Monster Tulpar T5 21.6 Sound Blaster Cinema 6 ses boğuk

KaraFidan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce Monster'ın Tulpar T5 V21.6 modelini aldım ve alır almaz bir kaç hataya maruz kaldım. Bir çoğunu düzeltebildim fakat bu sorunu ne kadar çözmeye çalışsamda çözüm bulamadım.

Asıl sorunum mikrofonumun sesi aşırı ama aşırı kısık sesi var + söylediğim kelimelerin yarısından fazlasını almıyor veya ses boğuklaşıyor. Biraz bakındım ve bilgisayarda Sound Blaster Cinema 6 nın eksik olduğunu fark ettim ve yüklemeye çalıştım. (Bu arada Monster'ın kutuyla birlikte gönderiği flash bellekten gerekli tüm yazılımları indirdim.)
Sound Blaster Cinema 6'yı yüklemeyi başardım fakat şimdide yeni bir sorunla karşılaştım.

"Please connect a Sound Blaster Cinema 6 supported device." diye bir hata çıkıyor ekran görüntüsü şurada ---> Screenshot

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

İyi forumlar öncelikle. İlk olarak bilgisayarım'a sağ tıklayıp Yönete bas. Ardından çıkan ekranda sol kısımdaki menüden Aygıt Yöneticisine gir. Karşına çıkan ekran da Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri gibi bir şey olacak. Buna tıklayıp oradan Realtek(R) Audio aygıtını sağ tıklayıp sil. Çıkan uyarı da tikleyip onayla. Ardından Sound Blaster uygulamasını da Windows Uygulamaları kısmından sil. Bu adımları uyguladıktan sonra sana aşağıda verdiğim linkteki her şeyi sırası ile kur ve en son bilgisayarını yeniden başlat.
Ayrıca belirtmek isterim ki flash bellek ile gelen sürücüler çoğunlukla eski. Aşağıdaki bağlantıdan güncel sürücülerine ulaşabilirsin.

Konu açılalı biraz olmuş ama bende bu sorunla karşılaşmıştım söyle çözdüm; Aygıt Yöneticisi'nden ses girişleri ve çıkışları sekmesindeki "hoparlör(Realtek Audio)" sürücüsünü sildikten sonra Sound Blaster programını kurmuştum ve sorun ortadan kalkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı