Monster Tulpar alırken önerileriniz nelerdir?

BayTechno

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzunca bir süredir eski laptopumu emekliye ayırma planı içerisindeyim. Birçok marka arasında gerek teknik desteği gerek güvenilirliği ile Monster notebooklar beni cezbetti. Yakın geleceğe yatırım olsun diye 1650 Ti yerine 2060'lı bir Monster almayı düşünüyorum. En azında 5-6 yıl idare etsin.
Sorularıma gelecek olursam:
1)Tulpar serisinde (9 Haziran 2020 için) şu an siteye Abra kasalı yani 2 adet M.2 SSD ve 1 adet 2.5" SSD/HDD eklenen modeli eklenmiş durumda. 3 slot olması beni cezbetti fakat boyutu 15.6". Sizce marka fark etmeksizin dizüstü bilgisayarın boyutu 17" mi 15" mi olmalı? Soruya not düşmem gerekirse ek olarak 24" veya 27" monitör almayı da düşünüyorum. Kendi ekranını sadece bir yere götürürsem kullanacağım. Taşıma anlamında 17" sorun çıkarır mı? 3 slotlu depolama birimi eklenmesi mi mantıklı yoksa 2 adet m2'li 17" boyutlu olanlar mı?
2)Bildiğiniz üzere Monster'larda SSD kapasitesi arttırılabiliyor veya stock SSD'nin yanına ek HDD veya SSD eklenebiliyor. Sorum basit fakat bütçesel yönden kararsız kaldığım bir konu. Stock hali 256 GB olan SSD yerine 512 GB'lık olanı işaretleyeceğim orası kesin. Fakat depolamanın yeteceğini pek zannetmiyorum. Ek depolama alırsam monitör alamam. Monitör varsa, depolama yok. Hangisi durum daha kabul edilebilir? Monitörsüzlük mü? Depolama azlığı mı?
3)Bu canavarın RAM'i 2x8 olarak geliyor. Ben 1x16 almayı düşünüyorum. Sebebi 2-3 yıl sonra ihtiyaç olursa 1 tane daha 16 GB eklerim gibi düşündüm. 1x16 sorun yaratır mı?

Eğer sizin içinde uygunsa masaüstü bilgisayar alınız. Çünkü laptoptaki ve masaüstündeki performans çok farklı. Masaüstü size daha çok performans verecektir. Hem de daha ucuz.

Eğer sizin içinde uygunsa masaüstü bilgisayar alınız. Çünkü laptoptaki ve masaüstündeki performans çok farklı. Masaüstü size daha çok performans verecektir. Hem de daha ucuz.

Kesinlikle bunun ben de farkındayım. Ancak ihtiyacım taşınabilir olması. Oyun oynarken sabit, işim düştüğünde taşınabilir olmalı.

Kesinlikle bunun ben de farkındayım. Ancak ihtiyacım taşınabilir olması. Oyun oynarken sabit, işim düştüğünde taşınabilir olmalı.
Zaten monitör alacaksınız, o zaman laptop yerine Mini ITX sistem toplamak mantıklı olacaktır. Mesela Silverstone SG13 kasasına bir göz atın, o kasada daha düşük fiyata benzer sistem toplanabilir. Hem de soğutma sorunu olmaz laptopların genişlik kısıtlamalarına kalmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı