpürge, kurutma makinesine gerek yok. Laptop zaten aşırı kompak bir şey. O hava/vakum gücü ile soketten bir şeyler çıkmış olabilir. Toz vb. şeyler zaten alt ızgara ve menteşe arkasındaki çıkışta birikiyor. Diş fırçası kullanarak onları çıkarıp üflemek yeterli kalırdı. Abra 10750H kullanırken 1 yıl boyunca servise vermeyip bu dediklerimi yaptım.

Haklısınız, doğru bilinen yanlışlar diyelim. Bazı forumlarda işlemci ile fan arası ekstra termal macun var onu bile sökmüş olabilir diyor da sadece macunla olacak iş değil bence ihtimal vermedim. Sizin gibi düşünüyorum soketten herhangi bir parça çıkmış olabilir. Süpürgenin seviyesi yüksekteydi.
Garantiye teslim ettim. Adres istediler fakat sokak ismini yanlış yazmış. Kargolayalım mı yoksa elden mi alırsınız diye sormadı. Tamir sonrası mı soruyorlar? Yanlış gönderim olmasın.
edit: Servise verdiğim günden bir gün sonra işlemler tamamlandı. Aynı gün içinde kargoya verildi. Sonraki gün elime geldi. Dışarısı kar yağacak havada olduğundan cihaz donmuştu. Çalıştırıp test ettim sorun düzeltilmiş. Yapılan işlemler ve sıcaklık değerlerim ektedir. Aldığımda böyle değerler görmemiştim bayağı iyi oldu.

Monster teknik servis sonrası ekran kırık geldi Bu konuyada göz gezdirmenizi de isterim. Teknik servisin sadece termal macun ve temizlikten ibaret olmadığını görmenizi isterim. İlk servise yolladığım bu konuda memnun kalmışım ve ikincisinde bu memnuniyetten eser kalmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-22 123709.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-22 123709.png
    224,5 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran görüntüsü 2021-12-22 123859.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-22 123859.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Geri
Yukarı