Çözüldü Monster Tulpar serisi laptoplar sıkıntılı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enes kart

Femtopat
Daha fazla  
Şu an almak istediklerim arasında bana en iyi fiyat performans ürünü Monster Tulpar T7 22.2.2 geldi "ama", YouTube'dan gördüğüm kadarıyla ne kadar büyük inceleme kanalları olumlu yorumlasa da, ürünü alıp deneyimlemiş bazı küçük kanallar laptopun ışık süzmesi, cızırtı gibi problemler yaşadığını söylemiş. Bu gerçekten çok sık rastlanan bir problem mi, Monster notebooklar sıkıntılı mı?

Çözüm
Monster ilk aldığım zaman öneriyordum ama artık önermiyorum, sebebi ise ne biliyor musunuz?
1) 6 ayda performansım yarı yarıya düştü (ilk günkü gibi olmasını beklemiyorum ama Pubg'de 150 FPS alırken 90-80 FPS ile oynamak üzüyor insanı). Bilgisayarda virüs de yok, temiz kurulum yaptım kaç kez, DDU ile driver silip kurdum ama sonuç 0.
2) Destek taleplerinde kopyala yapıştır yapıyorlar resmen. Adamlara işlemcim çok ısınıyor çok fazla kirli de değil fanları diyorum ama "Ekran kartı Sürücünüze temiz kurulum yapın." diye cevap alıyorum.
3) Onlarca insan Ölü Piksel sorunu yaşıyor.
Edit: 4. problem olarak F/P ürünlerindeki şarj süresi çok az (T5 V20.1.1 kullanıyorum 40 dakika şarjı gidiyor).
Eğer odanızı kalorifer olmadan soğutmak istiyorsanız Monster alabilirsiniz 🤣.
Monster, Game Garaj gibi markalardan 2060-2070 alacağınıza Asus MSI gibi markalardan 1660Ti alın kafanız daha rahat olur (zaten 3-4 ay sonra Monster'ın performansı o kadar düşüyor ki 1660Ti daha iyi performans vermeye başlıyor).
Hocam teşekkür ederim FENIX-10TN-144 hoşuma gitti hem sisteminin iyi olması hem de görünüşüne çok önem vermemem bu laptopu beğenme nedenim yardımınız için teşekkürler.

MSI şikayetlere dönüşe bak :) cevap orada
Tabii hemen bir de Monster'a bakalım. Evet... Cevap verilmiş ama ne kadarı tatmin edici, gerçekten çözüme kavuşmuş acaba? Kopyala yapıştır cevabı MSI'da verebilir merak etmeyin.

Burada önemli olan ne kadar az sorun çıktığı çünkü sorun çıkmazsa garantiye veya "şikayetvar.com"a ihtiyaç duymazsınız değil mi?
Hocam teşekkür ederim FENIX-10TN-144 hoşuma gitti hem sisteminin iyi olması hem de görünüşüne çok önem vermemem bu laptopu beğenme nedenim yardımınız için teşekkürler.
Bir şey değil hocam. Güzel günlerde, hayırlı işlerde kullanmanız dileğiyle. İyi günler.

Eki Görüntüle 808382
13.500 TL civarı verip böyle bir kasaya sahip Laptop almak bana garip geliyor. Ama eğer dediğim gibi kalınlık ve tasarım dertleri çok yoksa Game Garaj kesinlikle daha iyi olacaktır.

Karşılaştırmak için Asus Rog Strix modeli tasarımı ve inceliği 😍:
Eki Görüntüle 808383
Allah aşkına monster "notebook" da masaüstü işlemcisi var sence kalın olması normal değil mi?
Üstelik adamlar performans odaklı tasarım değil...

