Monster Tulpar T5 21.1.4 inceleme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yeni aldığım laptopu yakından anlatacağım.

Model: Monster Tulpar T5 21.1.4

Özellikler:
  • Intel i7-10875H-2, 30GHz Turbo Boost ile 5, 1GHz.
  • NVIDIA RTX2060 6 GB GDDR6 192-BIT Refresh (2020 sürümü)
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 500GB M.2 SSD.
  • Free-dos(işletim sistemi bulunmamaktadır)
  • 2 adet disk desteği (2X M.2 SSD)
  • RGB 4 bölge aydınlatmalı klavye.
  • 18.9mm kalınlık.
  • 1.7kg ağırlık.
Fotoğraflar:

1620663880043.png

1620663845270.png

Ürün bana geldiğinde işletim sistemi yoktu hiçbir yükseltme yapmadım incelediğim kadarıyla kasa plastikti bu da ben üzdü aslında tercih etmemim sebebi aslında işlemci ve ekran kartıydı çünkü eski laptopum çoğu oyunu açmıyordu kutu içeriğinde şarj adaptörü garanti belgesi flash belleği vardı. Üründe kamerası 720p olduğu için güzel değildi. Yüz tanıması ise harikaydı. Güvenlik açısından ekran da ölü piksel yoktu ışık sızması biraz vardı. Kontrol merkezi kesinlikle berbat ötesi güncelleme gelir mi bilmiyorum. M.2 SSD olmasına rağmen Windows 20 saniyede açılıyor. Bu arada M.2 SSD markasa Crucial modeli bilmiyorum. Okuma yazma hızı düşük ama HDD ile arasındaki fark anlaşılıyorum. Bir de Touchpad'in sol tarafında THX logosu orada kararma oldu, sorunu bilmiyorum.
Sorular:
-Memnun musun?
-İdare eder.
-Neden başka marka almadın?
-Buna tamamen cahilliğim denebilir.
-Tekrar Monster alır mısın?
-Hayır
-Önerir misin?
-Kısmen
-Isınma var mı?
-Evet

FPS testleri:
Forza Horizon 4 Ultra = 120-140 FPS.
CS:GO Ultra =200-220 FPS (pek bakmadım açıkçası)
Minecraft: Ultra V-Sync on =144 FPS.
ETS 2 Ultra V-Sync on =120-144 FPS.
Valorant Ultra V-Sync on = 144FPS.

Sıcaklık:
Forza Horizon 4 CPU = 89 GPU = 85.
CS:GO CPU = 79 GPU = 75.
ETS 2 CPU = 85 GPU = 80.
Minecraft CPU = 70 GPU = 60.
Valorant CPU = 86 GPU = 83.

Etiket: @1.Murad HÜDAVENGİDAR @Turkish Kebab @Radeon RX 5500M @WoLeRm

Son düzenleme:
Hayırlı olsun öncelikle. SSD konusunda Monster'ın sitesinde özelleştirme yapılıyor. Orada bir tane iyi SSD vardı hatırlamıyorum adını. Keşke onu alsaydınız.

Hayırlı olsun öncelikle. SSD konusunda Monster'ın sitesinde özelleştirme yapılıyor. Orada 1 tane iyi SSD vardı hatırlamıyorum adını. Keşke onu alsaydınız.

Annem karantinadaydı. Söyledim diğerini seç diye oda seçmemiş. Olsun HDD çok çektirdi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yeni aldığım laptopu yakından anlatacağım.

Model: Monster Tulpar T5 21.1.4

Özellikler:
  • Intel i7-10875H-2, 30GHz Turbo Boost ile 5, 1GHz.
  • NVIDIA RTX2060 6 GB GDDR6 192-BIT Refresh (2020 sürümü)
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 500GB M.2 SSD.
  • Free-dos(işletim sistemi bulunmamaktadır)
  • 2 adet disk desteği (2X M.2 SSD)
  • RGB 4 bölge aydınlatmalı klavye.
  • 18.9mm kalınlık.
  • 1.7kg ağırlık.
Fotoğraflar:

Eki Görüntüle 1017138

Eki Görüntüle 1017136

Ürün bana geldiğinde işletim sistemi yoktu hiçbir yükseltme yapmadım incelediğim kadarıyla kasa plastikti bu da ben üzdü aslında tercih etmemim sebebi aslında işlemci ve ekran kartıydı çünkü eski laptopum çoğu oyunu açmıyordu kutu içeriğinde şarj adaptörü garanti belgesi flash belleği vardı. Üründe kamerası 720p olduğu için güzel değildi. Yüz tanıması ise harikaydı. Güvenlik açısından ekran da ölü piksel yoktu ışık sızması biraz vardı. Kontrol merkezi kesinlikle berbat ötesi güncelleme gelir mi bilmiyorum. M.2 SSD olmasına rağmen Windows 20 saniyede açılıyor. Bu arada M.2 SSD markasa Crucial modeli bilmiyorum. Okuma yazma hızı düşük ama HDD ile arasındaki fark anlaşılıyorum. Bir de Touchpad'in sol tarafında THX logosu orada kararma oldu, sorunu bilmiyorum.
Sorular:
-Memnun musun?
-İdare eder.
-Neden başka marka almadın?
-Buna tamamen cahilliğim denebilir.
-Tekrar Monster alır mısın?
-Hayır
-Önerir misin?
-Kısmen
-Isınma var mı?
-Evet

FPS testleri:
Forza Horizon 4 Ultra = 120-140 FPS.
CS:GO Ultra =200-220 FPS (pek bakmadım açıkçası)
Minecraft: Ultra V-Sync on =144 FPS.
ETS 2 Ultra V-Sync on =120-144 FPS.
Valorant Ultra V-Sync on = 144FPS.

Sıcaklık:
Forza Horizon 4 CPU = 89 GPU = 85.
CS:GO CPU = 79 GPU = 75.
ETS 2 CPU = 85 GPU = 80.
Minecraft CPU = 70 GPU = 60.
Valorant CPU = 86 GPU = 83.

Etiket: @1.Murad HÜDAVENGİDAR @Turkish Kebab @Radeon RX 5500M @WoLeRm
Dostum Monster ı soğutuculu kullanacaksın aldıysan. Yapacak bir şey yok. Ben de monster kullanıyorum. Monster da ısınma olayı olmasa çok iyi bir laptop. Isınma olayını da soğutucuyla çözünce halloluyor herşey.

Dostum Monster'ı soğutuculu kullanacaksın aldıysan. Yapacak bir şey yok. Ben de Monster kullanıyorum. Monster da ısınma olayı olmasa çok iyi bir laptop. Isınma olayını da soğutucuyla çözünce halloluyor her şey.

Biliyorum hocam, yakın zamanda bakımını yaptıracağım ve soğutucu alacağım, sizde var mı soğutucu?

Öncelikle hayırlı olsun hocam. SSD okuma ve yazma hızları nedir acaba? Bende 1950/950 MB okuma/yazma hızlarına sahip SSD ile 9 saniyede açılıyor. Bana biraz yavaş geldi açıkçası(Benim 9 saniyede bana yavaş geliyor gerçi). Sıcaklıklar biraz fazla geldi, CPU stres testi falan yapar mısınız(o esnada CPU hangi frekansa kadar çıkıyor), maks kaç derece görecek merak ettim. 2060 ın da maşallahı var, iyi ısınmış. Valorantta falan V–Sync kapalı iken kaç fps alıyorsunuz, denediniz mi ?

Öncelikle hayırlı olsun hocam. SSD okuma ve yazma hızları nedir acaba? Bende 1950/950 MB okuma/yazma hızlarına sahip SSD ile 9 saniyede açılıyor. Bana biraz yavaş geldi açıkçası(benim 9 saniyede bana yavaş geliyor gerçi). Sıcaklıklar biraz fazla geldi, CPU stres testi falan yapar mısınız(o esnada CPU hangi frekansa kadar çıkıyor), maksimum kaç derece görecek merak ettim. 2060'ın da maşallahı var, iyi ısınmış. Valorant'ta falan v–sync kapalı iken kaç FPS alıyorsunuz, denediniz mi?

Hocam stres testi falan yapmadım, Valorant FPS değerlerini söyledim eğer bir daha oynarsam size söylerim.
Hocam. SSD okuma ve yazma hızları nedir acaba?

Hocam hangi program ile testini yapıyorduk?

Geri
Yukarı