Monster Tulpar T5 V14.1 Alt Kapağı Açılmıyor

• Konuyu başlatan ymnN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 6B
@ymnN Hocam selamlar, bende Abra serisi bir Monster var. Yarın laptopu servise göndermeyi düşünüyordum temizlik için ama bu konuya denk gelince son kez ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz diye sormak istedim. Her seferinde kapağı sökemediğim için servise göndermek istemiyorum. Kapağı açarım diye bir sürü para verip termal macun almıştım o da öyle duruyor :)

Mümkünse eğer biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Ekranın alt tarafını nasıl sökeceğim? Bir de dediğiniz gibi alttan kaldırınca anakart da geliyor bir üstten çekmeye çalışırken altta bir bağlantı var onu koparmaktan da korkuyorum.

@ymnN Hocam selamlar, bende Abra serisi bir Monster var. Yarın laptopu servise göndermeyi düşünüyordum temizlik için ama bu konuya denk gelince son kez ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz diye sormak istedim. Her seferinde kapağı sökemediğim için servise göndermek istemiyorum. Kapağı açarım diye bir sürü para verip termal macun almıştım o da öyle duruyor :)

Mümkünse eğer biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Ekranın alt tarafını nasıl sökeceğim? Bir de dediğiniz gibi alttan kaldırınca anakart da geliyor bir üstten çekmeye çalışırken altta bir bağlantı var onu koparmaktan da korkuyorum.
Sendeki Abra seri ise kasası farklıdır muhtemelen onun için bir şey diyemem. Sen gene de tam model numarasını ver kasasına bir bakıyım.

Hocam.

@ymnN hocam selamlar, bende Abra serisi bir Monster var. Yarın laptopu servise göndermeyi düşünüyordum temizlik için ama bu konuya denk gelince son kez ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz diye sormak istedim. Her seferinde kapağı sökemediğim için servise göndermek istemiyorum. Kapağı açarım diye bir sürü para verip termal macun almıştım o da öyle duruyor :)

Hocam ben açmayı becerdim konu sahibinin yardımı ile :)
elimden geldiğince yardım ederim ama tam olarak serisini yazmalısın bir de fotograflar yardımcı olabilir hele ilk kez böyle bir iş ile uğraşıyorsan biraz dikkatli olmalısın Allah kolaylık versin.

Bu bağlantı vida gibi mi yoksa klavyenin kablosu mu klavyenin kablosu ise ince yatsı bir kablo olur direkt olarak çekme kalvye çalışmaz.
İlk kablonun geldiği yeri bul sonra kablonun takılı olduğu yerde pimi olması lazım bulamazsan fotoğraf atmaktan çekinme klavye çıkacaktır. :)

Son düzenleme:
İlginiz için teşekkürler Abra A5 V 10 2.2 tam modeli. @The PC Kablo dediğin gibi yassı bir kabloydu sanki son denememin üzerinden bir sene geçmiştir.

Şimdi ekran altındaki o kaba yeri de diyelim açtık. Doğrudan çekip açmıyoruz öyleyse önce o yassı kabloyu piminden çıkarıyoruz diyorsun öyle mi? O pimi çıkarabilecek kadar nasıl açacağım tabi koparmadan ondan da korktum şimdi :)

Doğrudan çekip açmıyoruz öyleyse önce o yassı kabloyu piminden çıkarıyoruz diyorsun öyle mi?

Aynen öyle :)
şimdi Monster'in sitesinden baktığım kadarı ile kasalar oldukça benzer sadece laptopun altındaki küçük kapağı göremedim sizde var mı acaba böyle bir kapak:

20200721_143121.jpg

Var ise burayı sökünce o yattsı kabloların takıldığı yerleri göreceksiniz bende 1 - 2 taneydi sizde daha az ya da çok olabilir.
Aman direk sökmeyin çok ufak pimleri var üstünde nazikçe sökün.
Sökmeden önce neyin nereye takılacağını anlamak için bol bol fotograf çekin .

Bu kısımdaki pimleri söktükten sonra kapak ikiye ayrılıyor mu direk acaba tam olarak rahatça zorlayayım mı yani pimler söküldükten sonra videlarla beraber? Bir de ekran altındaki o kalın parça tarafını nasıl söküyoruz onun için var mı püf noktanız?

Dosya Ekleri

• IMG_20200721_151943.jpg
    IMG_20200721_151943.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_20200721_152005.jpg
    IMG_20200721_152005.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 71
Bu kısımdaki pimleri söktükten sonra kapak ikiye ayrılıyor mu direk acaba tam olarak rahatça zorlayayım mı yani pimler söküldükten sonra videlarla beraber?

Pimleri açıp kapak ile üst kasa arasını kredi kartı gibi ince bir şey ile aç ekranı da biraz eyimli tutsan iyi olur.

Bir de ekran altındaki o kalın parça tarafını nasıl söküyoruz.

Orayı kırılır falan diye korkmadan dikkatlice açın ' kredi kartı gibi şeyi burada da kullanabilirsiniz fakat kullandıktan sonra mahfoluyor benden söylemesi.

Tavsiyelerim: Soğutucuya ulaşmak için pimleri halledince, klavye ve klavyenin olduğu üs kısmı çıkardıktan sonra bir de anakartı çıkartmanız gerekecek. :(
kötü tarafı ana kartı çıkartman için bir sürü kablo sökmen gerek ve bunların yerini karıştırmamak için bol bol fotograf çek.

Ayrıca kaliteli bir termal macun kullan sürebildiğin kadar ince sür her yerini kaplasın ama ne kadar ince sürersen o kadar iyi.

@The PC Bilgisayarı sökerken falan zarar veririm diye korktum. Uğraşmayayım en iyisi servise veriyim dedim. Şuan serviste ama siz yine de çok sağolun, çok yardımcı oldunuz bana teşekkürler.

@The PC Bilgisayarı sökerken falan zarar veririm diye korktum. Uğraşmayayım en iyisi servise veriyim dedim. Şuan serviste ama siz yine de çok sağolun, çok yardımcı oldunuz bana teşekkürler.
İyi yapmışın çok zahmetli bir kasa yapmışlar. Çoğu serisinde direk alt kapağını açtığın zaman ulaşabiliyorsun. Ancak bu kasalarda tam ölüm. Baştan aşağıya her şeyi sökmen gerekiyor. Ve de sökerken çok dikkatli olacaksın parça kalitesi çok düşük elinde kalabiliyor hemen.

Geri
Yukarı