Monster ilk aldığımda da şimdi öneriyorum neden mi?
Tulpar T7 V21.1.4

1) 7 aydır kullanıyorum. Hem render hem oyun için kullandım günde 2 3 saat işlemcinin %100 çalıştığı da oldu. Aldığımdan beri ne macun değişti ne de temizlik yapıldı. Ben yine de 83C üstü sıcaklık görmedim. ROG laptoplar bile bu sıcaklıkların üstüne çıkabiliyor.
2) Herhangi bir performans düşüşü yaşamadım. Hatta ben aldığımda 10875H çok yeniydi. Çeşitli güncellemeler ile daha da güçlendi. İlk aldığımda 60 FPS aldığım oyunlarda şu an yine 60 civarı FPS alıyorum.
3) Şarj konusunda bir çok gaming laptop geride. Ben 3 saat kadar webde gezebiliyorum.
4) Malzeme kalitesi Monster'a göre oldukça iyi. Magnezyum malzeme premium hissettiriyor. Klavye hem iş hem oyun için tasarlanmış. Bu yüzden yazı yazarken de oyun oynarken de rahat hissettiriyor.

@Kerem.Arslan anlattıkların bana oldukça abartı geldi dostum. Yani 150 FPS'den 90'a çok da mantıklı gelmiyor bana. Monsterdan şikayetci insanlar fakat ben hiçbirnde bu kadar FPS düşmesi yaşayan görmedim. Hadi abra kasalı Tulpar desen anlarım ama seninki hem 3 hava çıkışlı hem de 10750H. O kasa az ısınan bir kasa.

Monster ilk aldığımda da şimdi öneriyorum neden mi?
Tulpar T7 V21.1.4

1) 7 aydır kullanıyorum. Hem render hem oyun için kullandım günde 2 3 saat işlemcinin %100 çalıştığı da oldu. Aldığımdan beri ne macun değişti ne de temizlik yapıldı. Ben yine de 83C üstü sıcaklık görmedim. ROG laptoplar bile bu sıcaklıkların üstüne çıkabiliyor.
2) Herhangi bir performans düşüşü yaşamadım. Hatta ben aldığımda 10875H çok yeniydi. Çeşitli güncellemeler ile daha da güçlendi. İlk aldığımda 60 FPS aldığım oyunlarda şu an yine 60 civarı FPS alıyorum.
3) Şarj konusunda bir çok gaming laptop geride. Ben 3 saat kadar webde gezebiliyorum.
4) Malzeme kalitesi Monster'a göre oldukça iyi. Magnezyum malzeme premium hissettiriyor. Klavye hem iş hem oyun için tasarlanmış. Bu yüzden yazı yazarken de oyun oynarken de rahat hissettiriyor.

@Kerem.Arslan anlattıkların bana oldukça abartı geldi dostum. Yani 150 FPS'den 90'a çok da mantıklı gelmiyor bana. Monsterdan şikayetci insanlar fakat ben hiçbirnde bu kadar FPS düşmesi yaşayan görmedim. Hadi abra kasalı Tulpar desen anlarım ama seninki hem 3 hava çıkışlı hem de 10750H. O kasa az ısınan bir kasa.
Hocam eğer çok merak ediyorsanız PUBG testlerini atabilirim size. İlk aldığım günlerde sabah akşam PUBG oynuyordum ve 120 FPS'in altına neredeyse hiç inmedi. Ama şu anda drop girip duruyor. (Bilgisayarı düzenli olarak temizliyorum ve 2-3 kez format attım.)

Hocam eğer çok merak ediyorsanız PUBG testlerini atabilirim size. İlk aldığım günlerde sabah akşam PUBG oynuyordum ve 120 FPS'in altına neredeyse hiç inmedi. Ama şu anda drop girip duruyor. (Bilgisayarı düzenli olarak temizliyorum ve 2-3 kez format attım.)
Diğer oyunlarda değerler nasıl peki? Bende pubg oynuyorum ilk aldığımda 170 civarı fps en alt 140 görüyordum. Şuan da 160 en alt 130 o da güncellemelerden sonra oldu. Diğer oyunlarda o da yok.

Geri
Yukarı