Monster Tulpar T5 V17.1 Sabit FPS Sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Monster Tulpar T5 V17.1 (i7 8750H, 16GB RAM, GTX1060 6GB) var fakat oyunlarda FPS değerlerim sabitlenmiş gibi asla yükselmiyor. Örneğin yüksek ayarlarda 40 FPS alıyorken en düşükte de 40 FPS alıyorum.
Ekran kartı geçişini yaptığıma eminim. Geforce Experience'den de sabitlemeyi kaldırdım fakat hala oyunlarda FPS değerlerim artmıyor. Nedeni ne olabilir? Yardım ederseniz sevinirim :)

• Hangi oyunları oynuyorsun?
  • Çözünürlük ve grafik ayarları neler?
  • Prize takılı şekilde mi oynuyorsun?
  • Tam ekran modunda mı oyunlar?
  • ''Nvidia sessiz mod'' tarzı ayarlar kapalı mı?
Oyun içinden ayarları paylaşırsan daha soruna daha net bakabiliriz. Yapabilmen için birkaç örnek görsel bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• PUBG afterburner.png
    PUBG afterburner.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 81
  • Afterburner.png
    Afterburner.png
    398,4 KB · Görüntüleme: 53
  • osd göster.png
    osd göster.png
    88,8 KB · Görüntüleme: 50
  • Hangi oyunları oynuyorsun?
  • Çözünürlük ve grafik ayarları neler?
  • Prize takılı şekilde mi oynuyorsun?
  • Tam ekran modunda mı oyunlar?
  • ''Nvidia sessiz mod'' tarzı ayarlar kapalı mı?
Oyun içinden ayarları paylaşırsan daha soruna daha net bakabiliriz. Yapabilmen için birkaç örnek görsel bırakıyorum.
PUBG ve RUST oynuyorum birisinde 1080p diğerinde ise 1280x1024 çözünürlüklerinde oynuyorum. Ayarlarım ise Rustta neredeyse en düşük Pubg de ise orta. Prize takılı oynuyorum ve pencereli tam ekran modunda oynuyorum. Tam ekran yapıp denedim sonuç gene aynı. Fps arada yükselme yapıyor 60 falan oluyor ama 60ın çok daha üzerine çıkabileceği grafiklerde oynuyorum ve sabit 60 bile değil yani. Nvidia sessid mod kapalı.
Prizde iken de aynısı mı yaşanıyor?
Bir tık daha fark ediyor ama bir şey değişmiyor denebilir.

Öncelikle oyunları prize takılı olmayan şekilde oynarsan performans alamazsın. Sistem sen öyle ayarlamamış olsan bile bir şekilde gücü kısıyor. Prize takılı şekilde, tam ekran modunda oynarken gönderdiğim görsellerde olan şekli ile oyun içi değerleri paylaşır mısın?

MSI Afterburner içindeki ''Rivatuner statistics server'' ile CPU, GPU, RAM kullanımı, CPU ve GPU ısı değerleri ve bunların çalışma frekansları seçili şekilde.

PUBG 1080P için örnek ayarlar ile paylaşırsan iyi olur:

Dosya Ekleri

• PUBG grafik ayarları.png
    PUBG grafik ayarları.png
    212,3 KB · Görüntüleme: 64
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı