Monster Tulpar T5 21.4 önerir misiniz?

Kanıtı benim kardeşim senin önüne servis raporu sunacak değilim. Monster Acer Casper alanları biliyorum çevremde. Neyin ne olduğunu biliyorum. 11 senedir Asus laptopda kullanıyorum. Casper 10. nesil İ5 ve 1650 alan yakın arkadaşımın DC yayınında pil biterken izledik. Bildiğin pil gözümün önünde 1 1 azaldı. Acer R5 3. nesil ve 560X alan bir arkadaşım da GTA V Online oynarken 95 dereceye vardığı da oldu. MSI 9300H ve 1650 içerikli PC alan eski arkadaşım buz gibi oynuyor aynı oyunu. Daha da saymayayım.

Nedeni olarak da en azından Monster'ın tasarımları başarılı, bak o konuda hak veririm baya güzel ama Acer modellerin tasarımlarını beğenmiyorum.

Kanıtı benim kardeşim senin önüne servis raporu sunacak değilim.
Sunmak zorunda değilsin fakat sizin kardeşinizin sorun yaşamaması başkasının yaşamayacağı anlamına gelmez.
Casper 10. nesil İ5 ve 1650 alan yakın arkadaşımın DC yayınında pil biterken izledik.
Buna lafım yok. Casper kötü bir marka.
Acer R5 3. nesil ve 560X alan bir arkadaşım da GTA V Online oynarken 95 dereceye vardığı da oldu.
Hangi model?

Laptopda online oyun oynayacaksanız panel tepkime sürelerini de araştırmanızı öneririm.
Monster v20.2de(144hz) bu değer 7.69ms
Msi gs66(240hz) da 4.42ms
Msi gs75(144hz) de 9.4ms
Bu değerler ne kadar önemli, o konuda bir fikrim yok maalesef.
Ama genelde çoğu laptop bu süreler hakkında bilgi vermiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210316-090544.jpg
    Screenshot_20210316-090544.jpg
    170,9 KB · Görüntüleme: 32
Teknoloji birazda şans işidir. Seri üretim cihazlar kullanıyoruz hepimiz. Markalar arası kumar oynuyoruz bakarsan. Ama benimde şahsi fikrime göre Monster bu konuda en büyük kumar oynayabileceğimiz firma. Alan insanların bir kısmı çok memnun bir kısmı hiç memnun değil.
Tulpar makinesi yanan arkadaşımda var , aynı makineyi çok yüksek performanslarda buz gibi kullanan da var. Aynı şekilde başka markadan 15-16.000 ₺ tutarlarını verip bilgisayarı doğru düzgün performans alamayanlarda var. Bu iş artık markadan ziyade Bütçe , beklenti , kullanacak arkadaşın neleri göze alabileceği ile ilgili. Monster alıp servise bakım zamanı geldikçe gönderen , kronik arızaları baş gösterdiğinde servisine güzelce sorunu anlatan insanlar var çevremde ve hiçbir sorun yaşamadan çözüldü problemleri makinelerini halen kullanıyorlar. Servis ile uğraşmak istemem , Kronik arıza olmasın(her firmada vardır bundan kaçılamaz) veya ön yargılıyım diyen adama zorla Monster veya başka firmayı öğretemeyiz.

Konuyu hortlatmış olabilirim ancak 2 gün önce Monster Tulpar T5 v 21.4’ü teslim aldım. Fps olarak CS:GO’da 1440p ultra ayarlarda en az 99, en fazla 170 fps gördüm. dGPU’yu açtığımda da en az 130, en fazla 330 FPS gördüm. Test ettiğim tüm oyunlarda 90 dereceyi buldu, hatta 93 dereceyi bile bazı oyunlarda gördüm. 2 ayrı slota 500 GB SSD , toplamda 1 TB SSD istememe rağmen ürün 500 GB SSD olarak geldi veya cihaz 2. Slotu okumuyor .Ayrıca ışık sızması problemi de var. Sizce iade edip başka bir marka cihaz mı almalıyım yoksa ürün değişimi mi yapmalıyım? Çünkü çok fazla problemi var cihazın.

Geri
Yukarı